2. Procedure
Procedure
Title: Riktad egendomsbevakning med hund
Description: Uppdraget avser riktad egendomsbevakning av väktare med hund. Bevakningens syfte är att förebygga skadegörelse i form av i första hand klotter, men även annan typ av åverkan.
Internal identifier: VMKF-U 2026.134
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79713000 Guard services
Additional classification (cpv): 79715000 Patrol services
5. Lot
Lot: LOT-0000
654986-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Vakttjänster – Riktad egendomsbevakning med hund
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: VMKF-U 2026.134
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79713000 Vakttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79715000 Patrullering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000