See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare materiale sanitare specifice Angiografie
Description: În cadrul acestei proceduri se doreşte achiziţionarea de materiale sanitare Angiografie, împărţite în 173 loturi, cu specificaţiile tehnice minime din Anexa nr. 1 și în cantitățile prevăzute în Anexa nr. 2 la din Caietul de sarcini. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub). În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, Autoritatea contractantă - Achizitorul stabilește termenul limită în care operatorii economici pot adresa solicitări de clarificare, respectiv în care aceasta va răspunde tuturor solicitărilor de clarificare / informațiilor suplimentare, după cum urmează: 1. Termenul până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. 2. Autoritatea contractantă - Achizitorul va raspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Termenul de răspuns la clarificări a fost stabilit, în conformitate cu prevederile art. 161 din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, astfel încât operatorii economici să aibă o perioadă adecvată pentru analizarea documentaţiei de atribuire şi, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma răspunsurilor oferite de Autoritatea contractantă - Achizitor. Solicitările de clarificări vor fi transmise în format editabil, în SEAP, semnate cu semnătură electronică extinsă. Autoritatea contractantă nu este obligată să răspundă solicitărilor de clarificări/informații suplimentare care nu au fost adresate în termenul stabilit la secțiunea I.3 din Fișa de date.
Internal identifier: 115/13624359/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33111710 Angiography supplies
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: CATETER GHID PENTRU ANGIOPLASTIE
Description: În cadrul acestei proceduri se doreşte achiziţionarea de materiale sanitare Angiografie, împărţite în 174 loturi, cu specificaţiile tehnice minime din Anexa nr. 1 și în cantitățile prevăzute în Anexa nr. 2 la din Caietul de sarcini, în baza unui Acord-cadru încheiat cu mai mulți operatori economici (ofertanții clasați pe primele 3 locuri, pentru fiecare lot în parte), fără reluarea competiției. Dacă numărul operatorilor economici participanți care au depus oferte admisibile pentru un lot este mai mic de 3, Acordul-cadru se va încheia cu toți cei care au prezentat oferte admisibile. Atunci când două, sau mai multe oferte, au aceeași valoare a propunerii financiare și sunt clasate pe același loc, autoritatea contractantă va încheia acordul-cadru cu toți operatorii economici clasați pe locurile aferente numărului maxim (3) stabilit, după etapa de reofertare. Modalitatea de încheiere a Contractelor subsecvente se va face conform clauzelor 3.1.3. – 3.1.6. din