656226-2026 - Competition
Hungary – Building construction work – Köznevelési intézmények_kivitelezés
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Works
2. Procedure
Procedure
Title: Köznevelési intézmények_kivitelezés
Description: Köznevelési intézmények fejlesztése (TOP_PLUSZ -3.4.1-23-NY1-2023-00003) projekt keretében az alábbi intézmények felújítási feladatainak ellátása: 1. Rész: Nyíregyházi Bem József Általános Iskola (4400 Nyíregyháza, Epreskert u. 10., hrsz: 1618/6) felújítása 2. Rész: Nyíregyházi Göllesz Viktor Szakiskola, Általános Iskola és Pedagógiai Módszertani Intézmény (4400 Nyíregyháza, Báthory u. 30., hrsz: 6257)felújítása 3. Rész: Nyíregyházi Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium Szőlőskerti Angol Kéttannyelvű Tagintézménye (4432 Nyíregyháza, Kollégium u. 54., hrsz: 16004)felújítása 4. Rész: Nyíregyházi Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium Szabó Lőrinc Tagintézménye (4481 Nyíregyháza, Igrice u. 6., hrsz: 12706 és 12707) felújítása
Internal identifier: EKR001052462026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45210000 Building construction work
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Bem József Általános Iskola
Description: Nyíregyházi Bem József Általános Iskola (4400 Nyíregyháza, Epreskert u. 10., hrsz: 1618/6) felújítása az alábbi főbb mennyiségekkel: Építmény nettó alapterülete: 6239,76 m2 A beszerzés főbb számszerűsíthető mennyiségi adatai: Építészet: Tetőhéjazat cseréje (1750 m2), polikarbonát felülvilágítók cseréje (145,56 m2), új padlóburkolat készítése (2310 m2), új falburkolat készítése (1103 m2), belső ajtók cseréje (104 db), WC-fülkék bontása, újak építése (85,7 m2), glettelés (1999,36 m2), diszperziós festés (5839,06 m2), homlokzat állványozása (1360 m2), lapostető hő- és hangszigetelése (1156,88 m2), lapostető csapadékvíz elleni szigetelése (1553,68 m2), azbeszt tartalmú építőanyagok eltávolítása és megsemmisítése (1457,76 m2). Épületgépészet: vizeldék komplett cseréje (18 db), WC-k komplett cseréje (35 db), falikutak komplett cseréje (9 db), mosdók komplett cseréje (19 db), légbeszívók beépítése (6 db), ivóvíz-vezeték rendszer cseréje (182 m), szennyvízvezeték rendszer cseréje (normál: 94 m, hangcsillapított: 118 m), villanybojler beépítése – 10L-es (1 db), akadálymentes vizesblokk komplett kialakítása a berendezési tárgyaival együtt (1 klt.), radiátorok komplett cseréje – szerelvényeivel együtt (16 db). Elektromos munkák: faláttörések (80 db), horonyvésés (30 m), villámhárító rendszer komplett kiépítése (felfogóvezető: 540 m, levezető: 247 m), lámpatestek elhelyezése (915 db), akkumulátoros vészvilágító lámpák elhelyezése (73 db), irányfények elhelyezése (57 db), dugaljak (308 db), vezetékek cseréje (13205 m), egyzónás vészhívó rendszer komplett kiépítése (1 klt). Az iskola épületszerkezeti, belsőépítészeti, gépészeti és villamos felújítása, korszerűsítése a rendeltetésszerű és biztonságos használhatóság, valamint az üzembiztonság megtartása érdekében, az alábbiak szerint: 1. Héjazat cseréje magastetős épületrészeken: - teljes nyeregtetőn szükséges, kb. 1750 m2-en - azbeszttartalmú pala szakszerű elbontása, veszélyes hulladékként való kezelése és elszállítása - a tetőtérben a beépítetlen épületszárnynál a későbbi tetőtér beépítés előkészítéséhez új tetőablakok tervezése szükséges, átellenes szárnyhoz megegyező kialakítással - meglévő tetőtér beépítésnél ~10% előirányzott mennyiségű hőszigetelés cseréjével tervezünk - új héjazat nagytáblás, vagy kiselemes fémlemez fedéssel, Településképi rendelet 18.