2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare de echipamente IT: LOT 1 – Sistem informatic portabil, configurație 1; LOT 2 –Sistem informatic portabil, configurație 2; LOT 3 – Sistem informatic portabil, configurație 3; LOT 4 – Sistem informatic portabil, configurație 4 (ultraportabil); LOT 5 – Sistem informatic complet, configurație 1; LOT 6 – Sistem informatic complet, configurație 2
Description: INSTITUTUL NATIONAL DE CERCETARE DEZVOLTARE PENTRU FIZICA MATERIALELOR urmărește achiziționarea de echipamente IT și periferice, constând în: sisteme informatice portabile (laptopuri) complet echipate cu periferice (tastatură, mouse, căști) si sisteme informatice complete (unitate centrală desktop, monitor și periferice), care vor fi utilizate pentru desfășurarea în condiții corespunzătoare a activităților de cercetare prevăzute în cadrul proiectului. Aceste echipamente vor fi utilizate pentru activități curente de birou, mobilitate profesională, procesare de date, editare grafică/multimedia, comunicare (voce/video) și pentru asigurarea suportului tehnic necesar personalului beneficiarului. Echipamentele vor fi conectate, integral sau parțial, la rețeaua informatică a beneficiarului și vor procesa/stoca date cu caracter profesional, motiv pentru care aspectele de securitate cibernetică și protecție a datelor sunt parte integrantă a cerințelor tehnice minime.
Internal identifier: 9068280_2026_PAAPD1639065
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 30213100 Portable computers
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Sistem informatic portabil, configurație 1
Description: LOT 1 – Sistem informatic portabil, configurație 1 (cantitate: 1 buc)
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Sistem informatic portabil, configurație 2
Description: Sistem informatic portabil, configurație 2, (cantitate: 1 buc)
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Sistem informatic portabil, configurație 3,(cantitate: 1 buc)
Description: Sistem informatic portabil, configurație 3 - cantitate: 1 buc
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Sistem informatic portabil, configurație 4 (ultraportabil)
Description: Sistem informatic portabil, configurație 4 (ultraportabil) , cantitate: 1 buc
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Sistem informatic complet, configurație 1
Description: Sistem informatic complet, configurație 1 (cantitate: 1 buc)
Internal identifier: 5
Main classification (cpv): 30211400 Computer configurations
Lot: LOT-0006
Title: Sistem informatic complet, configurație 2 (cantitate: 1 buc)
Description: Sistem informatic complet, configurație 2 (cantitate: 1 buc)
Internal identifier: 6