Acordul-cadru. Estimări ale cantităţilor minime şi maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmează să fie atribuite pe durata acordului-cadru: conform Anexei nr. 1 la caietul de sarcini. Valoarea estimată a celui mai mare Contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru se regăsește la pct. II.2.6 din Fișa de date a achiziției. Estimări ale cantităților minime și maxime care ar putea fi solicitate pe durata întregului Acord-cadru: - cantități minime conform Anexei nr. 2 la Caietul de sarcini. - cantități maxime conform Anexei nr. 2 la Caietul de sarcini. Calendar estimativ (frecvența și valoarea contractelor care urmează să fie atribuite): trimestrial. Datele propuse în calendarul estimativ reprezintă intenția Beneficiarului-plătitor, nu un angajament ferm din partea acestuia cu privire la atribuirea Contractelor subsecvente, pornind de la ipoteza de lucru că nu vor apărea evenimente / circumstanțe imprevizibile care nu au putut fi luate în considerare la momentul inițierii procedurii de atribuire, respectiv vor fi asigurate și resursele financiare necesare.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 33140000 Medical consumables, 33141121 Surgical sutures, 33141200 Catheters, 33141641 Probes, 33182100 Defibrillator, 33182210 Pacemaker, 33182240 Parts and accessories for pacemakers
Lot: LOT-0002
Title: EXTENSII PENTRU CATETER
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: POMPA CU MANOMETRU PENTRU UMFLAT BALONAȘE (INDEFLATOR)
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: SET INDEFLATOR
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: CONECTOR Y CU DUBLU RAM ȘI DOUA VALVE HEMOSTATICE DUBLE
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: BALON PREDILATARE CORONARIAN TIP RAPID EXCHANGE
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: BALON PENTRU POSTDILATARE CU DIAMETRE PÂNĂ LA 6 MM
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: BALON ANGIOPLASTIE TIP CUTTING
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: BALON ANGIOPLASTIE TIP ANGIO-SCULPT
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: BALON DE ÎNALTĂ PRESIUNE PENTRU LEZIUNI CALCIFICATE
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: BALON CORONARIAN NON-COMPLIANT CU RBP CRESCUT PENTRU CTO
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: BALON ACOPERIT CU SUBSTANTE ANTIPROLIFERATIVE (DEB) PENTRU ARTERELE CORONARE
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: STENT CORONARIAN FARMACOLOGIC ACTIV DIN ALIAJ COBALT ACOPERIT CU ZOTAROLIMUS
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: STENT CORONARIAN FARMACOLOGIC ACTIV CU EVEROLIMUS
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: STENT CORONARIAN DIN ALIAJ PLATINA – CROM ACOPERIT CU SUBSTANTA ACTIVA EVEROLIMUS SI POLIMER BIORESORBABIL ABLUMINAL
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: STENT DES PT-CR CU EVEROLIMUS SI POLIMER BIORESORBABIL ABLUMINAL CU SUPRAEXPANDARE PANA LA 6 MM
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: STENT GRAFT PENTRU ANGIOPLASTIE CORONARIANA
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: DISPOZITIV DE ASPIRATIE A TROMBULUI
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: DISPOZITIV DE PROTECTIE DISTALA
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: CATETER BURGHIU PENTRU PROCEDURI DE ROTABLATIE
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: GHID (ARC GHID) PENTRU CATETERUL DE ROTABLATIE
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: DISPOZITIV ATERECTOMIE ORBITALA PENTRU ARTERE CORONARE
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: MICROCATETER PENTRU ANGIOPLASTIE CU STRUCTURA METALICA HELICOLIDALA
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: MICROCATETER PENTRU ANGIOPLASTIE IN OCLUZII CRONICE
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: MICROCATETER PENTRU ANGIOPLASTIE PENTRU ABORD RETROGRAD IN OCLUZII CRONICE
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: MICROCATETER PENTRU ANGIOPLASTIE CU LUMEN DUBLU PENTRU BIFURCATII
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: MICROCATETER PENTRU ANGIOPLASTIE PENTRU PENETRARE CU VARF SPIRALAT
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0029
Title: MICROCATETER PENTRU ANGIOPLASTIE PENTRU PENETRARE CU VARF SPIRALAT PLACAT CU AUR
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Title: MICROCATETER PENTRU DEZOBSTRUCTII CORONARIENE COMPLEXE PENTRU ANGIOPLASTIE
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0031
Title: MICROCATETER CORONARIAN PENTRU CTO CU VARF FLEXIBIL CONIC PENTRU LEZIUNI CALCIFICATE
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Title: MICROCATETER CORONARIAN PENTRU CTO CU UN SINGUR LUMEN, CU EXTENSIE PENTRU GHID
Internal identifier: 32
Lot: LOT-0033
Title: MICROCATETER PENTRU ANGIOPLASTIE TORSIONABIL CU CONSTRUCTIE HIBRIDA SI VARF DE TUNGSTEN PENTRU LEZIUNI COMPLEXE
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Title: GHID (ARC GHID) ANGIOPLASTIE CU RASPUNS LA RASUCIRE 1:1
Internal identifier: 34
Lot: LOT-0035
Title: GHID (ARC GHID) ANGIOPLASTIE CU VARF CU STRUCTURA DUBLA
Internal identifier: 35
Lot: LOT-0036
Title: GHID (ARC GHID) ANGIOPLASTIE CTO PENTRU EXTERNALIZARE
Internal identifier: 36
Lot: LOT-0037
Title: GHID (ARC GHID) ANGIOPLASTIE PRNTRU AVANSARE DE TIP BUCLA IN CTO
Internal identifier: 37
Lot: LOT-0038
Title: GHID (ARC GHID) ANGIOPLASTIE CTO PRNTRU ABORD RETROGRAD PRIN COLATERALE EPICARDICE
Internal identifier: 38
Lot: LOT-0039
Title: GHID (ARC GHID) ANGIOPLASTIE CTO PENTRU PENETRARE IN LEZIUNI OCLUZIVE
