2. Procedure
Procedure
Title: Przetarg nieograniczony
Description: Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych powstałych i zebranych na wszystkich nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy, położonych w granicach administracyjnych miasta i gminy Skalbmierz w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z: a) zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733), b) rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz.U. 2013 poz. 122) c) zapisami Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Świętokrzyskiego przyjętego Uchwałą Nr LXV/809/23 Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego z dnia 26 października 2023 r. d) Uchwałą Nr XXIX/128/2020 Rady Miejskiej w Skalbmierzu z dnia 22 września 2020 roku w sprawie uchwalenia „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Miasta i Gminy Skalbmierz" Szacunkowa liczba nieruchomości wynosi, wg stanu na dzień 31.12.2024 r. -1568 , wraz z lokalami mieszkalnymi – 1662. Rozbicie na poszczególne miejscowości zostało przedstawione w załączniku nr 6 (SOPZ) do SWZ. Szacunkowa ilość odpadów komunalnych, przewidywanych do zebrania w okresie realizacji zamówienia w 2026 r. na terenie Gminy Skalbmierz, wyniesie łącznie ok: 1600,0 Mg w tym: • Odpady komunalne zmieszane na poziomie 55 % tj. 880,0 Mg; • Odpady komunalne segregowane (+ wielkogabarytowe) na poziomie 45% tj. 720 Mg;
Internal identifier: IZP.271.7.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90511000 Refuse collection services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Odbieranie i zagospodarowanie stałych odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, położonych na terenie Miasta i Gminy Skalbmierz
Additional classification (cpv): 90511200 Household-refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90514000 Refuse recycling services, 90533000 Waste-tip management services, 34928480 Waste and rubbish containers and bins