See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Aparate de reglare a presiunii gazelor naturale cu debite de 35, 50 şi minimum 140 m3/h- Cod CPV: 39341000-4 - Echipament pentru controlul presiunii gazului (Rev.2)- 2 loturi
Description: Achiziţie cuprinsa în Planul de Achiziţii 2024 – pozitiile 658 pentru lot I si 664 pentru lot II. Aparatele de reglare a presiunii solicitate de către Delgaz Grid S.A. sunt regulatoare de uz casnic, cu debite de 35, 50, şi minimum 140 m3/h, cu presiune de intrare 0,2 bar ≤ p1 ≤ 6 bar şi presiune de ieşire reglată p2r = 25 mbar. Regulatoarele vor fi cu impuls intern. Regulatoarele de presiune sunt dispozitive pneumatice a căror funcţie este de a menţine valoarea presiunii de ieșire reglate, în limita grupei de reglare, independent de variaţia presiunii de intrare și a debitului. Regulatoarele de presiune trebuie să fie cu acţionare directă şi sistem de funcţionare normal deschis, care în poziţie de repaus, la presiune de intrare nulă, au orificiul sistemului de reglare deschis.
Internal identifier: 658;664/2024
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39341000 Gas pressure equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Aparate de reglare a presiunii cu debit de 35 mc/h si 50 mc/h
Description: Regulatoarele solicitate de către Delgaz Grid S.A. sunt regulatoare de uz casnic, cu debite de 35, 50, şi minimum 140 m3/h, cu presiune de intrare 0,2 bar ≤ p1 ≤ 6 bar şi presiune de ieşire reglată p2r = 25 mbar. Regulatoarele vor fi cu impuls intern. Regulatoarele de presiune sunt dispozitive pneumatice a căror funcţie este de a menţine valoarea presiunii de ieșire reglate, în limita grupei de reglare, independent de variaţia presiunii de intrare și a debitului. Regulatoarele de presiune trebuie să fie cu acţionare directă şi sistem de funcţionare normal deschis, care în poziţie de repaus, la presiune de intrare nulă, au orificiul sistemului de reglare deschis.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Aparate de reglare a presiunii cu debit de de 140 mc/h
Internal identifier: 2