654042-2026 - Competition
Romania – Construction work for water and sewage pipelines – TR-CL-04 Reabilitarea si extinderea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare in aglomerarea Zimnicea
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title: TR-CL-04 Reabilitarea si extinderea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare in aglomerarea Zimnicea
Description: Contractul de lucrari TR-CL-04 – Reabilitarea si extinderea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare in aglomerarea Zimnicea consta in realizarea urmatoarelor lucrari: Obiect 1 – Reabilitarea si extinderea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare in orasul Zimnicea Sub-obiect 1.1 – Reabilitare conducta de aductiune apa potabila Sub-obiect 1.2 – Reabilitare retea de distributie Sub-obiect 1.3 – Extindere retea de distributie Sub-obiect 1.4 – Reabilitare retea de canalizare menajera Sub-obiect 1.5 – Extindere retea de canalizare menajera Sub-obiect 1.6 – Statii de pompare apa uzata si conducte de refulare Obiect 2 –Extinderea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare in localitatea Zimnicele Sub-obiect 2.1 – Conducta de aductiune Sub-obiect 2.2 – Gospodaria de apa Sub-obiect 2.3 – Extindere retea de distributie Sub-obiect 2.4 – Extindere retea de canalizare menajera Sub-obiect 2.5 – Statii de pompare apa uzata si conducte de refulare Obiect 3 – Dispecerat zonal SCADA retele de alimentare cu apa si canalizare aglomerarea Zimnicea Lucrarile se vor executa simultan . Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor /candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel: - cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 19 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Orice referire din cuprinsul prezentei documentatii de atribuire, (inclusiv a prezentului caiet de sarcini), prin care se indica o anume origine, sursa, productie, un procedeu special, o marca de fabrica sau de comert, un brevet de inventie si/sau o licenta de fabricație, un standard, o autorizare /certificare/atestare, un serviciu sau o cerinta se va citi si interpreta ca fiind insotita de mentiunea „sau echivalent”.
Internal identifier: 22224874_2026_PAAPD1616304
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231300 Construction work for water and sewage pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Contractul de lucrari TR-CL-04 – Reabilitarea si extinderea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare in aglomerarea Zimnicea consta in realizarea urmatoarelor lucrari: Obiect 1 – Reabilitarea si extinderea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare in orasul Zimnicea Sub-obiect 1.1 – Reabilitare conducta de aductiune apa potabila Sub-obiect 1.2 – Reabilitare retea de distributie Sub-obiect 1.3 – Extindere retea de distributie Sub-obiect 1.4 – Reabilitare retea de canalizare menajera Sub-obiect 1.5 – Extindere retea de canalizare menajera Sub-obiect 1.6 – Statii de pompare apa uzata si conducte de refulare Obiect 2 –Extinderea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare in localitatea Zimnicele Sub-obiect 2.1 – Conducta de aductiune Sub-obiect 2.2 – Gospodaria de apa Sub-obiect 2.3 – Extindere retea de distributie Sub-obiect 2.4 – Extindere retea de canalizare menajera Sub-obiect 2.5 – Statii de pompare apa uzata si conducte de refulare Obiect 3 – Dispecerat zonal SCADA retele de alimentare cu apa si canalizare aglomerarea Zimnicea Lucrarile se vor executa simultan . Contractul pentru executia pentru obiectivul „Reabilitarea si extinderea sistemelor de alimentare cu apa si canalizare in aglomerarea Zimnicea” include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Instruirea personalului Beneficiarului. e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie. Durata de executie a lucrarilor, punere in functiune a instalatiilor si perioada de notificare a defectelor (garantie) este de 60 luni, defalcata astfel: - Perioada de executie a lucrarilor si testare/ punere in functiune: 24 luni - Perioada de notificare a defectelor (PND) este de minim 36 luni. Contractul rămâne valabil până la îndeplinirea tuturor obligațiilor de către parți. Valoarea contractului nu include cheltuieli diverse și neprevăzute. Valoarea contractului include sume provizionate conform celor mentionate in Cap.4, Sectiunea 4 - Liste de cantitati, Cantitati Provizionate, respectiv 1.306.007,65 lei, dar nu include cheltuieli diverse și neprevăzute. Sumele provizionate la nivelul formularului de propunere financiara reprezinta suma fixa nominala, nemodificabila” si sunt incluse in valoarea estimata a contractului.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232152 Pumping station construction work, 45232400 Sewer construction work, 45232431 Wastewater pumping station, 45310000 Electrical installation work