655549-2026 - Competition
Poland – Medical consumables – Dostawa środków opatrunkowych i opatrunków specjalistycznych - Powtórka
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Dostawa środków opatrunkowych i opatrunków specjalistycznych - Powtórka
Description: 1.Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego o wartości zamówienia przekraczającej progi unijne, na podstawie art. 132 ustawy Pzp. 1.Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa wyrobów medycznych do Magazynu Apteki Szpitalnej Zamawiającego, zwanych dalej „Wyrobami”. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym rodzaj, minimalne parametry oraz ilości poszczególnych Wyrobów określają formularze asortymentowo – cenowe, stanowiące kolejno załącznik nr 1.1 – 1.18 do Formularza Ofertowego, stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ.
Internal identifier: 241.FZ-052_A.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Zgodnie z art. 138 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą Pzp”, termin składania ofert w postępowaniu prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego nie może być krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W przypadku składania ofert w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej termin ten może zostać skrócony o 5 dni, zgodnie z art. 138 ust. 4 ustawy Pzp Jednocześnie, stosownie do art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest należycie uzasadnione. Zamawiający zdecydował o zastosowaniu skróconego, 20-dniowego terminu składania ofert w postępowaniu nr 241.FZ-052_A.2026 z uwagi na konieczność możliwie szybkiego zabezpieczenia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu w środki opatrunkowe i opatrunki specjalistyczne niezbędne do bieżącego udzielania świadczeń zdrowotnych. Przedmiotowe postępowanie obejmuje łącznie 18 części (pakietów), z czego 11 pakietów stanowi powtórzenie zakresu objętego postępowaniem nr 241.FZ-052.2026, natomiast 7 pakietów obejmuje nowe zapotrzebowanie Zamawiającego. Konieczność ponownego przeprowadzenia postępowania w zakresie 11 pakietów powoduje wydłużenie okresu niezbędnego do wyłonienia wykonawców, zawarcia umów i rozpoczęcia realizacji dostaw. Jednocześnie, w toku bieżącej działalności leczniczej Szpitala, wystąpiło dodatkowe zapotrzebowanie na środki opatrunkowe i opatrunki specjalistyczne, co skutkowało koniecznością objęcia niniejszym postępowaniem również 6 nowych pakietów. Aktualna sytuacja zaopatrzeniowa Szpitala oraz występujące braki w asortymencie objętym postępowaniem wymagają możliwie szybkiego zabezpieczenia dostaw. Środki opatrunkowe i opatrunki specjalistyczne są wyrobami medycznymi wykorzystywanymi bezpośrednio w bieżącej działalności leczniczej Szpitala. Ich dostępność jest konieczna dla prawidłowego funkcjonowania oddziałów, poradni oraz pozostałych komórek organizacyjnych Zamawiającego, a tym samym dla zapewnienia ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych pacjentom. Brak terminowego zabezpieczenia dostaw może skutkować pogłębieniem istniejących niedoborów asortymentowych oraz powstaniem dalszych braków w zaopatrzeniu. W konsekwencji może to prowadzić do utrudnień w bieżącym zabezpieczaniu procedur medycznych i realizacji świadczeń zdrowotnych. Charakter działalności Zamawiającego jako podmiotu leczniczego wymaga utrzymywania ciągłości zaopatrzenia w niezbędne wyroby medyczne oraz zapewnienia ich dostępności stosownie do aktualnych potrzeb klinicznych. Konieczność ponownego przeprowadzenia postępowania w zakresie 11 pakietów, przy jednoczesnym wystąpieniu nowego zapotrzebowania obejmującego kolejnych 7 pakietów, powoduje, że zastosowanie podstawowego terminu składania ofert prowadziłoby do dalszego przesunięcia w czasie możliwości zawarcia umów i rozpoczęcia dostaw. W sytuacji występujących braków asortymentowych dalsze wydłużenie procedury zwiększałoby ryzyko niedostatecznego zabezpieczenia bieżących potrzeb Szpitala. Zastosowanie podstawowego terminu składania ofert skutkowałoby również odpowiednim przesunięciem kolejnych etapów postępowania, w szczególności badania i oceny ofert, wyboru ofert najkorzystniejszych, zawarcia umów oraz rozpoczęcia realizacji dostaw. Z punktu widzenia Zamawiającego, którego podstawowym zadaniem jest nieprzerwane udzielanie świadczeń zdrowotnych, ograniczenie tego okresu jest istotne dla zapewnienia ciągłości zaopatrzenia w niezbędne materiały medyczne. Jednocześnie skrócenie terminu składania ofert pozostaje adekwatne i proporcjonalne do zaistniałych okoliczności. Zamówienie zostało podzielone na 18 odrębnych pakietów,
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33140000 Medical consumables
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Pakiet nr 1
Description: 1 Pakiet
Internal identifier: 1.241.FZ-052_A.2026
Options:
Description of the options: Zgodnie § 15 PRAWO OPCJI
Lot: LOT-0002
Title: Pakiet nr 2
Description: 2 Pakiet
Internal identifier: 2.241.FZ-052_A.2026
Lot: LOT-0003
Title: Pakiet nr 3
Description: 3 Pakiet
Internal identifier: 3.241.FZ-052_A.2026
Lot: LOT-0004
Title: Pakiet nr 4
Description: 4 Pakiet
Internal identifier: 4.241.FZ-052_A.2026
Lot: LOT-0005
Title: Pakiet nr 5
Description: 5 Pakiet
Internal identifier: 5.241.FZ-052_A.2026
Lot: LOT-0006
Title: Pakiet nr 6
Description: 6 Pakiet
Internal identifier: 6.241.FZ-052_A.2026
Lot: LOT-0007
Title: Pakiet nr 7
Description: 7 Pakiet
Internal identifier: 7.241.FZ-052_A.2026
Lot: LOT-0008
Title: Pakiet nr 8
Description: 8 Pakiet
Internal identifier: 8.241.FZ-052_A.2026
Lot: LOT-0009
Title: Pakiet nr 9
Description: 9 Pakiet
Internal identifier: 9.241.FZ-052_A.2026
Lot: LOT-0010
Title: Pakiet nr 10
Description: 10 Pakiet
Internal identifier: 10.241.FZ-052_A.2026
Lot: LOT-0011
Title: Pakiet nr 11
Description: 11 Pakiet
Internal identifier: 11.241.FZ-052_A.2026
Lot: LOT-0012
Title: Pakiet nr 12
Description: 12 Pakiet
Internal identifier: 12.241.FZ-052_A.2026
Lot: LOT-0013
Title: Pakiet nr 13
Description: 13 Pakiet
Internal identifier: 13.241.FZ-052_A.2026
Lot: LOT-0014
Title: Pakiet nr 14
Description: 14 Pakiet
Internal identifier: 14.241.FZ-052_A.2026
Lot: LOT-0015
Title: Pakiet nr 15
Description: 15 Pakiet
Internal identifier: 15.241.FZ-052_A.2026
Lot: LOT-0016
Title: Pakiet nr 16
Description: 16 Pakiet
Internal identifier: 16.241.FZ-052_A.2026
Lot: LOT-0017
Title: Pakiet nr 17
Description: 17 Pakiet
Internal identifier: 17.241.FZ-052_A.2026
Lot: LOT-0018
Title: Pakiet nr 18
Description: 18 Pakiet
Internal identifier: 18.241.FZ-052_A.2026