653723-2026 - Competition
Romania – Motor vehicles – Achizitie autovehicule
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleAchizitie autovehicule
DescriptionAutovehiculele ce se vor achizitiona vor fi utilizate la transportul sculelor si echipamentelor specifice activitatilor de exploatare gaze, pentru servicii si solutii tehnice la instalatiile de gaze naturale si este format din: Lot 1_Crossover operational HEV tractiune integrala (4x4) , pentru activitati in teren accidentat - 7 unitati 1 unitate DGSR 4 unitati ENGIE Romania 2 unitati Braila Winds Lot 2_Autoatelier hibrid PHEV pentru interventii gaze teren accidentat tractiune integrala (4x4), 5 locuri si bena pentru scule si accesorii , carosata conform schite atasate - 9 unitati 9 unitati DGSR_ Lot 3_Autoutilitara hibrid PHEV pentru activitati exploatare gaze naturale , servicii tehnice si instalatii gaze naturale (3 locuri ,6-7 mc) - 52 unitati 3.1 = 47 unitati DGSR 3.2 = 5 unitati ENGIE Servicii Lot 4_Autoutilitara hibrid PHEV pentru activitati exploatare gaze naturale , servicii tehnice si instalatii gaze naturale (2 locuri ,3.5-4.5 mc) - 122 unitati 4.1 = 110 unitati DGSR 4.2 =12 unitati ENGIE Servicii Lot 5_Autoutilitara electrica EV pentru activitati exploatare gaze naturale , servicii tehnice si instalatii gaze naturale (2 locuri ,3-4 mc) - 16 unitati 5.1 = 4 unitati DGSR 5.2 =12 unitati ENGIE Servicii Lot 6_Autoturism hibrid HEV compact-2 unitati 2 unitati ENGIE Romania Lot 7 _ Autoturism hibrid HEV monovolum clasa compact - 3 unitati 3 unitati DGSR Lot 8 _ Autoturism hibrid MHEV monovolum clasa compact - 31 unitati 26 unitati DGSR 5 unitati ENGIE Romania Lot 9 _ Autolaborator electric EV pentru activitati depistare pierderi gaze - 10 unitati 10 unitati DGSR
Internal identifier23308833/2026/14 Distributie/27 Distributie
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 34100000 Motor vehicles
5. Lot
LotLOT-0001
TitleLot 1_Crossover operational HEV tractiune integrala (4x4) , pentru activitati in teren accidentat - 7 unitati
DescriptionLot 1_Crossover operational HEV tractiune integrala (4x4) , pentru activitati in teren accidentat - 7 unitati 1 unitate DGSR 4 unitati ENGIE Romania 2 unitati Braila Winds Conform specificațiilor/cerințelor din caietul de sarcini
Internal identifier1
LotLOT-0002
TitleLot 2 Autoatelier hibrid PHEV pentru interventii gaze teren accidentat tractiune integrala (4x4)
DescriptionLot 2_ Autoatelier hibrid PHEV pentru interventii gaze teren accidentat tractiune integrala (4x4), 5 locuri si bena pentru scule si accesorii , carosata conform schite atasate – 9 unitati 9 unitati DGSR_Conform specificațiilor/cerințelor din caietul de sarcini
Internal identifier2
LotLOT-0003
TitleLot 3 Autoutilitara hibrid PHEV pentru activitati exploatare gaze naturale , servicii tehnice si instalatii gaze naturale
DescriptionLot 3_Autoutilitara hibrid PHEV pentru activitati exploatare gaze naturale , servicii tehnice si instalatii gaze naturale (3 locuri ,6-7 mc) – 52 unitati  3.1 = 47 unitati DGSR  3.2 = 5 unitati ENGIE Servicii Conform specificațiilor/cerințelor din caietul de sarcini
Internal identifier3
LotLOT-0004
TitleLot 4 Autoutilitara hibrid PHEV pentru activitati exploatare gaze naturale , servicii tehnice si instalatii gaze naturale
DescriptionLot 4_Autoutilitara hibrid PHEV pentru activitati exploatare gaze naturale , servicii tehnice si instalatii gaze naturale (2 locuri ,3.5-4.5 mc) – 122 unitati  4.1 = 110 unitati DGSR  4.2 =12 unitati ENGIE Servicii Conform specificațiilor/cerințelor din caietul de sarcini
Internal identifier4
LotLOT-0005
TitleLot 5 Autoutilitara electrica EV pentru activitati exploatare gaze naturale , servicii tehnice si instalatii gaze naturale
DescriptionAutoutilitara electrica EV pentru activitati exploatare gaze naturale , servicii tehnice si instalatii gaze naturale (2 locuri ,3-4 mc) – 16 unitati  5.1 = 4 unitati DGSR  5.2 =12 unitati ENGIE Servicii Conform specificațiilor/cerințelor din caietul de sarcini
Internal identifier5
LotLOT-0006
TitleLot 6 Autoturism hibrid HEV compact
DescriptionAutoturism hibrid HEV compact–2 unitati  2 unitati ENGIE Romania Conform specificațiilor/cerințelor din caietul de sarcini
Internal identifier6
LotLOT-0007
TitleLot 7 Autoturism hibrid HEV monovolum clasa compact
DescriptionAutoturism hibrid HEV monovolum clasa compact - 3 unitati  3 unitati DGSR Conform specificațiilor/cerințelor din caietul de sarcini
Internal identifier7
LotLOT-0008
TitleLot 8 Autoturism hibrid MHEV monovolum clasa compact
DescriptionAutoturism hibrid MHEV monovolum clasa compact - 31 unitati  26 unitati DGSR  5 unitati ENGIE Romania Conform specificațiilor/cerințelor din caietul de sarcini
Internal identifier8
LotLOT-0009
TitleLot 9 Autolaborator electric EV pentru activitati depistare pierderi gaze
DescriptionAutolaborator electric EV pentru activitati depistare pierderi gaze - 10 unitati  10 unitati DGSR Conform specificațiilor/cerințelor din caietul de sarcini
Internal identifier9