654362-2026 - Competition
Romania – Software support services – Servicii de mentenanta si intretinere de software spital
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Servicii de mentenanta si intretinere de software spital
Description: Achizitionare de Servicii de mentenanta si intretinere de software spital in baza referatului de necesitate nr.19674/10.09.2026 aprobat de conducerea unitatii Spitalului Judetean de Urgenta Satu Mare. Prin atribuirea acestor servicii autoritatea contractantă urmarește încheiere de acord cadru de furnizare și a contractelor subsecvente asociate pentru a raspunde necesitatilor identificate in cadrul spitalului. Se va incheia acord cadru pe o perioada de 36 luni. In intervalul unui an calendaristic se preconizeaza ca se vor incheia un numar estimativ de minim 1 contract subsevent si un numar maxim de 12 contracte subsecvente, frecventa celui mai mare contract subsecvent putand fi incheiat la 12 luni. Cantitatile minime si maxime estimate ale contractelor subsecvente se regasesc in anexa caietului de sarcini. Contractele subsecvente se vor incheia in functie de necesitatile autoritatii contractante, cantitatile minime si maxime fiind estimative. Promitentul-achizitor nu se obligă a achizitiona nici cantitatea minima nici cea maxima pe parcursul acordului-cadru, specificata in anexa. Cantitatea ce se preconizeaza a fi achizitionata pe parcursul acordului-cadru si specificata in documentatia de atribuire va fi achizitionata in functie de existenta fondurilor alocate cu aceasta destinatie si de necesitatile autoritatii contractante. In cazul temeinic justificat, cantitatea maxima estimata in acordul cadru poate fi suplimentata in conformitate cu prevederile art. 221 Legea 98/2016 privind achzitiile publice. Specificatiile tehnice se regasesc in Caietul de sarcini. Termenul limita in care AC va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari /informatii suplimentare va fi a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor conform art.160 coraborat cu art.161 din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor : 20 zile.
Internal identifier: 3963722_2026_PAAPD1599763
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 72261000 Software support services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Servicii de mentenanta si intretinere de software spital
Internal identifier: 1