655609-2026 - Competition
Sweden – Civil engineering consultancy services – Upprättande av FU för UE, planförslag samt entreprenaduppföljning avseende väg 225, korsningen Porthus och sommarcykelväg Spångbro-Rangstavägen, Nynäshamns kommun, Stockholms län
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Upprättande av FU för UE, planförslag samt entreprenaduppföljning avseende väg 225, korsningen Porthus och sommarcykelväg Spångbro-Rangstavägen, Nynäshamns kommun, Stockholms län
Description: Upprättande av bygghandling och FU samt planförslag och entreprenaduppföljning avseende väg 225, korsningen Porthus och sommarcykelväg Spångbro-Rangstavägen, Nynäshamns kommun, Stockholms län
Internal identifier: KOM-419976
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71311000 Civil engineering consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Upprättande av vägplan och FU avseende väg 225, korsningen Porthus och sommarcykelväg Spångbro-Rangstavägen, Nynäshamns kommun, Stockholms län
Internal identifier: Upprättande av FU för UE, planförslag samt entreprenaduppföljning avseende väg 225, korsningen Porthus och sommarcykelväg Spångbro-Rangstavägen, Nynäshamns kommun, Stockholms län
655609-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad – Upprättande av FU för UE, planförslag samt entreprenaduppföljning avseende väg 225, korsningen Porthus och sommarcykelväg Spångbro-Rangstavägen, Nynäshamns kommun, Stockholms län
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: KOM-419976
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001