655010-2026 - Competition
Denmark – Refuse transport services – Transport af containere mellem genbrugspladser og modtageanlæg
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Transport af containere mellem genbrugspladser og modtageanlæg
Description: Opgaven omfatter afhentning og transport af bestilte tømninger af affald og genanvendelige materialer i containere og mobilkomprimatorer fra 8 genbrugspladser i Sønderborg Kommune. Transporten er til navngivne modtageanlæg med tilhørende returkørsel med tomt udstyr.
Internal identifier: S26-11592
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Opgaven er en transportopgave
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90512000 Refuse transport services
5. Lot
Lot: LOT-0000