Internal identifier: 39
Lot: LOT-0040
Title: GHID (ARC GHID) ANGIOPLASTIE CTO ABORD ANTEGRAD SAU RETROGRAD IN CTO
Internal identifier: 40
Lot: LOT-0041
Title: GHID (ARC GHID) ANGIOPLASTIE CTO GHID PTCA PENTRU PENETRARE LEZIUNI CTO
Internal identifier: 41
Lot: LOT-0042
Title: SNARE WIRE
Internal identifier: 42
Lot: LOT-0043
Title: GHID (ARC GHID) CU SONDA DISTALA PENTRU MASURARE FRACTIONAL FLOW RESERVE
Internal identifier: 43
Lot: LOT-0044
Title: SONDA PENTRU TOMOGRAFIE DE COERENTA OPTICA (OCT)
Internal identifier: 44
Lot: LOT-0045
Title: SONDA PENTRU ECOGRAFIE INTRAVASCULARA ( IVUS )
Internal identifier: 45
Lot: LOT-0046
Title: DISPOZITIV DE COMPRESIE RADIALA
Internal identifier: 46
Lot: LOT-0047
Title: SISTEM DE INCHIDERE PERCUTANA A ORIFICIULUI DE PUNCTIE FEMURALA TIP ANCORA
Internal identifier: 47
Lot: LOT-0048
Title: SISTEM DE INCHIDERE PERCUTANA A ORIFICIULUI DE PUNCTIE FEMURALA CU FIRE DE SUTURA
Internal identifier: 48
Lot: LOT-0049
Title: KIT PERICARDIOCENTEZA
Internal identifier: 49
Lot: LOT-0050
Title: BALON DE LITOTRITIE INTRACORONARIANA CU UNDE DE SOC
Internal identifier: 50
Lot: LOT-0051
Title: BALON DE LITOTRITIE INTRACORONARIANA CU EMISFERE METALICE
Internal identifier: 51
Lot: LOT-0052
Title: DISPOZITIV DE INCHIDERE PERFORATIE CORONARIANA TIP COIL
Internal identifier: 52
Lot: LOT-0053
Title: DISPOZITIV DE INCHIDERE PERFORATIE CORONARIANA TIP COIL CU HIDROGEL
Internal identifier: 53
Lot: LOT-0054
Internal identifier: 54
Lot: LOT-0055
Title: EXTENSIE PENTRU CATETER CU GAURI LATERALE
Internal identifier: 55
Lot: LOT-0056
Title: MICROCATETER PENTRU ANGIOPLASTIE CU LUMEN DUBLU SI TREI IESIRI
Internal identifier: 56
Lot: LOT-0057
Title: DEFIBRILATOR CARDIAC IMPLANTABIL UNICAMERAL TIP A
Internal identifier: 57
Lot: LOT-0058
Title: DEFIBRILATOR CARDIAC IMPLANTABIL UNICAMERAL TIP B
Internal identifier: 58
Lot: LOT-0059
Title: DEFIBRILATOR CARDIAC IMPLANTABIL BICAMERAL
Internal identifier: 59
Lot: LOT-0060
Title: DEFIBRILATOR CARDIAC IMPLANTABIL CU RESINCRONIZARE (TRICAMERAL) tip A
Internal identifier: 60
Lot: LOT-0061
Title: DEFIBRILATOR CARDIAC IMPLANTABIL CU RESINCRONIZARE (TRICAMERAL) tip B
Internal identifier: 61
Lot: LOT-0062
Title: KIT CAMPURI STERILE ANGIOGRAFIE
Internal identifier: 62
Lot: LOT-0063
Title: AC PUNCTIE ARTERIALA / VENOASA TIP SELDINGER
Internal identifier: 63
Lot: LOT-0064
Title: SET INTRODUCATOR STANDARD PENTRU ABORD ARTERIAL SAU VENOS
Internal identifier: 64
Lot: LOT-0065
Title: SET INTRODUCATOR LUNG PENTRU ABORD ARTERIAL SAU VENOS
Internal identifier: 65
Lot: LOT-0066
Title: SET INTRODUCATOR PENTRU ABORD RADIAL
Internal identifier: 66
Lot: LOT-0067
Title: MANIFOLD cu 3 cai
Internal identifier: 67
Lot: LOT-0068
Title: SERINGA PENTRU INJECTARE MANUALA CU PIESA ROTATIVA SI INELE
