653354-2026 - Competition
Hungary – Seismic services – Mikroszeizmikus megfigyelő hálózat üzemeltetése
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Mikroszeizmikus megfigyelő hálózat üzemeltetése
Description: Mikroszeizmikus megfigyelő hálózat üzemeltetése
Internal identifier: EKR001422702026
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71352100 Seismic services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: A közbeszerzés leírása: 1. Üzemeltetés Az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. (Megrendelő) mikroszeizmikus megfigyelő hálózatának mérőállomásainak - a terepi mérőállomások (10 db) - mechanikai és elektromos állapotának rendszeres ellenőrzése, karbantartása, a hálózat és mérőberendezések meghibásodásainak javítása *, illetőleg szükség esetén annak javíttatása és az eszközök fizikai biztonságának biztosítása, továbbá a mérési adatok helyszíni tárolása, illetve a folyamatos adatátvitel biztosítása az adatközpont felé. Meghibásodás esetén az üzemeltető a javítás időtartamára saját tartalékeszköz-készletéből biztosít csereeszközt, és annak üzemeltetési költségeit maga viseli (a javíthatóság megállapításáról a 3.1-es pontban írtak szerint kell eljárni). Ezek a költségek a meghibásodott eszköz pótlására beszerzendő új eszköz költségvetésébe kerülnek beszámításra. A feladatok részét képezi az adatközponti számítógépek (adatgyűjtő szerver, adatfeldolgozó szerver) folyamatos üzemének biztosítása, az adatfeldolgozáshoz szükséges szoftver környezet (SeisComP) biztosítása. *A hálózat és a mérőberendezések meghibásodásainak javítása a hiba észlelésétől számítottan 24 órán belül elvárt. Az üzemeltetés részét képezi továbbá jelen Műszaki Leírás egyéb pontjaiban rögzített üzemeltetési feladat. 2. Adatfeldolgozás Az adatgyűjtésnek a mérőállomásokon folyamatosnak kell lenni. Az adatgyűjtő szervernek magas rendelkezésre állást és megbízhatóságot kell biztosítania annak érdekében, hogy a folyamatos adatátvitel és az adatok archiválása zavartalanul történjen. A mérési adatok tárolása redundáns, egyrészt a helyszínen, ezzel párhuzamosan pedig erre a célra kialakított adatközpontban szükséges. Az adatközpontban automatikus kiértékelés is szükséges, melynek eredményeit egy erre a célra kialakított web-es felületen kell elérhetővé tenni: - a mérőállomások szeizmogramjai, - automatikus eseménylista és térkép. A manuális adatfeldolgozás során az alábbi feladatokat kell elvégezni: - állomások működésének ellenőrzése, naplózása, - események azonosítása az összes elérhető információ (pl. más regionális állomások) alapján, - az összes esemény fázisainak kimérése, - hálózati detektálás, olyan események kiválogatása, melyet legalább négy állomás detektált, - a magyarországi események hipocentrumának és magnitúdójának számítása, eseménylista és bulletin készítése. 3. Szeizmológiai értelmezés (összefoglalóan, szeizmológiai elemzés) A mikroszeizmikus monitorozás mérési eredményeinek értékelését integráltan kell végezni más, magyarországi és a szomszédos országokban elérhető szeizmológiai állomások és adatközpontok adataival. * A szeizmológiai értelmezés során az alábbi feladatokat kell elvégezni: - A regisztrált események paramétereinek (kipattanási idő, epicentrum, mélység, magnitúdó) és azok hibáinak értékelése. - A regisztrált események megjelenítése lista és térképes formában. - A természetes eredetű földrengések és robbantások elkülönítése. - Az érezhető földrengések (ML 2.5-3.0) hatásterületének (intenzitás eloszlás) modellezése. - Fészekmechanizmus meghatározás minden olyan rengés esetében, ahol elegendő adat rendelkezésre áll. *A Paks II. Zrt. részéről szükséges mérési adatokat Megrendelő szerzi be és továbbítja az üzemeltetőnek. A további régiós állomások adatainak beszerzéséről a mindenkori üzemeltető gondoskodik. 4. Web-es megjelenítő rendszer működtetése A Paksi Atomerőmű dedikált területén valós idejű web-es megjelenítő felületen kell a Paks tágabb környezetében keletkezett mikroszeizmikus jelenségeket és azok nagyságát prezentálni. Magyarországon érezhető földrengés (ML 2.5-3.0) esetén a végleges hipocentrum ismeretében, a rengés kipattanása után kb. 30 percen belül, a megrázottsági térképek megjelenítik a rengés hatásának (intenzitás, gyorsulás és sebesség) területi eloszlását. A webes megjelenítő felület kialakítása és üzemeltetése a Vállalkozó feladata. A felületet korszerű, áttekinthető és felhasználóbarát módon kell megtervezni és kialakítani, biztosítva az információk egyértelmű és hatékony megjelenítését. 5. Éves jelentés (FEB) Adatfeldolgozás és szeizmológiai értékelés a telephely szeizmicitásának meghatározásához szükséges - alább részletezett - input adatok előállítása. 6. A Műszaki leírás minimumkövetelménye, melyekről az ajánlatkérő nem tárgyal a KML 4.5. pontban meghatározott nemzetközi szakmai gyakorlatnak megfelelő Bulletin készítése A részletes feltételeket a Közbeszerzési dokumentum (a továbbiakban: KD) részét képező Közbeszerzési műszaki leírás (a továbbiakban: KML) tartalmazza. Ajánlatkérő a szeizmológiai elemzés referenciaösszegét az indikatív ajánlatokban szereplő terjedelem ellenszolgáltatása figyelembevételével határozta meg. (az építési beruházás, árubeszerzés vagy szolgáltatás jellege és mennyisége, illetve az igények és követelmények meghatározása; csak árubeszerzések esetében –jelölje meg, hogy a pályázatok adásvételre, lízingre, bérletre, részletvételre, vagy ezek kombinációjára irányulnak-e)
Internal identifier: EKR001422702026/1