656856-2026 - Competition
Greece – Electric vehicles – ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΑΝΑΤΡΕΠΟΜΕΝΩΝ ΦΟΡΤΗΓΩΝ (LIFE)
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΑΝΑΤΡΕΠΟΜΕΝΩΝ ΦΟΡΤΗΓΩΝ (LIFE)
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια ανατρεπόμενων φορτηγών, τα οποία είναι απαραίτητα για την υλοποίηση των δράσεων του Δήμου Θήρας στο πλαίσιο του ολοκληρωμένου έργου LIFE IP Greece, και ειδικότερα για την υποστήριξη της χωριστής συλλογής, μεταφοράς και αξιοποίησης ανακυκλώσιμων υλικών στο πλαίσιο της εφαρμογής δράσεων κυκλικής οικονομίας και Διαλογής στην Πηγή. Πιο συγκεκριμένα, τα υπό προμήθεια είδη αφορούν ένα ανατρεπόμενο φορτηγό μικτού βάρους έως 11 τόνους και δύο ηλεκτρικών ανατρεπόμενων φορτηγών μικτού βάρους έως 4,5 τόνους.
Internal identifier: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΟΧΗΜΑΤΩΝ LIFE
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34144900 Electric vehicles
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: ΤΜΗΜΑ 1: «ΑΝΑΤΡΕΠΟΜΕΝΟ ΦΟΡΤΗΓΟ ΜΙΚΤΟΥ ΒΑΡΟΥΣ ΕΩΣ 11ΤΝ»
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια ενός (1) ανατρεπόμενου φορτηγού ΜΙΚΤΟΥ ΒΑΡΟΥΣ ΕΩΣ 11ΤΝ
Internal identifier: TMHMA 1
Main classification (cpv): 34134200 Tipper trucks
Quantity: 1 piece
Lot: LOT-0002
Title: Τμήμα 2ο «ΗΛΕΚΤΡΙΚΟ ΑΝΑΤΡΕΠΟΜΕΝΟ ΗΜΙΦΟΡΤΗΓΟ ΜΙΚΤΟΥ ΒΑΡΟΥΣ ΕΩΣ 4,5 ΤΝ»
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια δύο (2) ανατρεπόμενων φορτηγών ΜΙΚΤΟΥ ΒΑΡΟΥΣ ΕΩΣ 4,5 ΤΝ
Internal identifier: τμήμα 2
Quantity: 2 pieces