656780-2026 - Competition
Finland – Food, beverages, tobacco and related products – Ruokatuote
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Ruokatuote
Description: Hankinnan kohteena on esivalmisteltujen ruokatuotekomponenttien tuottaminen Kangasalan, Nokian, Oriveden ja Ylöjärven kaupunkien sekä Lempäälän ja Pirkkalan kuntien ateria- ja siivouspalveluiden kohteisiin. Komponentit koskevat pääruokaa kuten: kastikkeet, keitot, kiusaukset, pastaruoat ja puurot. Lisäksi hankintaan kuuluu energialisäke (perunasose). Hankintaan eivät kuulu muut lisäkkeet, salaatit tai juomat.
Internal identifier: ELT111
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Tarjouspyynnön liitteitä 2, 3, 4 ja 5 on päivitetty 22.9.2026.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15000000 Food, beverages, tobacco and related products
5. Lot
Lot: LOT-0000