656796-2026 - Competition
Poland – Electronic information services – Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie systemu portali miejskich z wykorzystaniem sztucznej inteligencji – projekt „Transformacja cyfrowa i ekspansja e-usług w Bielsku-Białej”
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie systemu portali miejskich z wykorzystaniem sztucznej inteligencji – projekt „Transformacja cyfrowa i ekspansja e-usług w Bielsku-Białej”
Description: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest: 1) Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie Chatbota (z funkcją live chat):bazującego na sztucznej inteligencji wraz z integracją z systemami zewnętrznymi tj. systemem kolejkowym QMS oraz systemem Zgłoszenia BB oraz jego implementacja w ramach Głównego Portalu Miejskiego, Biuletynu Informacji Publicznej oraz Portalu Rady Miejskiej (w przypadku realizacji prawa opcji). 2) Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie Voicebota: bazującego na sztucznej inteligencji wraz z integracją z systemem kolejkowym QMS na infolinii Zamawiającego. 3) Restrukturyzacja Głównego Portalu Miejskiego obejmująca: a) wdrożenie w nim architektury multisite wraz z zaprojektowaniem, wykonaniem i kompleksowym wdrożeniem w ramach tej architektury zakresu treści z poniższych serwisów: - https://visitbb.pl - https://bbosir.bielsko.pl - https://komunikacja.bielsko-biala.pl - https://strazmiejska.bielsko.pl - https://pelnakultura.info (Zamawiający dopuszcza implementację na dowolnym CMS) b) wykonanie niezbędnych modyfikacji modułów, a także budowę nowych modułów w ramach Głównego Portalu Miejskiego, architektury multisite pozwalających na implementacje i sprawne działanie tego środowiska z Chatbotem. 4) Prawo opcji: restrukturyzacja Portalu Rady Miejskiej dostępnego pod adresem https://rm.bielsko-biala.pl polegająca na zaprojektowaniu, wykonaniu i kompleksowym wdrożeniu Portalu jako niezależnej witryny internetowej wraz z implementacją Chatbota, o którym mowa w pkt 1 powyżej.
Internal identifier: ZP.271.2.86.2026.DK
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp, o wartości większej niż progi unijne, o których mowa w art. 3 ustawy Pzp. 2. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 3. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane, zgodnie z art. 257 ustawy Pzp. 4. Postępowanie o udzielenie zamówienia jest jawne. 5. W sprawach nieuregulowanych w SWZ zastosowanie mają przepisy ustawy Pzp wraz z aktami wykonawczymi oraz Kodeksu cywilnego. 6. RODO (ogólne rozporządzenie o ochronie danych). Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w SWZ. 7. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy Pzp. 8. Inne uwarunkowania formalne do przedmiotu zamówienia: 1) Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp, tzn. oferty przewidującej odmienny sposób wykonania zamówienia niż określony w SWZ. 2) Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych Wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych. 3) Zamawiający nie przewiduje rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą w walutach obcych. 4) Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, z zastrzeżeniem art. 261 ustawy Pzp. 5) Zamawiający nie przewiduje zastrzeżenia obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, zgodnie z art. 60 i art. 121 ustawy Pzp. 6) Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 311-315 ustawy Pzp. 7) Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 308 ust. 1 ustawy Pzp. 8) Zamawiający nie wymaga ani nie dopuszcza złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych lub dołączenia katalogów elektronicznych do oferty. 9. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na podstawie tzw. przesłanek obligatoryjnych z art. 108 ustawy Pzp, a także na podstawie ogólnounijnych sankcji nałożonych na rosyjskich wykonawców oraz ustawy sankcyjnej. 10. W postępowaniu o udzielenie zamówienia Zamawiający żąda podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia zgodnie z właściwym rozporządzeniem w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy. Szczegółowe wymogi w tym zakresie znajdują się w SWZ. 11. Postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji w ramach Platformy, dostępnej pod adresem: https://umbielsko.logintrade.net/ oraz poczty elektronicznej na adres: dorota.klis@um.bielsko-biala.pl. Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w SWZ. 12. Informacje dotyczące Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie zawiera Część IX SWZ. 13. Informacje dotyczące udostępnianie zasobów innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 118-123 ustawy Pzp zawiera Część VIII SWZ. 14. Z uwagi na fakt, że czynności wykonywanie przez osoby przy realizacji zamówienia nie wyczerpują pojęcia stosunku pracy w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, Zamawiający nie przewiduje wymogu zatrudniania osób na umowę o pracę.
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 64216200 Electronic information services
Additional classification (cpv): 48512000 Interactive voice response software package, 48000000 Software package and information systems, 72000000 IT services: consulting, software development, Internet and support, 72416000 Application service providers
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Przedmiotem niniejszego zamówienia jest: 1) Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie Chatbota (z funkcją live chat):bazującego na sztucznej inteligencji wraz z integracją z systemami zewnętrznymi tj. systemem kolejkowym QMS oraz systemem Zgłoszenia BB oraz jego implementacja w ramach Głównego Portalu Miejskiego, Biuletynu Informacji Publicznej oraz Portalu Rady Miejskiej (w przypadku realizacji prawa opcji). 2) Zaprojektowanie, wykonanie i wdrożenie Voicebota: bazującego na sztucznej inteligencji wraz z integracją z systemem kolejkowym QMS na infolinii Zamawiającego. 3) Restrukturyzacja Głównego Portalu Miejskiego obejmująca: a) wdrożenie w nim architektury multisite wraz z zaprojektowaniem, wykonaniem i kompleksowym wdrożeniem w ramach tej architektury zakresu treści z poniższych serwisów: • https://visitbb.pl • https://bbosir.bielsko.pl • https://komunikacja.bielsko-biala.pl • https://strazmiejska.bielsko.pl • https://pelnakultura.info (Zamawiający dopuszcza implementację na dowolnym CMS) b) wykonanie niezbędnych modyfikacji modułów, a także budowę nowych modułów w ramach Głównego Portalu Miejskiego, architektury multisite pozwalających na implementacje i sprawne działanie tego środowiska z Chatbotem. 4) Prawo opcji: restrukturyzacja Portalu Rady Miejskiej dostępnego pod adresem https://rm.bielsko-biala.pl polegająca na zaprojektowaniu, wykonaniu i kompleksowym wdrożeniu Portalu jako niezależnej witryny internetowej wraz z implementacją Chatbota, o którym mowa w pkt 1 powyżej.
Options:
Description of the options: Prawo opcji: restrukturyzacja Portalu Rady Miejskiej dostępnego pod adresem https://rm.bielsko-biala.pl polegająca na zaprojektowaniu, wykonaniu i kompleksowym wdrożeniu Portalu jako niezależnej witryny internetowej wraz z implementacją Chatbota, o którym mowa w pkt 1 powyżej.