653920-2026 - Competition
Romania – Pedestal jib cranes – Macara de bord la nava NȘSAM-281 Constanța
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Macara de bord la nava NȘSAM-281 Constanța
Description: Procedura de licitație deschisa pentru achiziția de Macara de bord la nava NȘSAM-281 Constanța Numarul de zile până la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: COD UNIC DE IDENTIFICARE OBIECT CONTRACT;4515484_2026_PAAPD1635498/;4515484-2026-37
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 42414320 Pedestal jib cranes
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Macara de bord la nava NȘSAM-281 Constanța- 1 buc
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 51511000 Installation services of lifting and handling equipment, except lifts and escalators