See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Talent Management
Description: Upphandling av ett HR/Lönesystem i form av SaaS-lösning ska efter genomförd analys av marknaden (leverantörsvisningar, RFI:er och extern remisser) hanteras som två parallella upphandlingar med olika avtalstid. Denna upphandling gäller Talent Management, delarna Rekrytering, Onboarding/Offboarding, Kompetens, Utbildning och lärande och Samtalsstöd. Upphandlande myndighet är Växjö kommun, dess tillhörande bolag och förbund samt Ljungby kommun. En separat upphandling genomförs för HR/Lönesystem delarna Anställningsprocessen, Bemanna och schemalägga, Lön och pensioner inklusive tidsrapportering, Löneöversyn och Rehabilitering (option). Upphandlande myndigheter är Alvesta, Högsby, Lessebo, Ljungby, Markaryd, Tingsryd, Uppvidinge, Växjö samt Älmhults kommun samt tillhörande bolag och förbund.
Type of procedure: Negotiated with prior publication of a call for competition / competitive with negotiation
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48450000 Time accounting or human resources software package
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:134843:Lot:1