Internal identifier: 68
Lot: LOT-0069
Title: CONECTOR PRESIUNE JOASA 50 CM
Internal identifier: 69
Lot: LOT-0070
Title: CONECTOE PRESIUNE JOASA 150 CM
Internal identifier: 70
Lot: LOT-0071
Title: CONECTOR PRESIUNE INALTA 150 CM
Internal identifier: 71
Lot: LOT-0072
Title: ROBINET 3 CAI PRESIUNE JOASA CU ROTATIVA
Internal identifier: 72
Lot: LOT-0073
Title: ROBINET 3 CAI PRESIUNE INALTA CU ROTATIVA
Internal identifier: 73
Lot: LOT-0074
Title: SERINGI PENTRU INJECTOMAT 150 ML
Internal identifier: 74
Lot: LOT-0075
Title: GHID (ARC GHID) METALIC STANDARD ANGIOGRAFIE
Internal identifier: 75
Lot: LOT-0076
Title: GHID (ARC GHID) METALIC LUNG ANGIOGRAFIE
Internal identifier: 76
Lot: LOT-0077
Title: GHID (ARC GHID) METALIC 0,035” TEFLONAT EXTRADUR / STIFF
Internal identifier: 77
Lot: LOT-0078
Title: GHID (ARC GHID) DIAGNOSTIC HIDROFIL STANDARD ANGIOGRAFIE
Internal identifier: 78
Lot: LOT-0079
Title: GHID (ARC GHID) DIAGNOSTIC HIDROFIL LUNG ANGIOGRAFIE
Internal identifier: 79
Lot: LOT-0080
Title: GHID (ARC GHID) DIAGNOSTIC HIDROFIL EXTRADUR ANGIOGRAFIE
Internal identifier: 80
Lot: LOT-0081
Title: CATETER DIAGNOSTIC PENTRU ANGIOGRAFIE tip A
Internal identifier: 81
Lot: LOT-0082
Title: CATETER DIAGNOSTIC PENTRU ANGIOGRAFIE tip B
Internal identifier: 82
Lot: LOT-0083
Title: CATETER PENTRU MASURAREA PRESIUNII DE CAPILAR BLOCAT (TIP WEDGE)
Internal identifier: 83
Lot: LOT-0084
Title: TEACĂ INTRODUCĂTOARE CU VÂRF RADIOOPAC
Internal identifier: 84
Lot: LOT-0085
Title: TEACĂ DE GHIDAJ ARMATĂ, PENTRU SUPORT CAROTIDIAN ȘI VASE PERIFERICE
Internal identifier: 85
Lot: LOT-0086
Title: TEACĂ CATETER CROSSOVER
Internal identifier: 86
Lot: LOT-0087
Title: CATETER DIAGNOSTIC CU ACOPERIRE HIDROFILICĂ
Internal identifier: 87
Lot: LOT-0088
Title: CATETER DIAGNOSTIC CU LUNGIME DE 125 CM
Internal identifier: 88
Lot: LOT-0089
Title: CATETER GHID PENTRU ABORD RADIAL
Internal identifier: 89
Lot: LOT-0090
Title: GHID SUPER STIFF PERIFERIE 0.035''
Internal identifier: 90
Lot: LOT-0091
Title: GHID EXTRASTIFF PERIFERIE 0.035''
Internal identifier: 91
Lot: LOT-0092
Title: SERINGĂ INJECTOMAT
Internal identifier: 92
Lot: LOT-0093
Title: BALON ANGIOPLASTIE CAROTIDIANĂ
Internal identifier: 93
Lot: LOT-0094
Title: BALON ANGIOPLASTIE PERIFERICĂ COMPATIBIL CU GHID DE 0,014”
Internal identifier: 94
Lot: LOT-0095
Title: BALON ANGIOPLASTIE PERIFERICĂ COMPATIBIL CU GHID DE 0,018”
Internal identifier: 95
Lot: LOT-0096
Title: BALON ANGIOPLASTIE PERIFERICĂ COMPATIBIL CU GHID DE 0,035”
Internal identifier: 96
Lot: LOT-0097
Title: BALON ANGIOPLASTIE FARMACOLOGIC ACTIV
Internal identifier: 97
Lot: LOT-0098
Title: BALON ANGIOPLASTIE TIP CUTTING PENTRU ARTERE PERIFERICE
Internal identifier: 98
Lot: LOT-0099
Title: STENT PREMONTAT PE BALON
Internal identifier: 99
Lot: LOT-0100
