See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Achizitie reactivi
Description: Achizitie de reactivi , conform caiet de sarcini
Internal identifier: 10
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33696500 Laboratory reagents
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Medii de cultura gata turnate in placi
Description: conform caiet de darcini
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Microcomprimate antibiograma
Description: cf caiet sarcini
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Benzi pentru reactia oxidazei ( flacon cu 100 benzi)
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Tulpini de referinta
Description: cf caiet de sarcini
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Medii de cultura in flacoane
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Alti reactivi
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: Coloranti
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: E-teste
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: Sistem de determinare a CMI la colistin prin microdilutii, truse cu 40 teste
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Seruri de aglutinare pentru E.Coli si Salmonella din coproculturi
Lot: LOT-0011
Title: Seruri de aglutinare pentru Shigella si Yersinia din coproculturi
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: Pachet consumabile compatibile cu analizorul Vitek 2 Compact
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: Teste rapide imunocromatografice
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Title: Teste rapide patogeni intestinali
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0015
Title: Reactivi pentru analizorul MALDI-TOF
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: Kit pentru detectie SARS-CoV2, Influenzae A&B, RSV prin real-time PCR
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: Kit multiplex PCR pentru detectia Bordetella pertussis/parapertussis
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: Kituri multiplex
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0019
Title: Kituri compatibile cu analizorul GeneXpert
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: Kituri comnpatibile cu instrumentul Biofire Torch Array
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Title: Kituri de extractie
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0022
Title: Reactivi pentru biochimie Indiko
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0023
Title: Antistreptolysin O
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: Reactivi pentru analizorul Thrombolyser
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: Hemoglobina glicozilata
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: Teste Rapide Multidrog
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0027
Title: Reactivi pentru urini LabUReader Plus
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: Teste pentru hemoragii oculte
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0029
Title: Reactivi pentru hematologie SYSMEX XN550
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0030
Title: Reactivi pentru analizorul automat de urini Iricell
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0031
Title: Reactivi pentru analizorul de imunologie Lotus Virclia
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Title: Kit reactivi gaze in sange Gem Premier 300
Internal identifier: 32
Lot: LOT-0033
Title: Reactivi transfuzii 1
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Title: Reactivi transfuzii 2
Internal identifier: 34
Lot: LOT-0035
Title: Reactivi pentru analizorul automat de antibiograme Sensititre
Internal identifier: 35