§ (2). pontjának megfelelően - tűzvédelmi előírások figyelembevételével 2. Lapostető felújítása (tornaterem felett): - meglévő állapot: acélvázas tartószerkezet, rajta trapézlemezzel - új pvc vízszigetelés beépítése a szükséges rétegekkel - a tető-fal csatlakozásoknál levő beázást meg kell szüntetni a vízszigetelés felvezetésével, szakszerű csatlakozással, tömítéssel - meglévő kopolit felülvilágítók cseréje, szükség esetén (pl. szigetelés vastagság módosulásának okán) azok szintjének megemelése - tűzvédelmi előírások figyelembevételével 3. Világítás korszerűsítése, elektromos hálózat felújítása: - tornaterem kivételével mindenhol elavult, korszerűtlen a világítás, így annak felújítása tervezett - nem volt elektromos (kábel) korszerűsítés korábban, az elektromos hálózat is elavult - az elektromos szekrények részben fel lettek újítva, felülvizsgálandó azok állapota, cseréje, szabványosítása - szintenként 2 db kapcsolószekrény található, tetőteret leszámítva 4. Közlekedők és közösségi terek, ill. tantermek felújítása: - fal- és padlóburkolat cseréje a megjelölt helyiségekben - burkolati anyagok meghatározása a tűzvédelmi előírások figyelembevételével, különös tekintettel a menekülési útvonalakra, meglévő padlóburkolat visszabontásával, szükséges új aljzatrétegek beépítésével, dilatációkkal, falfelületek kiegyenlítésével 5. Belső nyílászárók cseréje: - a földszinten és a harmadik emeleten szükséges, a második emeleti meglévő ajtókkal azonos típusúra, de acéltokos megoldással - földszinti ajtók akadálymentes nyílászárókra történő cseréjével 6. Mosdók felújítása: - valamennyi (8db) mosdóblokk teljeskörű felújítása tervezendő (belsőépítészet, villamos és gépészeti vezetékelés) - strangok cseréjével 7. Villámvédelmi rendszer: - meglévő rendszer megfelelőségének felülvizsgálata - szükség esetén új villámvédelmi rendszer kialakítása 8. Projektarányos akadálymentesítés: - Rehabilitációs tervező bevonásával - akadálymentes mosdó kialakítása: meglévő helyiség átalakításával, új gépészeti vezetékek és szerelvények, szaniterek beépítésével, kent vízszigeteléssel, új padló- és falburkolatok kialakításával - akadálymentes parkoló kialakítása telken belüli elhelyezéssel, max. 8% lejtésű, burkolt felületen történő bejáratmegközelítéssel, szükség szerint akadálymentes rámpa építésével - akadálymentes külső nyílászáró beépítése, meglévő külső ajtó helyén – amennyiben a meglévő nyílászáró nem teljesíti az akadálymentességnek megfelelő 90cm szabad nyílásszélességet. Új ajtó elhelyezése esetén a meglévő-megmaradó fal kétoldali helyreállítása, illetve külső oldali kávaszigetelés szükséges. - akadálymentesítést jelző jelzőtáblák kihelyezése 9. Projektarányos azbesztmentesítés: - azbesztmentesítés a fejlesztéssel érintett épületrészeken (épületszerkezeteken) A kivitelezés működő épületet érint, melyre tekintettel nyertes Ajánlattevő fokozott figyelemmel, a személy-és vagyonvédelem maximális betartásával végzi a munkát. Részletes és tételes mennyiségeket és a részletes műszaki paramétereket, továbbá a nyertes ajánlattevő által elvégzendő feladat részletezését, jellemzőit, a szakmai követelményeket a KD tartalmazza.
