2. Procedure
Procedure
Title: Sztuczne zasilanie w rejonie Władysławowo-Jurata- kmH 0,0-23,5
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest sztuczne zasilanie brzegu morskiego w rejonie Władysławowo-Jurata- kmH 0,0-23,5, w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. 2. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Zakres przedmiotowego zamówienia jest niepodzielny z uwagi na charakter zamówienia, tj. wymagana jest integralność pomiarów, projektowania i wykonania robot budowlanych. Postępowanie dotyczy jednego przedmiotu postępowania w określonych ramach czasowych.3. Szczegółowy zakres zamówienia został zawarty w Programie funkcjonalno-użytkowym (załącznik nr 4 do SWZ) 4. Warunki realizacji zostały określone oraz Projekcie umowy (załącznik nr 5 do SWZ). 5.Termin wykonania zamówienia: do 2 miesięcy od dnia podpisania umowy.
Internal identifier: ZP.371.34.2026.JG
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: W rejonie Jastarni, w okolicach wejścia nr 44, na skutek rzadko spotykanych wezbrań, nastąpił znaczny ubytek plaży. Obecnie plaża nie spełnia wymaganych parametrów pozwalających na dostateczną ochronę wydm (szerokość plaży wynosi poniżej 50 metrów). Zachodzi pilna potrzeba sztucznego zasilania w tym rejonie przed okresem jesienno-zimowych wezbrań sztormowych. Brak podjęcia działań przed tym okresem może doprowadzić do dużych start sztormowych.
Main features of the procedure: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych - zwanej dalej ustawą Pzp - (t.j. Dz. U. z 2026 r. poz. 793), a także wydanymi na jej podstawie rozporządzeniami wykonawczymi. 2. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy Pzp. 3. Zgodnie z art. 139 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje odwróconą kolejność oceny ofert. Zamawiający może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywać się będzie drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy Marketplanet znajdującej się pod adresem internetowym: https://umgdy.ezamawiajacy.pl. (zwanej dalej: Platformą). 5. Zamawiający na podstawie art. 257 ust Pzp zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.6. Wykonawca ma prawo złożyć tylko jedną ofertę. 7. Oferta wraz z załącznikami musi zostać sporządzona w języku polskim, złożona w postaci elektronicznej oraz podpisana kwalifikowanym podpisem elektronicznym pod rygorem nieważności. 8. Wymagana forma oświadczeń i dokumentów składanych w postępowaniu: 1) Podmiotowe środki dowodowe oraz inne dokumenty lub oświadczenia, sporządzone w języku obcym przekazuje się wraz z tłumaczeniem na język polski. 2) Podmiotowe środki dowodowe oraz pełnomocnictwo przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, 3) W przypadku gdy podmiotowe środki dowodowe lub pełnomocnictwo, zostały sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym.4) Poświadczenia zgodności cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej dokonuje w przypadku: podmiotowych środków dowodowych – odpowiednio wykonawca, wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia lub podwykonawca, w zakresie, które każdego z nich dotyczą; pełnomocnictwa – mocodawca. 9.Podmiotowe środki dowodowe mogą zostać zastąpione ważnym certyfikatem wykonawcy zamówień publicznych, o którym mowa w art. 124 ust. 2 ustawy Pzp, jeżeli Wykonawca zamierza posługiwać się certyfikatem, powinien wskazać informację o certyfikacie w JEDZ, więcej informacji w dokumentach zamówienia. 10.O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu i spełniają warunki udziału w postępowaniu.. 11.Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. w wysokości 5 % ceny całkowitej (brutto) podanej w ofercie 12. Wykonawca jest związany ofertą przez okres 90 dni od dnia upływu terminu składania ofert.
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45243300 Sea wall construction work
Additional classification (cpv): 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest sztuczne zasilanie brzegu morskiego w rejonie Władysławowo-Jurata- kmH 0,0-23,5, w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. 2. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Programie funkcjonalno-użytkowym (załącznik nr 4 do SWZ) 3. Warunki realizacji zostały określone oraz Projekcie umowy (załącznik nr 5 do SWZ). 4. Termin wykonania zamówienia: do 2 miesięcy od dnia podpisania umowy.