Title: STENT RENAL PREMONTAT PE BALON
Internal identifier: 100
Lot: LOT-0101
Title: STENT FARMACOLOGIC ACTIV (PERIFERIE)
Internal identifier: 101
Lot: LOT-0102
Title: STENT CAROTIDIAN AUTOEXPANDABIL, CU CELULĂ ÎNCHISĂ
Internal identifier: 102
Lot: LOT-0103
Title: STENT CAROTIDIAN AUTOEXPANDABIL CU DUBLĂ STRUCTURĂ ANTIEMBOLICĂ
Internal identifier: 103
Lot: LOT-0104
Title: STENT AUTOEXPANDABIL PENTRU ARTERA FEMURALĂ SUPERFICIALĂ ȘI ARTERA POPLITEE
Internal identifier: 104
Lot: LOT-0105
Title: STENT AUTOEXPANDABIL ARTERIAL PERIFERIC
Internal identifier: 105
Lot: LOT-0106
Title: STENT AUTOEXPANDABIL ARTERIAL PERIFERIC CU DIAMETRU MARE (PÂNA LA 14 mm)
Internal identifier: 106
Lot: LOT-0107
Title: STENT AUTO-EXPANDABIL ARTERIAL ȘI VENOS PERIFERIC CU FORȚA RADIALĂ MARE
Internal identifier: 107
Lot: LOT-0108
Title: STENT GRAFT PERIFERIC
Internal identifier: 108
Lot: LOT-0109
Title: FILTRU VENĂ CAVĂ
Internal identifier: 109
Lot: LOT-0110
Title: DISPOZITIV DE TROMBASPIRAȚIE VASE PERIFERICE
Internal identifier: 110
Lot: LOT-0111
Title: DISPOZITIV DE TROMBASPIRAȚIE PENTRU ARTERELE PULMONARE
Internal identifier: 111
Lot: LOT-0112
Title: DISPOZITIV DE FORARE ȘI TROMBASPIRAȚIE ARTERIALCATETER DE ATERECTOMIE SI TROMBECTOMIE CU ASPIRATIE MECANICA
Internal identifier: 112
Lot: LOT-0113
Title: DISPOZITIV TIP LASOU CU O BUCLĂ PENTRU RECUPERARE CORPI STRĂINI INTRAVASCULARI
Internal identifier: 113
Lot: LOT-0114
Title: DISPOZITIV TIP LASOU CU TREI BUCLE PENTRU RECUPERARE CORPI STRĂINI INTRAVASCULARI
Internal identifier: 114
Lot: LOT-0115
Title: DISPOZITIV DE PROTECȚIE DISTALĂ CAROTIDIANĂ TIP FILTRU
Internal identifier: 115
Lot: LOT-0116
Title: DISPOZITIV DE PROTECȚIE DISTALĂ TIP FILTRU PENTRU VASE MARI
Internal identifier: 116
Lot: LOT-0117
Title: DISPOZITIV DE PROTECȚIE PROXIMALĂ CU BALON
Internal identifier: 117
Lot: LOT-0118
Title: MICROCATETER CATETER SUPORT PENTRU LEZIUNI COMPLEXE ÎN PROCEDURILE FEMURO-POPLITEALE ȘI “BELLOW-THE-KNEE”
Internal identifier: 118
Lot: LOT-0119
Title: MICROCATETER PENTRU PROCEDURI INTRAVASCULARE PERIFERICE CU MICROGHID AFERENT CU VÂRF PREFORMABIL CU OPACITATE CRESCUTĂ
Internal identifier: 119
Lot: LOT-0120
Title: MICROCATETER CU VÂRF CE PERMITE ANGULARE
Internal identifier: 120
Lot: LOT-0121
Title: MICROGHID DE PENETRARE ÎN OCLUZII PERIFERICE
Internal identifier: 121
Lot: LOT-0122
Title: MICROGHID HIBRID PENTRU UZ PERIFERIC
Internal identifier: 122
Lot: LOT-0123
Title: MICROGHID HIDROFIL PENTRU UZ PERIFERIC
Internal identifier: 123
Lot: LOT-0124
Title: SPIRALE EMBOLIZARE PERIFERIE CU DETAȘARE
Internal identifier: 124
Lot: LOT-0125
Title: SPIRALE EMBOLIZARE PERIFERIE PUSHABILE
Internal identifier: 125
Lot: LOT-0126
Title: SPIRALE PERIFERIE CU MATERIAL TROMBOGEN ATAȘAT
Internal identifier: 126
Lot: LOT-0127