Internal identifier: EKR001052462026/1
Additional classification (cpv): 45261900 Roof repair and maintenance work, 45261410 Roof insulation work, 45311200 Electrical fitting work
Lot: LOT-0002
Title: Göllesz Viktor Szakiskola
Description: Nyíregyházi Göllesz Viktor Szakiskola, Általános Iskola és Pedagógiai Módszertani Intézmény felújítása az alábbi főbb mennyiségekkel: Építmény nettó alapterülete: 1503,3 m2 A beszerzés főbb számszerűsíthető mennyiségi adatai: Építészet: Munkagödör készítése: 162 m2 Gk. álmennyezet készítése: 104,05 m2 Gk. falak készítése: 93,92 m2 Diszperziós festés: 22,2 m2 Úsztatott cementesztrich készítése: 121,9 m2 Hideg padlóburkolat cseréje: 121,03 m2 Vakolási munkák: 392,21 m2 Épületgépészet: horonyvésés betonfalban (91 m), faláttörések (4 klt.), villanybojler beépítése – 80L-es (1 db), szennyvízvezeték rendszer kiépítése (20 m), ivóvíz-vezeték rendszer kiépítése (25 m), WC-k beépítése kompletten (2 db), mosdók komplett beépítése (2 db), akadálymentes vizesblokk komplett kialakítása a berendezési tárgyaival együtt (1 klt.), légkezelő berendezés beépítése (1 klt.). Elektromos munkák: elosztó berendezések (NP és NW jelű) kialakítása (1-1 klt.), lámpatestek cseréje (52 db), kábelek cseréje (465 m), kapcsolók cseréje (8 db), dugaljak cseréje (22 db), mozgássérült WC-szett beépítése (1 klt), Rack szekrény telepítése (2 klt.). Az iskola épülete a rendszeres karbantartási-, és állagmegóvási munkák mellett is számos helyen felújításra szorul, továbbá a megváltozott pedagógiai igények miatt új helyiségek kialakítása is szükségessé vált. A megnövekedett energetikai igények, a fokozott fizikai igénybevételek és az elöregedő alap infrastruktúra miatt az iskola sok helyen felújításra szorul. 1. Új helyiségek kialakítása a Főépületben: a) meglévő pinceszinti helyiségek felújításával: - falak víztelenítésével - külső oldali drénezéssel, falak vízszigetelésével - drénezés elvezetése új szikkasztóba (földkiemeléssel, földvisszatöltéssel, a meglévő burkolatok, műtárgyak és állandó növényzet figyelembevételével) - külső járófelületi szakasz felbontásával – új burkolati szakasz kialakításával - belső fal- és mennyezetburkolat tartószerkezetig történő lekaparásával, új falburkolat készítésével - gépi szellőzés beépítése (Gépészeti tervek és leírás szerint) b) két új helyiség létrehozása pinceszinten: - meglévő padlóburkolat visszabontása szilárd aljzatig - lábazati burkolat visszabontása - új szerelt válaszfalakkal, szilárd aljzatra melyeknek minden egyes építőeleme megfelel a vizestéri követelményeknek - meglévő radiátorok helye változatlan marad, illetve egy új radiátor beépítése szükséges - új padlóburkolat és lábazat kialakítása (a szükséges rétegekkel) c) új mosdóblokkok létrehozása a földszinten - meglévő Gazdasági iroda helyén - meglévő padlóburkolat visszabontása szilárd aljzatig - aljzat vésése az új gépészeti elemek elhelyezéséhez - meglévő mosdó és falikút lebontása - belső határoló fal lebontása - lámpatestek elbontása - födém vésése az új elektromos vezetékek elhelyezéséhez - új gépészeti csövek beépítése, a meglévő strangba való elvezetéssel - meglévő-megmaradó strang elburkolása, karbantartó ajtók kialakításával - új parapetfalak építése - vésett, felbontott szilárd aljzatszakaszok helyreállítása - új szerelt válaszfalak beépítése a vonatkozó rétegrendi kiírás szerint - új paravánfalak építése konszignáció szerint - új padlórétegek és padlóburkolat beépítése a vonatkozó rétegrendi kiírás szerint - csúszásmentes felülettel - új kerámia falburkolatok kialakítása ajtó szemöldökmagasságig (2,10m), alatta kent vízszigeteléssel - új szaniterek beépítése - új elektromos vezetékek, kapcsolók, dugaljak és lámpatestek beépítése - födém helyreállítása a vésett szakaszokon - mennyezet és meglévő falazat javítása, glettelése, festése 2. Projektarányos akadálymentesítés: - Rehabilitációs tervező bevonásával - a) akadálymentes mosdó kialakítása: lásd az előző pontban b) akadálymentes parkoló felfestése a gépjármű kapu mellett c) akadálymentes bejárat kialakítása: - meglévő nyílászáró elbontása (mert nem teljesíti az akadálymentességnek megfelelő 90cm szabad nyílásszélességet) - külső nyílászáró beépítése, meglévő külső ajtó helyén - meglévő-megmaradó fal kétoldali helyreállítása - kávaszigetelés d) a meglévő elektromos lépcsőjáró szerkezet működésének megfelelőségéről kapcsolatban Megrendelőtől szükséges adatszolgáltatás, működési, megfelelőségi nyilatkozat! e) akadálymentesítést jelző táblák elhelyezése, lásd Helyszínrajz f) Álmennyezet cseréje Étkező épületszárnyban - Étkező I. felett a meglévő álmennyezet elbontása, a lámpatestekkel együtt - új, kazettás álmennyezet beépítése - új lámpatestek beépítése - a munkálatok közben sérült falszakaszok helyreállítása a meglévő felületképzéssel azonos módon A kivitelezés működő épületet érint, melyre tekintettel nyertes Ajánlattevő fokozott figyelemmel, a személy-és vagyonvédelem maximális betartásával végzi a munkát. Részletes és tételes mennyiségeket és a részletes műszaki paramétereket, továbbá a nyertes ajánlattevő által elvégzendő feladat részletezését, jellemzőit, a részletes szakmai követelményeket a közbeszerzési dokumentum tartalmazza.
