654548-2026 - Competition
Bulgaria – Construction work – „Инженеринг (проектиране, изпълнение на СМР и авторски надзор) за разширение (изграждане на нов корпус), преустройство и благоустройство на дворното пространство на три училища на територията на Столична община, с оглед реализиране на дейностите по проект „Училището – сърцето на квартала“, по обособени позиции:
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
Title„Инженеринг (проектиране, изпълнение на СМР и авторски надзор) за разширение (изграждане на нов корпус), преустройство и благоустройство на дворното пространство на три училища на територията на Столична община, с оглед реализиране на дейностите по проект „Училището – сърцето на квартала“, по обособени позиции:
DescriptionДейностите включени в предмета на поръчката са: Дейност I. Разработване на инвестиционен проект във фаза „Работен проект“ по съответни части, съгласно изискванията на ЗУТ и действащата поднормативна уредба, посочени в Техническа спецификация към настоящата Документация – по всяка обособена позиция - Обособена позиция № 1, Обособена позиция № 2 и Обособена позиция № 3. Проектни части на инвестиционния проект във фаза „Работен проект“ включват: 1) част „Архитектура” 2) част „Конструктивна” 3) част „Водоснабдяване и канализация” 4) част „Електрическа” 5) част „Пожароизвестяване“ 6) част „Технология“ 7) част „Топлоснабдяване, отопление, вентилация и климатизация” 8) част „Енергийна ефективност” 9) част „КИПиА“ 10) част „Геодезия“ 11) част „Паркоустройство и благоустройство“ 12) част „Пожарна безопасност“ 13) част „План за безопасност и здраве“ 14) част „План за управление на строителните отпадъци” 15) част „Сметна документация” 16) част „Интериор и обзавеждане“ 17) част „Архитектурна акустика“ 18) част „Геология” Дейност II. Изпълнение на СМР на основание разработения и одобрен инвестиционен проект, при спазването на изискванията на всички действащи към настоящия момент в Република България закони, правилници, нормативи, касаещи изпълнението на обекти и работи от такъв характер, съгласно техническите спецификации. Дейност III. Упражняване на авторски надзор по време на строителството в обхват съгласно чл. 162 от ЗУТ.
Internal identifier596733
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
5. Lot
LotLOT-0001
TitleИнженеринг (проектиране, изпълнение на СМР и авторски надзор) за обект „Разширение (изграждане на нов корпус), преустройство и благоустройство на дворното пространство на 51-во Средно училище „Елисавета Багряна“, гр. София”
DescriptionДейностите включени в предмета на обособената позиция са: Дейност I. Разработване на инвестиционен проект във фаза „Работен проект“ по съответни части, съгласно изискванията на ЗУТ и действащата поднормативна уредба, посочени в Техническа спецификация към настоящата Обособена позиция № 1. Проектни части на инвестиционния проект във фаза „Работен проект“ включват: 1) част „Архитектура” 2) част „Конструктивна” 3) част „Водоснабдяване и канализация” 4) част „Електрическа” 5) част „Пожароизвестяване“ 6) част „Технология“ 7) част „Топлоснабдяване, отопление, вентилация и климатизация” 8) част „Енергийна ефективност” 9) част „КИПиА“ 10) част „Геодезия“ 11) част „Паркоустройство и благоустройство“ 12) част „Пожарна безопасност“ 13) част „План за безопасност и здраве“ 14) част „План за управление на строителните отпадъци” 15) част „Сметна документация” 16) част „Интериор и обзавеждане“ 17) част „Архитектурна акустика“ 18) част „Геология” Дейност II. Изпълнение на СМР на основание разработения и одобрен инвестиционен проект, при спазването на изискванията на всички действащи към настоящия момент в Република България закони, правилници, нормативи, касаещи изпълнението на обекти и работи от такъв характер, съгласно техническите спецификации. Дейност III. Упражняване на авторски надзор по време на строителството в обхват съгласно чл. 162 от ЗУТ. - категорията на строежа- III-та - вида на сградите/ застрояването - пристройка към свободностояща сграда - етажността, к.к. до 15м., средно застрояване - капацитета - 19 класни стаи 1 кабинет, макс. 1221 уч. - застроена площ (ЗП) - 1 751 кв.м - разгъната (РЗП) - 6 062 кв.м
