653642-2026 - Competition
Netherlands – IT services: consulting, software development, Internet and support – Security Incident Response 2.0 (2026)
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Security Incident Response 2.0 (2026)
Description: Het leveren van Security Incident Respons diensten ten behoeve van de Deelnemers via een SLA. De scope van deze aanbesteding bestaat uit de volgende kernonderdelen. - Analyse: het in kaart brengen van de omvang en oorzaak van een incident en het voortvarend en adequaat onderzoeken/hierop reageren; - Coördinatie: het coördineren van de aanpak van het incident bij Deelnemers. Coördinatie van de werkzaamheden kan betrekking hebben op alle onderdelen van de Opdracht.  - Verdediging en mitigatie: het indammen en uitroeien van de “besmette” onderdelen van de IT- en OT-Infrastructuur (“brandweerfunctie”) - Onderzoek; digitaal forensisch onderzoek uitvoeren (“detective functie”).   - Evaluatie en rapportage: adequaat overdragen van resultaten (details onderzoeken) aan door ons aangewezen incident response partners (“rapporteer functie”). Met deze rapportages dient ook bijgedragen te kunnen worden aan ‘compliancy’, bijvoorbeeld door het opleveren van een ‘second opinion’. Als onderdeel van deze kernonderdelen kan geleverd worden: - De levering en/of inzet van hard- en software ter uitvoering van onderdelen van deze Opdracht. Hierbij houdt Opdrachtnemer rekening met de bij de Deelnemer gebruikte standaarden en/of installed base.   - Trainingen: In voorkomend geval kan Deelnemer Opdrachtnemer verzoeken trainin-gen uit te voeren of te verzorgen. Naast deze kernonderdelen, zijn ook de volgende zaken onderdeel van de scope. - Strategische en technische advisering: Strategisch en technisch advies over de afhandeling van incidenten. Denk hierbij aan advies over het betalen van vergoedin-gen bij aanvallen/ransomware. Of strategische advisering over beleid ten aanzien van deze onderwerpen. - Communicatieadvies; advies over communicatiestrategieën en advies over communicatie bij specifieke incidenten. Hierbij kan gedacht worden aan het bijstaan van de Instelling bij het opstellen van communiqués en/of het vertalen van technische zaken in begrijpelijke taal ter ondersteuning van algemene communicatie richting de buitenwereld. Hier kunnen ook aanvullende rapportage-activiteiten onder worden verstaan, zoals het adviseren over hoe rapportages gedeeld kunnen worden met de (SURF)communities en/of derden of het leveren van bijdragen aan presentaties waarin resultaten worden gedeeld. - Gespreksvoering namens Instelling over de beveiligingsincidenten met ‘kwaadwillenden’. - Andere wijzen van kennisdeling binnen en buiten de Instellingen/community, zoals de inbreng van kennis en expertise bij oefeningen, redteaming en trainingen om de samenwerking binnen het proces van incident respons te versterken. Elk incident response verzoek kan één of meer van de genoemde taken omvatten, maar hoeft niet alle taken te omvatten. Zo kan bij het plaatsvinden van een incident door Instelling beroep worden gedaan op de ‘verdediging en mitigatie’, maar kan deze Instelling zelf voorzien in de coördinatie van de werkzaamheden. Ook andere combinaties van onderdelen van de opdracht kunnen door Instelling aan opdrachtnemer worden opgedragen.
Type of procedure: Restricted
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Betreft een reguliere niet-openbare procedure in twee fasen.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support
Additional classification (cpv): 48000000 Software package and information systems, 72600000 Computer support and consultancy services, 72800000 Computer audit and testing services, 79700000 Investigation and security services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Options:
Description of the options: De NOK kan maximaal 6 maanden langer doorlopen, na einde ROK.