Internal identifier: EKR001052462026/2
Additional classification (cpv): 45350000 Mechanical installations, 45410000 Plastering work
Lot: LOT-0003
Title: AJG Szőlőskerti Tagintézmény
Description: Nyíregyházi Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium Szőlőskerti Angol Kéttannyelvű Tagintézménye (4432 Nyíregyháza, Kollégium u. 54., hrsz: 16004) felújítása az alábbi főbb mennyiségekkel: Építmény nettó alapterülete: 4278,57 m2 A beszerzés főbb számszerűsíthető mennyiségi adatai: Építészet: Vakolatjavítás oldalfalon: 21,89 m2 Gk. válaszfalak építése: 8,32 m2 Falburkolat cseréje: 24,27 m2 Padlóburk. cseréje: 6,94 m2 Diszperziós festés: 3567,77 m2 Beltéri ajtók cseréje: 9 db Műanyag ablakok beép.: 4 db Stablondeszkázat cseréje: 397,46 m2 Homlokzati hőszigetelés készítése: 230,43 m2 Homlokzati nemesvakolat készítése: 299,55 m2 Acél szerkezetű előtetők készítése: 2 db Épületgépészet: szellőztető berendezések szerelése kompletten (1 klt), fűtési csővezetékek cseréje (30 m), radiátorok cseréje – szerelvényeivel együtt (13 db), split klímák beépítése (kültéri egység 5 db, beltéri egység 6 db), WC komplett kialakítása (1 klt), mosdó komplett kialakítása (1 db), ivóvíz-vezeték rendszer cseréje (12 m), szennyvízvezeték rendszer cseréje (39 m), elektromos átfolyós vízmelegítő beépítése (1 db), akadálymentes vizesblokk komplett kialakítása a berendezési tárgyaival együtt (1 klt.). Elektromos munkák: faláttörések (9 db), horonyvésés betonfalba (20 m), elosztók kialakítása kompletten (2 klt.), lámpatestek elhelyezése (623 db), dugaljak – kapcsolók beépítése (2-2 db), vezetékek cseréje (323 m), ak.ment. WC-ben vészhívó rendszer komplett kiépítése (1 klt). Az iskola épülete a rendszeres karbantartási-, és állagmegóvási munkák mellett is számos helyen felújításra szorul. 1. Világítástechnikai felújítás: a) kültéren: - meglévő, elavult lámpatestek cseréje - új lámpatestek elhelyezése - épületsarkokon vagy villanyoszlopos megoldással b) beltérben: - meglévő, elavult lámpatestek cseréje (elektromos vezetékek nem lesznek cserélve) új, megfelelő lámpatestekre - mennyezeti sérülések glettelésével, teljes mennyezeti festéssel 2. Külső lábazati szigetelés felújítása: - kb. 2m magasságig, de esztétikai szempontból javasolt az alsó ablaksor párkányvonaláig a régi szigetelés eltávolítása, új lábazati rétegek beépítése (vízszigetelés – annak hiánya esetén; hőszigetelés a meglévővel azonos vastagságban; homlokzati vékonyvakolat felhordása a meglévővel azonos színárnyalatban) - a homlokzati kép azonos struktúráját vissza kell állítani. Ennek lehetősége kérgesített PS elemekkel megoldható - amennyiben a végső lábazati vastagság nagyobb, mint az ablakpárkányok kinyúlása, úgy a párkányok cseréje szükséges (ez akkor releváns, ha a lábazatfelújítás a nyílászárók alsó vonaláig terjed ki). 