2. Procedure
Procedure
Title: Rekonštrukcia objektu KH Palace a prístavba bazénovej haly – wellness a balneoterapia, Kúpele Sliač
Description: Predmetom zákazky je realizácia stavebných úprav, rekonštrukcie dotknutých častí objektu KH Palace, realizácia novej prístavby bazénovej haly, wellness a balneoterapeutických prevádzok vrátane súvisiacich technologických celkov a dopracovania projektovej dokumentácie pre realizáciu stavby. Predmet zákazky je zameraný najmä na rekonštrukciu a stavebné úpravy vybraných podzemných podlaží objektu KH Palace, realizáciu nových wellness a balneologických prevádzok, technologického zázemia a prístavby bazénovej haly vrátane súvisiacich stavebných, technologických a krajinárskych úprav. Projekt predstavuje strategickú investíciu do obnovy a rozvoja kúpeľného areálu Sliač s cieľom vytvoriť moderné liečebno-relaxačné centrum rešpektujúce historickú hodnotu objektu, kúpeľnú tradíciu lokality a súčasné požiadavky na wellness, rehabilitačné a balneologické prevádzky. Objekt KH Palace je národnou kultúrnou pamiatkou evidovanou v Ústrednom zozname pamiatkového fondu SR. Všetky zásahy musia rešpektovať historické, architektonické a kultúrne hodnoty objektu a jeho bezprostredného prostredia. Projekt bude realizovaný systémom generálneho zhotoviteľa v princípoch „Žltého FIDIC“, pričom predmetom zákazky je: – dopracovanie realizačnej projektovej dokumentácie, – koordinácia všetkých profesií, – realizácia stavebných častí, – realizácia wellness a balneo technológií, – uvedenie technológií do prevádzky, – vykonanie komplexných skúšok, – odovzdanie plne funkčného technologického a prevádzkového celku, – a zabezpečenie dokumentácie skutočného vyhotovenia. Podrobnejší opis predmetu zákazky tvorí prílohu č. 1 súťažných podkladov. Predmet zákazky zahŕňa všetky projektové, inžinierske, stavebné, montážne, technologické, koordinačné a súvisiace činnosti, dodávky, zariadenia, materiály a práce potrebné na dosiahnutie úplného, funkčného, bezpečného a prevádzkyschopného výsledku diela, a to aj v prípade, ak nie sú jednotlivo explicitne uvedené v opise predmetu zákazky alebo vo výkaze výmer, pokiaľ ich potreba objektívne vyplýva zo zadávacej dokumentácie, funkcie diela alebo z riadneho odborného vykonania predmetu zákazky.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45212350 Buildings of particular historical or architectural interest, 45212411 Hotel construction work, 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: V 1/2026