Title: PARTICULE DE EMBOLIZARE CU DIAMETRE FIXE
Internal identifier: 127
Lot: LOT-0128
Title: PARTICULE DE EMBOLIZARE DEFORMABILE
Internal identifier: 128
Lot: LOT-0129
Title: PARTICULE EMBOLIZARE PERMANENȚĂ, CU HIDROGEL
Internal identifier: 129
Lot: LOT-0130
Title: DISPOZITIV DE OCLUZIE ARTERIALĂ TIP AMPLATZER
Internal identifier: 130
Lot: LOT-0131
Title: SONDĂ PENTRU DENERVARE RENALĂ
Internal identifier: 131
Lot: LOT-0132
Title: SISTEM ENDOVASCULAR TRIMODULAR PENTRU REPARAREA ANEVRISMULUI DE AORTĂ ABDOMINALĂ PRIN SIGILARE CU SUBSTANȚA POLIMERICA + KIT ACCESORII ȘI SUPORT CLINIC DE SPECIALITATE
Internal identifier: 132
Lot: LOT-0133
Title: EXTENSIE ILIANCA COMPATIBILĂ CU MEMBRELE ILIACE DIN COMPONENȚA SISTEMULUI ENDOVASCULAR TRIMODULAR PENTRU REPARAREA ANEVRISMULUI DE AORTĂ ABDOMINALĂ PRIN SIGILARE CU SUBSTANȚA POLIMERICA
Internal identifier: 133
Lot: LOT-0134
Title: STIMULATOR CARDIAC TRICAMERAL CRT-P TIP A BAZAL CU SONDE
Internal identifier: 134
Lot: LOT-0135
Title: STIMULATOR CARDIAC TRICAMERAL CRT-P TIP B AVANSAT CU SONDE
Internal identifier: 135
Lot: LOT-0136
Title: STIMULATOR CARDIAC TRICAMERAL CRT-P - TIP C- MULTIPOINT PACING
Internal identifier: 136
Lot: LOT-0137
Title: CARDIOSTIMULATOR UNICAMERAL IMPLANTABIL CU RATA ADAPTIVĂ TIP SR COMPATIBIL RMN
Internal identifier: 137
Lot: LOT-0138
Title: SONDE PENTRU CARDIOSTIMULATOR UNICAMERAL IMPLANTABIL CU RATA ADAPTIVĂ TIP SR
Internal identifier: 138
Lot: LOT-0139
Title: CARDIOSTIMULATOR BICAMERAL IMPLANTABIL CU RATA ADAPTIVĂ TIP DR COMPATIBIL RMN
Internal identifier: 139
Lot: LOT-0140
Title: TEACA INTRODUCATOARE PENTRU SONDA DE STIMULARE CARDIACĂ PERMANENTĂ DE TIP PEEL – AWAY
Internal identifier: 140
Lot: LOT-0141
Title: SONDE DE STIMULARE TEMPORARĂ CARDIACĂ ENDOCAVITARĂ
Internal identifier: 141
Lot: LOT-0142
Title: KIT DE STIMULARE PERMANENTĂ FASCICUL HIS
Internal identifier: 142
Lot: LOT-0143
Title: TEACĂ INTRODUCĂTOARE PENTRU SONDA DE SINUS CORONAR TECI SUBSELECTOARE
Internal identifier: 143
Lot: LOT-0144
Title: TEACĂ SUBSELECTOARE PENTRU SONDA DE SINUS CORONAR
Internal identifier: 144
Lot: LOT-0145
Title: KIT CÂMPURI STERILE ANGIOGRAFIE PENTRU IMPLANT DEVICE CARDIAC
Internal identifier: 145
Lot: LOT-0146
Title: FIR SUTURĂ RESORBABIL CU AC
Internal identifier: 146
Lot: LOT-0147
Title: SONDĂ DE STIMULARE ENDOCAVITARĂ PERMANENTĂ DEDICATĂ CAPTURII RAMULUI STÂNG
Internal identifier: 147
Lot: LOT-0148
Title: TEACĂ DEDICATĂ STIMULARII DE RAM STÂNG
Internal identifier: 148
Lot: LOT-0149
Title: DISPOZITIV DE ÎNCHIDERE A SCURGERILOR PARAVALVULARE (PVL)
Internal identifier: 149
Lot: LOT-0150
Title: SET SISTEM DE REPARARE A VALVEI MITRALE
Internal identifier: 150
Lot: LOT-0151
Title: SET PENTRU PUNCȚIE TRANS-SEPTALĂ CU TEACĂ, DILATATOR ȘI GHID METALIC
Internal identifier: 151