3. Gépészeti korszerűsítés: Fűtés korszerűsítése - a meglévő tagos radiátorok cseréje korszerű berendezésre a gazdasági épületrész tervezéssel érintett szakaszán, Gépészeti tervfejezet szerint - termoszelepes hőszabályozók kerülnek beépítésre - a gerincvezetékek nem lesznek cserélve, de új csatlakozó elemek szükségesek lehetnek 4. Előtetők: - külső falsíktól 1,5m-t kinyúló, bejárati előtető építése, a Delicsesz közre nyíló bejárat felett - külső falsíktól 1,5m-t kinyúló, bejárati előtető építése, a kör alaprajzú épületrész udvarra nyíló bejárata felett - az előtetők telken belül helyezkednek el, nem nyúlnak ki közterületre, azonban a Delicsesz közi bejárat feletti előtető közterületről látható 5. Belső nyílászárók cseréje a gazdasági épületben és a kollégiumi szobák ajtajának cseréje: - meglévő belső nyílászárók elbontása - új, acéltokos beltéri nyílászárók beépítése, a helyiségek funkcióinak megfelelő kialakítással - falazatok helyreállítása, festése a nyílászárók beépítése után 6. Ereszdeszkázat felújítása: - a teljes épületegyüttesen - meglévő lambéria burkolat és alátét deszkázat leszerelése - a végső ereszdeszkázat kialakítása: lambériás ereszkialakítás, a meglévővel azonos színezéssel, rovar- és gomba elleni faanyagvédelemmel, lazúrozással - a szükséges bádogozások pótlása az ereszdeszkázat felújítása során, de az ereszcsatornák meglévő-megmaradók 7. Kémény felülvizsgálata: - a kémény állapota felülvizsgálandó, statikai állékonyságának ellenőrzése szükséges - Kémény kiválthatóságát főépítésszel egyeztetni szükséges - Felülvizsgálat eredménye és főépítészi vélemény alapján a meglévő kémény felújítása szükséges, vagy a kémény elbontása után szerelt kémény építése – költségvetési és műszaki szempontból a legoptimálisabb megoldással. 8. Gazdasági épület külső nyílászáróinak cseréje: - 4db új, műanyag nyílászáró, a meglévő-megmaradó nyílászárókkal azonos tok- és szárnyszínben (könyöklővel, külső párkánnyal, kávaszigeteléssel, szükség esetén toktoldással) - a falazat helyreállítása külső- és belső oldalon, a meglévő felületekkel azonos módon 9. Projektarányos akadálymentesítés: - Rehabilitációs tervező bevonásával - van meglévő akadálymentes mosdó, de nem felel meg a rehabilitációs előírásoknak, ezért javasolt új akadálymentes mosdó kialakítása - akadálymentes mosdó kialakítása: meglévő helyiségek átalakításával, szükség szerint falazatok bontásával, új gépészeti vezetékek és szerelvények, szaniterek beépítésével, kent vízszigeteléssel, új padló- és falburkolatok kialakításával - akadálymentes parkoló kialakítása - a Megbízóval egyeztetett helyen, telken belüli elhelyezéssel, max. 8% lejtésű, burkolt felületen történő bejáratmegközelítéssel - akadálymentesítést jelző táblák elhelyezése szükséges. A kivitelezés működő épületet érint, melyre tekintettel nyertes Ajánlattevő fokozott figyelemmel, a személy-és vagyonvédelem maximális betartásával végzi a munkát. Részletes és tételes mennyiségeket és a részletes műszaki paramétereket, továbbá a nyertes ajánlattevő által elvégzendő feladat részletezését, jellemzőit, a részletes szakmai követelményeket a közbeszerzési dokumentum tartalmazza.