Internal identifier596735
Main classification (cpv): 45214200 Construction work for school buildings
Additional classification (cpv): 71320000 Engineering design services
LotLOT-0002
TitleИнженеринг (проектиране, изпълнение на СМР и авторски надзор) за обект „Разширение (изграждане на нов корпус), преустройство и благоустройство на дворното пространство на 104-то Основно училище „Захари Стоянов“, гр. София”;
DescriptionДейностите включени в предмета на обособената позиция са: Дейност I. Разработване на инвестиционен проект във фаза „Работен проект“ по съответни части, съгласно изискванията на ЗУТ и действащата поднормативна уредба, посочени в Техническа спецификация към настоящата Обособена позиция № 2. Проектни части на инвестиционния проект във фаза „Работен проект“ включват: 1) част „Архитектура” 2) част „Конструктивна” 3) част „Водоснабдяване и канализация” 4) част „Електрическа” 5) част „Пожароизвестяване“ 6) част „Технология“ 7) част „Топлоснабдяване, отопление, вентилация и климатизация” 8) част „Енергийна ефективност” 9) част „КИПиА“ 10) част „Геодезия“ 11) част „Паркоустройство и благоустройство“ 12) част „Пожарна безопасност“ 13) част „План за безопасност и здраве“ 14) част „План за управление на строителните отпадъци” 15) част „Сметна документация” 16) част „Интериор и обзавеждане“ 17) част „Архитектурна акустика“ 18) част „Геология” Дейност II. Изпълнение на СМР на основание разработения и одобрен инвестиционен проект, при спазването на изискванията на всички действащи към настоящия момент в Република България закони, правилници, нормативи, касаещи изпълнението на обекти и работи от такъв характер, съгласно техническите спецификации. Дейност III. Упражняване на авторски надзор по време на строителството в обхват съгласно чл. 162 от ЗУТ. - категорията на строежа - III-та - вида на сградите/ застрояването - пристройка към свободностоящи сгради, - етажността, к.к. до 15м., средно застрояване - капацитета - 12 класни стаи, 5 кабинета, макс. 766уч - застроена площ (ЗП) - 1 976 кв.м - разгъната (РЗП) - 5 378 кв.м
Internal identifier596748
LotLOT-0003
TitleИнженеринг (проектиране, изпълнение на СМР и авторски надзор) за обект „Разширение (изграждане на нов корпус), преустройство и благоустройство на дворното пространство на 138-мо СУЗИЕ „Проф. Васил Златарски“, гр. София”.
DescriptionДейностите включени в предмета на обособената позиция са: Дейност I. Разработване на инвестиционен проект във фаза „Работен проект“ по съответни части, съгласно изискванията на ЗУТ и действащата поднормативна уредба, посочени в Техническата спецификация към Обособена позиция № 3. Проектни части на инвестиционния проект във фаза „Работен проект“ включват: 1) част „Архитектура” 2) част „Конструктивна” 3) част „Водоснабдяване и канализация” 4) част „Електрическа” 5) част „Пожароизвестяване“ 6) част „Технология“ 7) част „Топлоснабдяване, отопление, вентилация и климатизация” 8) част „Енергийна ефективност” 9) част „КИПиА“ 10) част „Геодезия“ 11) част „Паркоустройство и благоустройство“ 12) част „Пожарна безопасност“ 13) част „План за безопасност и здраве“ 14) част „План за управление на строителните отпадъци” 15) част „Сметна документация” 16) част „Интериор и обзавеждане“ 17) част „Архитектурна акустика“ 18) част „Геология” Дейност II. Изпълнение на СМР на основание разработения и одобрен инвестиционен проект, при спазването на изискванията на всички действащи към настоящия момент в Република България закони, правилници, нормативи, касаещи изпълнението на обекти и работи от такъв характер, съгласно техническите спецификации. Дейност III. Упражняване на авторски надзор по време на строителството в обхват съгласно чл. 162 от ЗУТ. - категорията на строежа - III-та - вида на сградите/ застрояването - пристройка към свободностояща сграда. - етажността, к.к. до 15м., средно застрояване - капацитета - 21 класни стаи макс. 1080 уч. - застроена площ (ЗП) - 1 757 кв.м - разгъната (РЗП) - 3 917 кв.м
Internal identifier596752