See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: EU-udbud af levering af ammoniakvand 24,5 % NH4OH
Description: Det udbudte indkøb omfatter indgåelse af en rammeaftale på levering af ammoniakvand 24,5 % NH4OH til tankanlæg til Kredsløb Halmenergi A/S og Kredsløb Affalds-energi A/S. For en nærmere beskrivelse af udbuddets omfang og det udbudte indkøb henvises til bilag 3a og 3b – kravspecifikation og bilag 1 – udkast til rammeaftale.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 24000000 Chemical products
Additional classification (cpv): 24300000 Basic inorganic and organic chemicals, 24310000 Basic inorganic chemicals, 24413000 Ammonia
5. Lot
Lot: LOT-0000
Options:
Description of the options: Rammeaftalen kan forlænges i op til 72 måneder i større eller mindre dele.