2. Procedure
Procedure
Title: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Skoroszyce
Description: Nazwa zadania : ,, Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Skoroszyce’’ w okresie od 01 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2028 r.( 24 miesiące). III. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA 1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie całej masy odpadów komunalnych oraz ich transport - od właścicieli wszystkich nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych z terenu gminy Skoroszyce i przekazywania odebranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych odpadów komunalnych do odpowiednich instalacji celem ich zagospodarowania, zgodnie z przepisami prawa, w tym przekazywanie: -selektywnie zebranych odpadów komunalnych bezpośrednio lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów, zgodnie hierarchia sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustaw z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach; - niesegregowanych( zmieszanych) pozostałych po segregacji odpadów komunalnych bezpośrednio do instalacji komunalnej. 2. Przedmiot zamówienia należy wykonać w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowanie odpadów do ponownego użycia odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania. 3. Dostawie worków LDPE : a) koloru żółtego oznaczonych napisem "METALE I TWORZYWA SZTUCZNE", o poj. 120l. nie więcej niż 6 000 szt. na miesiąc; b) koloru niebieskiego oznaczonych napisem "PAPIER" o poj. 120l. nie więcej niż 2 000 szt. na miesiąc; c) koloru zielonego oznaczonych napisem "SZKŁO" o poj. 80l. dla właścicieli budynków jednorodzinnych i nieruchomości niezamieszkałych nie więcej niż 2 000 szt. Powyższe ilości są ilościami maksymalnymi. 4. Dostawie, pojemników w ilości do 50 szt. o pojemności 1100l. w kolorze zielonym, na odpady opakowaniowych ze szkła (bezbarwne i kolorowe) z napisem,, SZKŁO" oraz ich ustawieniu na terenie Gminy Skoroszyce oraz przy nieruchomościach wielorodzinnych – Boksach wspólnot ( pojemniki należą do Wykonawcy). Zgodnie z załącznikiem nr 1. 5. Obsłudze Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) w Skoroszycach przy ul. Nyskiej 11, polegającej na odbiorze, zagospodarowaniu i transporcie zebranych w pojemnikach segregowanych odpadów komunalnych wskazanych w Uchwale Rady Gminy Skoroszyce Nr XV/136/2020 z dnia 31 lipca 2020 r. w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów. Zmienionych Uchwałą Rady Gminy Skoroszyce Nr XXXVIII/305/2022 z dnia 25 listopada 2022 r. w sprawie zmiany uchwały w sprawie określenia szczegółowego określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów. 6. Wykonawca wyposaży PSZOK w co najmniej 4 kontenery otwarte o pojemności co najmniej 7 m3 przystosowane do przykrycia plandeką, przeznaczone do gromadzenia niżej wymienionych rodzajów odpadów. - 1 kontener do gromadzenia mebli i innych odpadów wielkogabarytowych, - 2 kontenery do gromadzenia odpadów budowlanych i rozbiórkowych,stanowiących odpady komunalne, - 1 kontener do gromadzenia bioodpadów - w pojemniki zamykane, odpowiednio opisane (rodzaj odpadu, kod odpadu), zapewniające ochronę zebranych odpadów; przystosowane do gromadzenia i odbioru odpadów : a ) 4 szt. poj. 1100 - tworzyw sztucznych, metali i opakowań wielomateriałowych; b) 2 szt. poj. 1100 - szkła; c) 1 szt. poj. 1100 - do papieru i tektury; d) 1 szt .poj. 1100 - tekstyliów i odzieży; e) 1 szt..poj. 1100 - urządzeń zawierających freon; f) 1 szt. poj. 1100 - lamp fluorescencyjnych i innych odpadów zawierających rtęć; g) 1 szt. poj. 1100 - farb, tuszy, klei i żywic zawierających substancje niebezpieczne; h) 1 szt. poj. 120 - przeterminowanych leków; i) 1 szt. poj. 120 - użytych baterii i akumulatorów; j) 1 szt. poj. 1100 - olejów silnikowych; Pojemniki i kontenery znajdujące się w PSZOK Wykonawca ma obowiązek opróżniać z częstotliwością, która uniemożliwi ich przepełnienie oraz zapewni ciągłość dostarczania odpadów przez mieszkańców. 7. Odbiorze i transporcie w celu unieszkodliwienia lub wtórnego wykorzystania przeterminowanych lub zbędnych leków z pojemnika znajdującego się w aptece przy ul. Działkowej 12 w Skoroszycach. Z częstotliwością- nie rzadziej niż raz na trzy miesiące 8. Wykonawca zobowiązany jest do odbierania i zagospodarowania całości odpadów komunalnych wytworzonych na nieruchomościach, na których zamieszkują mieszkańcy. Na nieruchomościach nie zamieszkałych zgodnie z zadeklarowaną ilością pojemników. 9. Wykonawca zobowiązany jest do odebrania i zagospodarowania w całości odpadów wystawionych w terminach zbiórki akcyjnej, 2 razy w trakcie trwania umowy, jeden raz na rok. Wielkogabaryty, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte opony (4 szt. na gospodarstwo domowe) 10. Wykonawca zobowiązany jest opracować na podstawie informacji przekazanej przez Zamawiającego oraz uwzględniając postanowienia obowiązujących na terenie Gminy Skoroszyce, aktów prawa miejscowego harmonogram odbioru odpadów komunalnych, obowiązującym w trakcie trwania umowy. 11. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia w terminie od dnia 01 stycznia 2027 r. do 31 grudnia 2028 r. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa SWZ
Internal identifier: IP.IZ.271.12.2026.BD
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Pełny opis przedmiotu zamówienia określono w SWZ. Przepisy okreśłające procedurę to przede wszystkim ustawa prawo zamówień publicznych
Purpose
Main nature of the contract: Services
Additional nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
5. Lot
Lot: LOT-0001