2. Procedure
Procedure
Title: „Инженеринг – проектиране, изпълнение на СМР и упражняване на авторски надзор за обект: „Изпълнение на пристройка (асансьор), преустройство и основен ремонт за въвеждане на мерки за енергийна ефективност на сградата на 67 ОУ „Васил Друмев“ в УПИ I – за училище, кв. 31, м. „НПЗ Средец“, поземлен имот с идент. 68134.305.123, сграда с идентификатор 68134.305.123.1, ПРОД. в Раздел Цел-Доп.информация
Description: Предмет на настоящата поръчката е „Инженеринг – проектиране, изпълнение на СМР и упражняване на авторски надзор за обект: „Изпълнение на пристройка (асансьор), преустройство и основен ремонт за въвеждане на мерки за енергийна ефективност на сградата на 67 ОУ „Васил Друмев“ в УПИ I – за училище, кв. 31, м. „НПЗ Средец“, поземлен имот с идентификатор 68134.305.123, сграда с идентификатор 68134.305.123.1, с административен адрес: гр. София, СО – район „Възраждане“, ул. „Гюешево“ № 63“ в съответствие с действащите нормативни актове.Основната цел на поръчката е чрез изпълнение на дейностите, предвидени по проекта да се повиши класът на енергийното потребление на сградата, обект на интервенция, като се достигне клас „В“ на потребление на енергия, топлинен комфорт и по-високо качество на жизнената среда. Специфични цели: - Подобряване енергийните характеристики на сграда чрез прилагане на високоефективни енергийни мерки; - Подобряване на вътрешния микроклимат, топлинния комфорт и условията за експлоатация; - Подобряване на експлоатационните характеристики за удължаване на жизнения цикъл на сградата; - Намаляване на разходите за енергопотребление. Съгласно изготвения доклад за енергийно обследване и сертификат за енергийни характеристики на сградата, в проекта да бъдат предвидени следните мерки: Енергоспестяваща мярка B1: Топлинно изолиране на външни стени; Енергоспестяваща мярка B2: Подмяна на външна дограма; Енергоспестяваща мярка B3: Топлинно изолиране на покрив; Енергоспестяваща мярка B4: Топлинно изолиране на под; Енергоспестяваща мярка С1: Енергоспестяваща мярка за подмяна на отоплителни тела и тръбна разводка; Енергоспестяваща мярка С2: Мерки по системите за осветление. В предметния обхват на възлагане в настоящата поръчка са включени следните дейности: ЕТАП I: Проектиране - Изготвяне на инвестиционен проект във фаза „работен проект“, съгласно Наредба № 4 от 21.05.2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти, ЗУТ и подзаконовите нормативни актове по прилагането му на строеж: „Изпълнение на пристройка (асансьор), преустройство и основен ремонт за въвеждане на мерки за енергийна ефективност на сградата на 67 ОУ „Васил Друмев“ в УПИ I – за училище, кв. 31, м. „НПЗ Средец“, поземлен имот с идентификатор 68134.305.123, сграда с идентификатор 68134.305.123.1, с административен адрес: гр. София, СО – район „Възраждане“, ул. „Гюешево“ № 63“; ETAП II: Строителство - Изпълнение на строително-монтажни работи и всякакви други съпътстващи и свързани дейности, необходими за изпълнение на строителството, в съответствие с нормативните изисквания, изискванията на Възложителя на строеж/обект: „Изпълнение на пристройка (асансьор), преустройство и основен ремонт за въвеждане на мерки за енергийна ефективност на сградата на 67 ОУ „Васил Друмев“ в УПИ I – за училище, кв. 31, м. „НПЗ Средец“, поземлен имот с идентификатор 68134.305.123, сграда с идентификатор 68134.305.123.1, с административен адрес: гр. София, СО – район „Възраждане“, ул. „Гюешево“ № 63“; ЕТАП III: Авторски надзор - Упражняване на авторски надзор по време на изпълнение на строеж/обект: „Изпълнение на пристройка (асансьор), преустройство и основен ремонт за въвеждане на мерки за енергийна ефективност на сградата на 67 ОУ „Васил Друмев“ в УПИ I – за училище, кв. 31, м. „НПЗ Средец“, поземлен имот с идентификатор 68134.305.123, сграда с идентификатор 68134.305.123.1, с административен адрес: гр. София, СО – район „Възраждане“, ул. „Гюешево“ № 63“. Основната сграда на 67 ОУ „Васил Друмев“ е построена през 1935г. По време на експлоатация на сградата са извършвани текущи ремонти, които се състоят в подмяна на дограма, ремонт на покрив, подмяна на настилки, частични ремонти на водопровод и други частични ремонти за поддържане на сградния фонд. Сградата не е ремонтирана изцяло, не е топлоизолирана. Сградата е със застроена площ 1354,86 кв.м., разгъната застроена площ 4506,30кв.м. Подробно описание на всички предвидени дейности се съдържа в приложената към документацията техническа спецификация.