Internal identifier: EKR001052462026/3
Additional classification (cpv): 45321000 Thermal insulation work, 45350000 Mechanical installations
Lot: LOT-0004
Title: AJG Szabó Lőrinc Tagintézmény
Description: Nyíregyházi Arany János Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium Szabó Lőrinc Tagintézménye (4481 Nyíregyháza, Igrice u. 6., hrsz: 12706 és 12707) felújítása az alábbi főbb mennyiségekkel: Építmény nettó alapterülete: 1146,52 m2 A beszerzés főbb számszerűsíthető mennyiségi adatai: Építészet: Beton aljzatok, járdák bontása: 193,3 m2 Válaszfal bontása: 20,8 m2 Gk. válaszfalak építése: 16 m2 Falburkolat cseréje: 13,99 m2 Padlóburk. cseréje: 6,3 m2 Glettelés: 236,42 m2 Diszperziós festés: 1170,21 m2 Beltéri ajtók cseréje: 2 db Térburkolat készítése térkőből (6 cm vtg.): 160,93 m2 Szegélykő lerakása (100x20x5 cm/db): 280,1 m Oldalfal vakolat cseréje homlokzaton: 140,71 m2 Homlokzati hőszigetelés készítése: 720,65 m2 Homlokzati nemesvakolat készítése: 616,24 m2 Függő ereszcsatorna cseréje: 111,24 m2 Lefolyócső cseréje: 41,72 m Műanyag homl. nyílászárók beépítése: 61 db Épületgépészet: Villanybojler beépítése-50L-es (1 db), WC komplett kialakítása (1 klt), mosdó komplett kialakítása (1 db), ivóvíz-vezeték rendszer cseréje (16 m), szennyvízvezeték rendszer cseréje (17 m), akadálymentes vizesblokk komplett kialakítása a berendezési tárgyaival együtt (1 klt.). Elektromos munkák: faláttörések (7 db), áramköri elosztók kialakítása kompletten (5 klt.), fogyasztásmérő szekrény elhelyezése (1 db), lámpatestek elhelyezése (754 db), akkumulátoros vészvilágító lámpák elhelyezése (32 db), dugaljak (44 db), vezetékek cseréje (4203 m), egyzónás vészhívó rendszer komplett kiépítése (1 klt). Az iskola épülete a rendszeres karbantartási-, és állagmegóvási munkák mellett is számos helyen felújításra szorul a megnövekedett energetikai igények, a fokozott fizikai igénybevételek és az elöregedő alap infrastruktúra miatt. 1. Külső, homlokzati hőszigetelés – energetikai számításoknak megfelelő vastagságban: - meglévő, vakolt falazaton, homlokzati hibák javításával –hőszigeteletlen falszakaszokon - tűzvédelem figyelembevételével - meglévő homlokzati tárgyak (pl. különböző táblák, lámpatestek, zászlótartók, klíma kültéri egységek) le-, majd felszerelésével, a homlokzati elektromos szerelvénydobozok figyelembevételével - vékonyvakolattal és a szükséges rétegekkel - lábazati hőszigeteléssel - lábazati hőszigetelésnél javasolt az épületszárny körül dréncsövet vezetni, ~80cm mélységben (meglévő járda bontásával, új járda építésével), a drénezést új szikkasztóba vezetni (min. 2db) - az új homlokzati és lábazati hőszigetelést el kell dilatálni a meglévő - megmaradó homlokzati szigeteléssel ellátott épületrész-homlokzattól 2. Külső nyílászárók cseréje: - a meglévő-régi fa nyílászárók cseréje szükséges korszerű nyílászárókra - új könyöklők- és párkányok beépítésével - az új műanyag nyílászárók külső síkja a meglévő nyílászárók külső síkjával azonos lesz - kávajavításokkal - káva hőszigeteléssel 3. Világítás korszerűsítése, elektromos hálózat felújítása: - a főépületen teljeskörű elektromos hálózati felújítás tervezendő - a kábelezés biztonsági kábelcsatornában tervezendő, a járulékos belső felújítási munkák elkerülése végett - a főépületnél valamennyi lámpatest cserélendő korszerű LED-világításra 4. Projektarányos akadálymentesítés: - Rehabilitációs tervező bevonásával - akadálymentes mosdó kialakítása: meglévő helyiség átalakításával, új gépészeti vezetékek és szerelvények, szaniterek beépítésével, kent vízszigeteléssel, új padló- és falburkolatok kialakításával - akadálymentes parkoló kialakítása - a Megbízóval egyeztetett helyen, telken belüli elhelyezéssel, max. 8% lejtésű, burkolt felületen történő bejáratmegközelítéssel - akadálymentes külső nyílászáró beépítése, meglévő külső ajtó helyén – amennyiben a meglévő nyílászáró nem teljesíti az akadálymentességnek megfelelő 90cm szabad nyílásszélességet. Új ajtó elhelyezése esetén a meglévő-megmaradó fal kétoldali helyreállítása, illetve külső oldali kávaszigetelés szükséges. - akadálymentesítés jelzőtáblákkal A kivitelezés működő épületet érint, melyre tekintettel nyertes Ajánlattevő fokozott figyelemmel, a személy-és vagyonvédelem maximális betartásával végzi a munkát. Részletes és tételes mennyiségeket és a részletes műszaki paramétereket, továbbá a nyertes ajánlattevő által elvégzendő feladat részletezését, jellemzőit, a részletes szakmai követelményeket a közbeszerzési dokumentum tartalmazza.
Internal identifier: EKR001052462026/4
Additional classification (cpv): 45310000 Electrical installation work, 45350000 Mechanical installations