2. Procedure
Procedure
Title: Matavfallspåsar
Description: Samverkan Återvinning Miljö SÅM annonserar en upphandling av Matavfallspåsar. Upphandlingen är en delad upphandling som består av tre anbudsområde. A: Matavfallspåsar 9 liter med takvolym på 25 Mkr B: Matavfallspåsar 20 liter med takvolym på 1,5 Mkr C: Matavfallspåsar 45 liter och insatssäck 140 liter med takvolym på 2,2 mKr
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33772000 Disposable paper products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: A: Matavfallspåsar 9 liter
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:138507:Lot:1
Additional classification (cpv): 19640000 Polythene waste and refuse sacks and bags
Lot: LOT-0002
Title: B: Matavfallspåsar 20 liter
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:138507:Lot:2
Lot: LOT-0003
Title: C: Matavfallspåsar 45 liter och insatssäck 140 liter
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:138507:Lot:3
654636-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Förbrukningsvaror av papper – Matavfallspåsar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Matavfallspåsar
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33772000 Förbrukningsvaror av papper
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: A: Matavfallspåsar 9 liter
Ytterligare klassificering (cpv): 19640000 Sopsäckar och soppåsar av polyeten
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: B: Matavfallspåsar 20 liter
Del (anbudsområde): LOT-0003