See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Siivouskoneet ja tekstiilienkäsittelylaitteet
Description: Numera yhteishankintapalvelut (Numera Palvelut Oy) pyytää tarjoustanne ammattimaiseen käyttöön soveltuvista siivouskoneista ja tekstiilienkäsittelylaitteista tarjouspyyntöasiakirjojen mukaan. Lisäksi hankinta sisältää optiona leasing-rahoituksella hankittavat siivouskoneet ja tekstiilienkäsittelylaitteet sekä takuuajan jälkeiset huoltopalvelut ja pyykinpesukoneiden ja kuivausrumpujen asennuspalvelu. Hankinta sisältää erilaiset ostettavat lattianhoitokoneet, yhdistelmäkoneet, imurit, laitoskäyttöön tarkoitetut pyykinpesukoneet ja kuivausrummut. Myös robottisiivouskoneita voi hankkia kilpailutuksen myötä syntyvällä sopimuksella. Hankinta on jaettu osakokonaisuuksiin seuraavasti: Osakokonaisuus 1: Siivouskoneet ja tekstiilienkäsittelylaitteet / Uusimaa Osakokonaisuus 2: Siivouskoneet ja tekstiilienkäsittelylaitteet / Muu Suomi Kilpailutus suoritetaan avoimella menettelyllä, jonka perusteella puitejärjestelyyn valitaan enintään kolme (3) eniten pisteitä saanutta sopimustoimittajaa osakokonaisuuksittain. Tarjoaja voi antaa tarjouksen joko yhteen tai kumpaankin osakokonaisuuteen. Kilpailutuksen valintaperusteena on kokonaistaloudellinen edullisuus hinnan painoarvon ollessa 80 % ja laadun painoarvon ollessa 20 %. Sopimuskausi on määräaikainen neljä (4) vuotta. Sopimuskausi alkaa aikaisintaan hankintapäätöksen saatua lainvoiman tai markkinaoikeuden annettua sopimukselle täytäntöönpanoluvan. Sopimuksen irtisanomisaika on molempien sopijapuolten ja hankintaan sitoutuneiden Numera Palvelut Oy:n asiakasyhteisöjen osalta kuusi (6) kuukautta määräaikaisuudesta huolimatta. Tavoitteena on, että sopimuskausi alkaa 1.1.2027 (arvio). Sopimukseen liittyvät yhteisöt siirtyvät tehtävän sopimuksen piiriin nykyisten sopimustensa päättymisen jälkeen. Osatarjouksia ei hyväksytä. Rinnakkaisia tarjouksia ei hyväksytä. Tarjoaja sitoutuu tarjouksellaan kaikkiin tarjouspyynnössä esitettyihin ehtoihin. Hankintayksiköllä on oikeus tarkistaa tarjoajan tarjousasiakirjoissa antamat tiedot ennen hankintapäätöksen tekemistä. Mikäli annetut tiedot eivät pidä paikkansa, tarjous hylätään. HUOM! Tarjouspalvelun käyttöön liittyvissä ongelmissa tarjoajan tulee olla yhteydessä Cloudia-tukeen yhteydenottolomakkeella tai numeroon 020 766 1075. Numera Palvelut Oy ei vastaa Tarjouspalvelu.fi -toimittajaportaalista.
Internal identifier: 586281
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 42995000 Miscellaneous cleaning machines
Additional classification (cpv): 39713200 Clothes-washing and drying machines, 39713400 Floor-maintenance machines, 39713410 Floor-cleaning machines, 42716100 Washing installation, 42999000 Non-domestic vacuum cleaners and floor polishers
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: 1. Siivouskoneet ja tekstiilienkäsittelylaitteet / Uusimaa
Description: Osakokonaisuus 1 koskee Uudenmaan aluetta.
Internal identifier: OSAKOKONAISUUS 1-0
Additional classification (cpv): 39713200 Clothes-washing and drying machines, 39713400 Floor-maintenance machines, 42716100 Washing installation, 42999000 Non-domestic vacuum cleaners and floor polishers
Lot: LOT-0002
Title: 2. Siivouskoneet ja tekstiilienkäsittelylaitteet / Muu Suomi
Description: Osakokonaisuus 2 koskee Uudenmaan maakuntaa lukuun ottamatta kaikkia muita Manner-Suomen maakuntia.
Internal identifier: OSAKOKONAISUUS 2-1