2. Procedure
Procedure
Title: ZP/36/2026 Dostawa mięsa, drobiu, wędlin i tłuszczy zwierzęcych
Description: 1.Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa mięsa czerwonego, wędlin z mięsa czerwonego, drobiu, wędlin drobiowych oraz tłuszczy zwierzęcych. Przedmiot zamówienia został podzielony na 9 zadań: a) Zadanie nr 1 – dostawa mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych do 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie b) Zadanie nr 2 – dostawa mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych do jednostki wojskowej w Trzebiatowie c) Zadanie nr 3 – dostawa mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych do 12.BBSP w Mirosławcu d) Zadanie nr 4 – dostawa wędlin z mięsa czerwonego do 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie e) Zadanie nr 5 – dostawa wędlin z mięsa czerwonego do jednostki wojskowej w Trzebiatowie f) Zadanie nr 6 – dostawa wędlin z mięsa czerwonego do 12. BBSP w Mirosławcu g) Zadanie nr 7 – dostawa drobiu i wędlin drobiowych do 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie h) Zadanie nr 8 – dostawa drobiu i wędlin drobiowych do jednostki wojskowej w Trzebiatowie i) Zadanie nr 9 – dostawa drobiu i wędlin drobiowych do 12. BBSP w Mirosławcu Standardy jakościowe, szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia, w tym warunki i zasady dostawy dla poszczególnych zadań zawiera Opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 3 do SWZ. 2.Zamawiający przed udzieleniem zamówienia, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia następujących oświadczeń lub dokumentów na potwierdzenie odpowiednio, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania i spełnia warunki udziału w postępowaniu, tj.: a) aktualnej decyzji administracyjnej właściwego powiatowego lekarza weterynarii w sprawie zatwierdzania, warunkowego zatwierdzania albo przedłużania warunkowego zatwierdzania zakładów, zgodnie z art. 20 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 16 grudnia 2005r. o produktach pochodzenia zwierzęcego (Dz.U. z 2023 r., poz. 872), lub właściwego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej w sprawie zatwierdzania, warunkowego zatwierdzania, przedłużania warunkowego zatwierdzania zakładów, które produkują lub wprowadzają do obrotu żywność pochodzenia nie zwierzęcego lub wprowadzają do obrotu produkty pochodzenia zwierzęcego, nie objęte urzędową kontrolą organów Inspekcji Weterynaryjnej, zgodnie z art. 62 ust.1 pkt 2 ustawy z dnia 25 sierpnia 2006r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. z 2022r., poz. 2132), lub zaświadczenie o wpisie do rejestru zakładów zgodne z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 29 maja 2007r., w sprawie wzorów dokumentów dotyczących rejestracji i zatwierdzania zakładów produkujących lub wprowadzających do obrotu żywność podlegających urzędowej kontroli Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz.U. z 2007 r., nr 106, poz. 730 ze zm.). b) aktualnej informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt. 1, 2 i 4 ustawy Pzp wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia składa ww. informację z Krajowego Rejestru Karnego także odnośnie tych podmiotów. c) oświadczenie Wykonawcy/podmiotu udostępniającego zasoby o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1/125 ust. 5 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego: - art. 108 ust. 1 pkt 3 ustaw Pzp: - art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp odnośnie do orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, - art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp odnośnie do zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, - art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, - art. 109 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, - art. 109 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp, - art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. 2022, poz. 835) - art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (dalej „Rozporządzenie”), d) oświadczenia Wykonawcy (podmiotu udostępniającego zasoby), w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U. z 2020 r., poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 9 do SWZ, e) wykazu dostaw wykonanych, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych również wykonywanych, w okresie 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy zostały wykonane, wraz z dowodami, czy zostały one wykonane lub są wykonywane należycie – zgodnego co do treści z załącznikiem nr 6 do SWZ. Dowodami, o których mowa są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego dostawy były wykonywane, a w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy – rozdział 5 ust. 1 pkt 1.3, lit a SWZ.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15100000 Animal products, meat and meat products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Zadanie nr 1 – dostawa mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych do 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie
Description: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych. Zadanie nr 1 – dostawa mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych do 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie – w asortymencie i ilościach określonych w formularzu cenowym – załącznik nr 2a do SWZ; Standardy jakościowe, szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia, w tym warunki i zasady dostawy dla poszczególnych zadań zawiera Opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 3 do SWZ.
Additional classification (cpv): 15110000 Meat, 15111000 Bovine meat, 15111200 Veal, 15113000 Pork, 15400000 Animal or vegetable oils and fats
Options:
Description of the options: 1. Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Opcja ma charakter wartościowy i maksymalna wartość opcji stanowi 70% wartości brutto umowy. Zamawiający gwarantuje zatem realizację zamówienia w wysokości 30% łącznej wartości brutto umowy. Zamawiający zastrzega sobie prawo do składania zamówień obejmujących wybrane pozycje z formularza cenowego Wykonawcy (stanowiącego załącznik nr 1 do umowy), zgodnie z aktualnymi potrzebami. Oznacza to, że poszczególne pozycje asortymentowe z formularza cenowego mogą nie zostać w ogóle zamówione, bez naruszenia obowiązku realizacji minimalnej wartości umowy. Gwarancja realizacji, o której mowa w niniejszym punkcie, odnosi się wyłącznie do łącznej wartości finansowej zamówień, a nie do ilości konkretnych asortymentów . 2. Zamawiający zastrzega, że część zamówienia określana jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie aniżeli określony powyżej natomiast Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia, co niniejszym akceptuje poprzez podpisanie umowy. 3. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji uzależnione jest od faktycznych, aktualnych i zmieniających się potrzeb Zamawiającego. Zamawiający może z prawa opcji skorzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej jej wartości. Zamówienie opcjonalne uruchamiane jest poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego stosownego zawiadomienia, za pośrednictwem poczty elektronicznej albo faksem, najpóźniej w dniu wykonania części zamówienia nie objętej opcją. Korzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania przez strony niniejszej umowy. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.
