654555-2023 - ResultRomania-București: Repair and maintenance services of rolling stock
Contract award notice – utilities
Services
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
„Servicii de reparaţie planificată tip RP, rebandajarea rotilor osiilor montate, recondiţionări / înlocuiri de subansamble / piese / materiale constatate pe fluxul de reparaţie ca necesar a fi efectuate la vagoane de calatori seria 2054”
Reference number: SNTFCMR 20/2023 cod unic identificare A1-RO11054545-2023-4269 (var. 13.07.2023)
II.1.2.
Main CPV code
50222000 Repair and maintenance services of rolling stock
II.1.4.
Short description
„Servicii de reparaţie planificată tip RP, rebandajarea rotilor osiilor montate, recondiţionări / înlocuiri de subansamble / piese / materiale constatate pe fluxul de reparaţie ca necesar a fi efectuate la vagoane de calatori seria 2054”.
Operatorul economic va putea solicita clarificari cu 18 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, entitatea contractanta raspunzand in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare cu 11 zile inaintea termenului limita de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Cantitatea minima si maxima a acordului cadru precum si a celui mai mare contract subsecvent ce urmeaza a se achizitiona este conform Anexei B, atasata la documentatia de atribuire, din cauza caracterelor limitate.