Lot: LOT-0152
Title: DISPOZITIV SIGILARE ACCES ARTERIAL FEMURAL DE DIMENSIUNI MARI
Internal identifier: 152
Lot: LOT-0153
Title: PACHET SISTEM DE REPARARE A VALVEI TRICUSPIDE PRIN CLIP TRICUSPID PENTRU REDUCEREA REGURGITĂRII TRICUSPIDIENE, PRIN ABORD TRANSCATETER
Internal identifier: 153
Lot: LOT-0154
Title: SISTEM DE IMPLANTARE TRANSCATETER BICAVAL PENTRU TRATAMENTUL INSUFICIENȚEI TRICUSPIDIENE
Internal identifier: 154
Lot: LOT-0155
Title: VALVĂ PULMONARĂ AUTOEXPANDABILĂ TRANSCATETER
Internal identifier: 155
Lot: LOT-0156
Title: VALVĂ PULMONARĂ TRANSCATETER EXPANDABILĂ CU BALON
Internal identifier: 156
Lot: LOT-0157
Title: DISPOZITIV DE ÎNCHIDERE CANAL ARTERIAL PERMEABIL DIN NITINOL CU MEȘĂ DE POLIESTER CU SISTEM DE LIVRARE
Internal identifier: 157
Lot: LOT-0158
Title: DISPOZITIV DE ÎNCHIDERE A UNUI DEFECT SEPTAL ATRIAL DIN NITINOL CU MESĂ DIN POLIESTER, DUBLU DISC, CU HUB BILATERAL
Internal identifier: 158
Lot: LOT-0159
Title: CATETER CU BALON PENTRU MĂSURAREA DEFECTULUI SEPTAL
Internal identifier: 159
Lot: LOT-0160
Title: DISPOZITIV DE ÎNCHIDERE A UNUI DEFECT SEPTAL ATRIAL DIN NITINOL CU ACOPERIRE CU PLATINĂ, DUBLU DISC
Internal identifier: 160
Lot: LOT-0161
Title: SISTEM DE LIVRARE PENTRU ÎNCHIDEREA DEFECTULUI SEPTAL INTERATRIAL
Internal identifier: 161
Lot: LOT-0162
Title: BALON PENTRU MĂSURAREA UNUI DEFECT SEPTAL INTERATRIAL
Internal identifier: 162
Lot: LOT-0163
Title: DISPOZITIV DE ÎNCHIDERE PENTRU DEFECTE DE SEPT INTERATRIAL DIN NITINOL, FĂRĂ HUB PE DISCUL STÂNG, CU CONECTOR ANGULAT
Internal identifier: 163
Lot: LOT-0164
Title: BALON DE SIZING PENTRU DEFECTE SEPTALE
Internal identifier: 164
Lot: LOT-0165
Title: DISPOZITIV DE ÎNCHIDERE A FORAMEN OVALE PATENT CU SISTEM DE LIVRARE
Internal identifier: 165
Lot: LOT-0166
Title: DISPOZITIV DE ÎNCHIDERE DEFECT SEPTAL MUSCULAR DIN NITINOL CU MEȘĂ DE POLIESTER, DUBLU DISC ȘI HUB BILATERAL
Internal identifier: 166
Lot: LOT-0167
Title: DISPOZITIV DE ÎNCHIDERE A UNUI DEFECT SEPTAL VENTRICULAR DIN NITINOL CU ACOPERIRE CU PLATINĂ, DUBLU DISC
Internal identifier: 167
Lot: LOT-0168
Title: SISTEM DE LIVRARE PENTRU ÎNCHIDEREA DEFECTULUI SEPTAL INTERVENTRICULAR
Internal identifier: 168
Lot: LOT-0169
Title: DISPOZITIV DE ÎNCHIDERE PENTRU DEFECTE DE SEPT INTERVENTRICULAR DIN NITINOL, FĂRĂ HUB PE DISCUL STÂNG
Internal identifier: 169
Lot: LOT-0170
Title: BALON PENTRU DILATAREA UNEI COARCTATII AORTICE
Internal identifier: 170
Lot: LOT-0171
Title: STENT PE BALON, ACOPERIT, SPECIFIC PENTRU COARCTAȚIE AORTICĂ (STENT GRAFT PENTRU COARCTAȚIE)
Internal identifier: 171
Lot: LOT-0172
Title: STENT METALIC PE BALONSPECIFIC PENTRU COARCTAȚIA DE AORTĂ
Internal identifier: 172
Lot: LOT-0173
Title: SET INTRODUCĂTOR SPECIAL PENTRU IMPLANTAREA DE STENT ÎN COARCTAȚIA DE AORTĂ
Internal identifier: 173