656047-2026 - Competition
Poland – Refuse and waste related services – Usługi odbioru, transportu i zagospodarowania frakcji odpadów o kodzie 19 05 03
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Usługi odbioru, transportu i zagospodarowania frakcji odpadów o kodzie 19 05 03
Description: 1. Przedmiotem zamówienia są usługi sukcesywnego odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów o kodzie 19 05 03 – kompost nieodpowiadający wymaganiom (nienadający się do wykorzystania), pochodzących z Instalacji Komunalnej w Suwałkach. 2. Ilość odpadów o kodzie 19 05 03 jaką Zamawiający przekaże do odbioru, transportu i zagospodarowania w okresie obowiązywania umowy wynosi około 8.000 Mg. Maksymalna ilość dzienna około 100 Mg. Średnia waga jednego załadunku wyniesie w okresie miesiąca minimum ok. 23 Mg przy załadunku naczep o objętości co najmniej 90 m3. Powyższe ilości mają charakter szacunkowy i służą Wykonawcy pomocniczo do przygotowania oferty oraz prawidłowego skalkulowania kosztów realizacji zamówienia. Zamawiający nie jest zobowiązany do realizacji zamówienia w pełnym szacunkowym wymiarze, a rzeczywista ilość odpadów przekazywanych do odbioru, transportu i zagospodarowania będzie wynikała z bieżących potrzeb Zamawiającego. Zamawiający gwarantuje jednak, że w okresie obowiązywania umowy przekaże Wykonawcy do odbioru, transportu i zagospodarowania co najmniej 4.000 Mg odpadów o kodzie 19 05 03. Wykonawcy nie będą przysługiwały roszczenia z tytułu niezrealizowania przez Zamawiającego zamówienia powyżej gwarantowanej minimalnej ilości 4.000 Mg. 3. Odpad o kodzie 19 05 03 stanowi regularnie wytwarzany materiał o wielkości do 20 mm powstały w procesie przesiewania na sicie mobilnym wyposażonym w bęben o perforacji do 20 mm frakcji odpadów stabilizatu o kodzie 19 05 99 powstałego po procesie biologicznego przetwarzania w instalacjach PGO w Suwałkach Sp. z o. o. frakcji podsitowej <80 mm wydzielonej ze zmieszanych (niesegregowanych) odpadów komunalnych i/lub kompostowania rozdrobnionych bioodpadów (odpady kuchenne i odpady zielone). Odbierane partie odpadów mogą różnić się co do wartości, a jakiekolwiek różnice nie będą stanowiły podstaw roszczeń Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. 4. Odpady objęte niniejszym zamówieniem należy przetransportować, a następnie zagospodarować w instalacjach, które posiadają decyzje zezwalające na przetwarzanie tych odpadów w procesie odzysku, w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie oraz z wykorzystaniem minimum jednego procesu odzysku od R3 do R12, określonych w niewyczerpującym wykazie procesów odzysku stanowiącym załącznik nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1587, z późn. zm.). 5. Odbiór odpadów następować będzie transportem zorganizowanym przez Wykonawcę i na jego koszt, także w zakresie kosztów przewozu, ubezpieczenia na czas transportu i rozładunku. 6. Odpady o kodzie 19 05 03 magazynowane są luzem na utwardzonym placu i w takiej formie zostaną załadowane na podstawione przez Wykonawcę środki transportu.
Previous notice: 679314-2025
Internal identifier: D-11/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90513000 Non-hazardous refuse and waste treatment and disposal services, 90514000 Refuse recycling services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Quantity: 8 000 tonnes
Options:
Description of the options: Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp.