654202-2026 - Competition
Sweden – Cardiovascular devices – EKG, blodtrycksmätare, registreringspapper
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: EKG, blodtrycksmätare, registreringspapper
Description: Upphandlingen handlar om 4 årigt ramavtal för EKG, blodtrycksmanschetter och registerpapper för Varuförsörjningen. Uppskattat värde är 30 millioner SEK per år.
Internal identifier: VF2025-00020
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33123000 Cardiovascular devices
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: UD Generell del
Description: Upphandling av EKG blodtrycksmätare och registerpapper. Ramavtal 4 år.
Internal identifier: 1962915-0
Lot: LOT-0002
Title: Avtalsvillkor och kommersiella villkor
Description: Upphandling av EKG blodtrycksmätare och registerpapper. 4 årigt ramavtal.
Internal identifier: 1962916-1