2. Procedure
Procedure
Title: „Zaciągnięcie kredytu długoterminowego w wysokości 11.000.000,00 zł, z przeznaczeniem na pokrycie planowanego deficytu budżetu gminy Mszczonów w roku 2026”
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na udzieleniu kredytu długoterminowego w wysokości 11.000.000,00 zł (jedenaście milionów złotych) na pokrycie planowanego deficytu budżetowego Gminy Mszczonów w roku 2026 w wysokości 11.000000,00 zł. 2. Szczegółowe warunki zamówienia wraz z harmonogramem spłaty kredytu zostały określone w SWZ oraz w Istotnych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 6 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość nie pobrania w pełnej wysokości kwoty kredytu. Minimalną wartością kredytu jaką wykorzysta Zamawiający jest kwota 4.000.000,00 zł (cztery miliony złotych). Od niewykorzystanej kwoty kredytu nie będzie pobierana przez Wykonawcę żadna opłata lub prowizja. Strony ustalą nowy harmonogram spłaty kredytu i dokonane ustalenia zapisane zostaną w formie aneksu do umowy.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66113000 Credit granting services
Additional classification (cpv): 66110000 Banking services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na udzieleniu kredytu długoterminowego w wysokości 11.000.000,00 zł (jedenaście milionów złotych) na pokrycie planowanego deficytu budżetowego Gminy Mszczonów w roku 2026 w wysokości 11.000000,00 zł. 2. Szczegółowe warunki zamówienia wraz z harmonogramem spłaty kredytu zostały określone w SWZ oraz w Istotnych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 6 do SWZ. 3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość nie pobrania w pełnej wysokości kwoty kredytu. Minimalną wartością kredytu jaką wykorzysta Zamawiający jest kwota 4.000.000,00 zł (cztery miliony złotych). Od niewykorzystanej kwoty kredytu nie będzie pobierana przez Wykonawcę żadna opłata lub prowizja. Strony ustalą nowy harmonogram spłaty kredytu i dokonane ustalenia zapisane zostaną w formie aneksu do umowy. 4. Przedmiot zamówienia nie został podzielony na części. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części, ponieważ przedmiotem zamówienia jest udzielenie jednego kredytu, który stanowi spójną całość. Podział kredytu pomiędzy kilku wykonawców nie jest uzasadniony i mógłby spowodować dodatkowe trudności w jego obsłudze, w szczególności konieczność zawarcia i prowadzenia kilku umów, ustalania różnych warunków kredytowania oraz dokonywania rozliczeń z kilkoma bankami. Udzielenie kredytu przez jednego wykonawcę pozwoli na prostszą i sprawniejszą obsługę zobowiązania oraz ograniczy dodatkowe obowiązki administracyjne po stronie Zamawiającego. Podział zamówienia na części mógłby spowodować problemy z uzyskaniem kredytu na najbardziej korzystnych warunkach. Im większa kwota kredytu tym proporcjonalnie mniejsze koszty prowizji i marży. Niepodzielenie zamówienia nie naruszy zasady uczciwej konkurencji. Zgodnie z treścią motywu 78 Dyrektywy 2014/24/UE, Instytucja zamawiająca powinna mieć obowiązek rozważenia celowości podziału zamówień na części, jednocześnie zachowując swobodę autonomicznego podejmowania decyzji na każdej podstawie, jaką uzna za stosowną, nie podlegając nadzorowi administracyjnemu ani sądowemu. W związku z powyższym Zamawiający uznał, że podział zamówienia na części nie jest celowy. 5. Stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę, podwykonawcę lub dalszego podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu ustawy z 11 dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277), osób wykonujących czynności polegających na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 11 ww. ustawy – Kodeks pracy tj. czynności polegających na realizacji zamówienia – obsługa administracyjno- księgowa kredytu. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę zostały określone w Istotnych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 6 do SWZ.
Options:
Description of the options: Zamawiający nie przewiduje wznowień oraz opcji