Lot: LOT-0002
Title: Zadanie nr 2 – dostawa mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych do jednostki wojskowej w Trzebiatowie
Description: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych. Zadanie nr 2 – dostawa mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych do jednostki wojskowej w Trzebiatowie – w asortymencie i ilościach określonych w formularzu cenowym – załącznik nr 2b do SWZ; Standardy jakościowe, szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia, w tym warunki i zasady dostawy dla poszczególnych zadań zawiera Opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 3 do SWZ.
Lot: LOT-0003
Title: Zadanie nr 3 – dostawa mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych do 12. BBSP w Mirosławcu
Description: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych. Zadanie nr 3 – dostawa mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych do 12.BBSP w Mirosławcu – w asortymencie i ilościach określonych w formularzu cenowym – załącznik nr 2 c do SWZ; Standardy jakościowe, szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia, w tym warunki i zasady dostawy dla poszczególnych zadań zawiera Opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 3 do SWZ.
Lot: LOT-0004
Title: Zadanie nr 4 – dostawa wędlin z mięsa czerwonego do 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie
Description: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych. Zadanie nr 4 – dostawa wędlin z mięsa czerwonego do 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie – w asortymencie i ilościach określonych w formularzu cenowym – załącznik nr 2d do SWZ; Standardy jakościowe, szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia, w tym warunki i zasady dostawy dla poszczególnych zadań zawiera Opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 3 do SWZ.
Additional classification (cpv): 15110000 Meat, 15114000 Offal, 15131310 Pâté, 15131134 Black pudding and other blood sausages, 15131210 Gammon, 15131120 Sausage products, 15131000 Meat preserves and preparations, 15131200 Dried, salted, smoked or seasoned meat, 15131130 Sausages, 15131230 Salami
Lot: LOT-0005
Title: Zadanie nr 5 – dostawa wędlin z mięsa czerwonego do jednostki wojskowej w Trzebiatowie
Description: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych. Zadanie nr 5 – dostawa wędlin z mięsa czerwonego do jednostki wojskowej w Trzebiatowie – w asortymencie i ilościach określonych w formularzu cenowym – załącznik nr 2e do SWZ; Standardy jakościowe, szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia, w tym warunki i zasady dostawy dla poszczególnych zadań zawiera Opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 3 do SWZ.
Additional classification (cpv): 15110000 Meat, 15114000 Offal, 15131310 Pâté, 15131130 Sausages, 15131134 Black pudding and other blood sausages, 15131210 Gammon, 15131120 Sausage products, 15131000 Meat preserves and preparations, 15131200 Dried, salted, smoked or seasoned meat, 15131230 Salami
Lot: LOT-0006
Title: Zadanie nr 6 – dostawa wędlin z mięsa czerwonego do 12. BBSP w Mirosławcu
Description: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych. Zadanie nr 6 - dostawa wędlin z mięsa czerwonego do 12. BBSP w Mirosławcu , w asortymencie i ilościach określonych w formularzu cenowym – załącznik nr 2f do SWZ; Standardy jakościowe, szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia, w tym warunki i zasady dostawy dla poszczególnych zadań zawiera Opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 3 do SWZ.
Lot: LOT-0007
Title: Zadanie nr 7 – dostawa drobiu i wędlin drobiowych do 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie
Description: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych. Zadanie nr 7 – dostawa drobiu i wędlin drobiowych do 21. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie – w asortymencie i ilościach określonych w formularzu cenowym – załącznik nr 2g do SWZ; Standardy jakościowe, szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia, w tym warunki i zasady dostawy dla poszczególnych zadań zawiera Opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 3 do SWZ.
Additional classification (cpv): 15110000 Meat, 15112000 Poultry, 15112100 Fresh poultry, 15112300 Poultry livers
Lot: LOT-0008
Title: Zadanie nr 8 – dostawa drobiu i wędlin drobiowych do jednostki wojskowej w Trzebiatowie
Description: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych. Zadanie nr 8 – dostawa drobiu i wędlin drobiowych do Jednostki wojskowej w Trzebiatowie – w asortymencie i ilościach określonych w formularzu cenowym – załącznik nr 2h do SWZ; Standardy jakościowe, szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia, w tym warunki i zasady dostawy dla poszczególnych zadań zawiera Opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 3 do SWZ.
Additional classification (cpv): 15110000 Meat, 15112000 Poultry, 15112100 Fresh poultry, 15112300 Poultry livers, 15131135 Poultry sausages, 15131500 Poultry products
Lot: LOT-0009
Title: Zadanie nr 9 – dostawa drobiu i wędlin drobiowych do 12. BBSP w Mirosławcu
Description: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa mięsa czerwonego oraz tłuszczy zwierzęcych. Zadanie nr 9 – dostawa drobiu i wędlin drobiowych do 12. BBSP w Mirosławcu – w asortymencie i ilościach określonych w formularzu cenowym – załącznik nr 2i do SWZ; Standardy jakościowe, szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia, w tym warunki i zasady dostawy dla poszczególnych zadań zawiera Opis przedmiotu zamówienia, stanowiący załącznik nr 3 do SWZ.
Additional classification (cpv): 15110000 Meat, 15112000 Poultry, 15112100 Fresh poultry, 15112300 Poultry livers, 15131135 Poultry sausages