Internal identifier: 606238
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Предмет на настоящата поръчката е „Инженеринг – проектиране, изпълнение на СМР и упражняване на авторски надзор за обект: „Изпълнение на пристройка (асансьор), преустройство и основен ремонт за въвеждане на мерки за енергийна ефективност на сградата на 67 ОУ „Васил Друмев“ в УПИ I – за училище, кв. 31, м. „НПЗ Средец“, поземлен имот с идентификатор 68134.305.123, сграда с идентификатор 68134.305.123.1, с административен адрес: гр. София, СО – район „Възраждане“, ул. „Гюешево“ № 63“ в съответствие с действащите нормативни актове. Основната цел на поръчката е чрез изпълнение на дейностите, предвидени по проекта да се повиши класът на енергийното потребление на сградата, обект на интервенция, като се достигне клас „В“ на потребление на енергия, топлинен комфорт и по-високо качество на жизнената среда. Специфични цели: - Подобряване енергийните характеристики на сграда чрез прилагане на високоефективни енергийни мерки; - Подобряване на вътрешния микроклимат, топлинния комфорт и условията за експлоатация; - Подобряване на експлоатационните характеристики за удължаване на жизнения цикъл на сградата; - Намаляване на разходите за енергопотребление. В предметния обхват на възлагане в настоящата поръчка са включени следните дейности: ЕТАП I: Проектиране - Изготвяне на инвестиционен проект във фаза „работен проект“, съгласно Наредба № 4 от 21.05.2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти, ЗУТ и подзаконовите нормативни актове по прилагането му на строеж: „Изпълнение на пристройка (асансьор), преустройство и основен ремонт за въвеждане на мерки за енергийна ефективност на сградата на 67 ОУ „Васил Друмев“ в УПИ I – за училище, кв. 31, м. „НПЗ Средец“, поземлен имот с идентификатор 68134.305.123, сграда с идентификатор 68134.305.123.1, с административен адрес: гр. София, СО – район „Възраждане“, ул. „Гюешево“ № 63“; ETAП II: Строителство - Изпълнение на строително-монтажни работи и всякакви други съпътстващи и свързани дейности, необходими за изпълнение на строителството, в съответствие с нормативните изисквания, изискванията на Възложителя на строеж/обект: „Изпълнение на пристройка (асансьор), преустройство и основен ремонт за въвеждане на мерки за енергийна ефективност на сградата на 67 ОУ „Васил Друмев“ в УПИ I – за училище, кв. 31, м. „НПЗ Средец“, поземлен имот с идентификатор 68134.305.123, сграда с идентификатор 68134.305.123.1, с административен адрес: гр. София, СО – район „Възраждане“, ул. „Гюешево“ № 63“; ЕТАП III: Авторски надзор - Упражняване на авторски надзор по време на изпълнение на строеж/обект: „Изпълнение на пристройка (асансьор), преустройство и основен ремонт за въвеждане на мерки за енергийна ефективност на сградата на 67 ОУ „Васил Друмев“ в УПИ I – за училище, кв. 31, м. „НПЗ Средец“, поземлен имот с идентификатор 68134.305.123, сграда с идентификатор 68134.305.123.1, с административен адрес: гр. София, СО – район „Възраждане“, ул. „Гюешево“ № 63“. Основната сграда на 67 ОУ „Васил Друмев“ е построена през 1935г. По време на експлоатация на сградата са извършвани текущи ремонти, които се състоят в подмяна на дограма, ремонт на покрив, подмяна на настилки, частични ремонти на водопровод и други частични ремонти за поддържане на сградния фонд. Сградата не е ремонтирана изцяло, не е топлоизолирана. Сградата е със застроена площ 1354,86 кв.м., разгъната застроена площ 4506,30кв.м. Съгласно изготвения доклад за енергийно обследване и сертификат за енергийни характеристики на сградата, в проекта да бъдат предвидени следните мерки: Енергоспестяваща мярка B1: Топлинно изолиране на външни стени; Енергоспестяваща мярка B2: Подмяна на външна дограма; Енергоспестяваща мярка B3: Топлинно изолиране на покрив; Енергоспестяваща мярка B4: Топлинно изолиране на под; Енергоспестяваща мярка С1: Енергоспестяваща мярка за подмяна на отоплителни тела и тръбна разводка; Енергоспестяваща мярка С2: Мерки по системите за осветление. Подробно описание на всички предвидени дейности се съдържа в приложената към документацията техническа спецификация.
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45214200 Construction work for school buildings
Additional classification (cpv): 71221000 Architectural services for buildings, 45261000 Erection and related works of roof frames and coverings, 45421110 Installation of door and window frames, 45320000 Insulation work, 45321000 Thermal insulation work, 45310000 Electrical installation work, 45231300 Construction work for water and sewage pipelines, 79121000 Copyright consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: „Инженеринг – проектиране, изпълнение на СМР и упражняване на авторски надзор за обект: „Изпълнение на пристройка (асансьор), преустройство и основен ремонт за въвеждане на мерки за енергийна ефективност на сградата на 67 ОУ „Васил Друмев“ в УПИ I – за училище, кв. 31, м. „НПЗ Средец“, ПРОДЪЛЖЕНИЕ В РАЗДЕЛ ЦЕЛ - ДОПЪЛНИТЕЛНА ИНФОРМАЦИЯ