2. Procedure
Procedure
Title: Virtain pelastus- ja ensihoitoaseman hankinta vuokramallilla
Description: Hankinnan kohteena on Virtain pelastus- ja ensihoitoasema vuokrahankintana Virtain kaupungin osoittamalle tontille. Vuokranantaja rakennuttaa vuokrakohteen siten, että vuokranantaja vastaa vuokrakohteen suunnittelusta, rakennuttamisesta ja ylläpidosta kustannuksellaan. Vuokranantaja saa korvauksen kustannuksista vuokrasopimuksissa sovitun vuokran muodossa. Hankkeeseen valittu tarjoaja on rakennushankkeeseen ryhtyvä, investori, rakennuttaja, päätoteuttaja ja vuokranantaja sekä kiinteistön haltija ja rakennuksen omistaja. Pirkanmaan hyvinvointialue tulee toimimaan vuokralaisena ja käyttäjänä vähintään 20 vuoden ajan.
Internal identifier: 15292/2025
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 70310000 Building rental or sale services, 70200000 Renting or leasing services of own property, 70220000 Non-residential property renting or leasing services, 44211100 Modular and portable buildings
5. Lot
Lot: LOT-0000
Internal identifier: 2026-057608-LOT-0001