654150-2026 - Competition
Romania – Renal consumables – MATERIALE SANITARE 3 (2026)
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: MATERIALE SANITARE 3 (2026)
Description: Materiale sanitare 3 (9 LOTURI) - conform specificatiilor din caietul de sarcini care face parte integranta din documentatia de atribuire si constituie ansamblul cerintelor pe baza carora se elaboreaza de catre fiecare ofertant propunerea tehnica. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile. Data limita de transmitere a raspunsului la solicitarile de clarificari: in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor specificata in anuntul de participare. (Conform art.160 alin.2 si art.161 din Legea 98/2016 modificate prin OUG 107/2017). Pentru mai multe detalii se va consulta caietul de sarcini atasat in cadrul documentelor de atribuire.
Internal identifier: 4208498/2026/25
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33181500 Renal consumables
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Ax transparent si balon la capatul distal pentru dilatare
Description: Cant min si max a acordului cadru, este specificata in caietul de sarcini, al prezentei documentatii.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Protector retractor plaga cu capac
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 33162000 Operating theatre devices and instruments
Lot: LOT-0003
Title: Clipuri non-absorbabile din polymer-week "hem-o-lock"
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 33141120 Clip, suture, ligature supplies
Lot: LOT-0004
Title: Cateter pentru nefrostomie cu balon
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 33141200 Catheters
Lot: LOT-0005
Title: Set cateter ureteral cu balon pentru ocluzia jonctiunii
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Trocar complet cu balon 12/100mm
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Cartus de hemoperfuzie HA130 Jafron
Internal identifier: 7
Main classification (cpv): 33181520 Renal dialysis consumables
Lot: LOT-0008
Title: Set operator pentru urologie
Internal identifier: 8
Main classification (cpv): 33770000 Paper sanitary
Lot: LOT-0009
Title: Teaca de acces ureteral cu aspiratie
Internal identifier: 9