657148-2026 - Competition
Poland – Refuse and waste related services – Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Pokój w 2027 roku
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
TitleOdbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Pokój w 2027 roku
Description4.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Pokój w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. Szacunkowa łączna ilość odpadów komunalnych wszystkich rodzajów do odbioru i zagospodarowania w okresie od 01.01.2027 r. do 31.12.2027 r. wynosi 917,82 Mg. Ilość odpadów podana powyżej jest orientacyjna i wynika ze sprawozdań i raportów przedkładanych Wójtowi Gminy Pokój za rok 2024, 2025, 2026, (do sierpnia)- zgodnie danymi przedstawionymi w Załączniku Nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. 4.2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów przygotowania do ponownego użycia i recyklingu, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach – (Dz. U. 2025 r. poz. 733), zapisami Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2021 r. poz. 906), zapisami uchwały sejmiku Województwa Opolskiego Nr 3584/2025 z dnia 26 sierpnia 2025 r. w sprawie wykonania „Planu gospodarki odpadami dla województwa opolskiego na lata 2023 - 2028 z uwzględnieniem lat 2029-2034”, a w szczególności: 1) Odbiór i transport zmieszanych niesegregowanych odpadów komunalnych i powstałych po segregacji odpadów zgromadzonych w pojemnikach i kontenerach, workach o kodzie 20 03 01. W przypadku wystawienia większej ilości odpadów zmieszanych niemieszczących się w kuble na śmieci, ale dodatkowo wystawionych w workach należy wszystkie odpady odebrać i zagospodarować. 2) Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów segregowanych, zbieranych zarówno w workach, pojemnikach oraz kontenerach w odpowiednich kolorach: a) papier i makulatura – kolor niebieski z napisem „Papier” b) tworzywa sztuczne – kolor żółty z napisem „ Tworzywa sztuczne i metale” c) szkło – kolor zielony z napisem „Szkło” d) bioodpady - kolor brązowy worka lub pojemnika z napisem „Bio” e) tekstylia – kolor fioletowy z napisem „Odzież i Tekstylia” 3) Odbiór, wywóz i zagospodarowanie odpadów w formie akcyjnej zbiórki w tym zagospodarowanie segregowanych odpadów komunalnych, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady wielkogabarytowe, zużyte opony o średnicy do 56 cm (do 22 cali) - 4 szt. z nieruchomości, 4) odebranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych zmieszanych z ujawnionych dzikich składowisk odpadów. Zjawisko tak zwanych dzikich składowisk ma charakter incydentalny i bardzo zróżnicowany. Na tą chwilę nie ma możliwości określenia ilości przypadków i ton odpadów zmieszanych z dzikich składowisk. Potwierdzeniem trudności oszacowania parametrów takiej usługi, jest fakt, że w okresie od 1 stycznia 2026 do 31 sierpnia 2026 r. nie miało miejsca. 5) odbiór, wywóz i zagospodarowanie odpadów w formie akcyjnej zbiórki z PSZOK-u: a) szkło b) tworzywa sztuczne c) metale d) opakowania z drewna e) papier: f) oleje i tłuszcze z gospodarstw domowych g) odzieży i tekstyliów h) segregowanych odpadów budowlanych takich jak: − gruz − drewno − metal − tworzywa sztuczne − szkło − metal − zmieszane odpady budowlane i) odpadów budowlanych i rozbiórkowych stanowiących odpady komunalne zawierające zanieczyszczenia j) przeterminowane leki i chemikalia, k)odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi (igły, strzykawki) l) zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, odpady meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony o średnicy do 56 cm (do 22 cali) - 4 szt. z nieruchomości 6) odbiór, wywóz i zagospodarowanie odpadów w formie akcyjnej przeterminowanych lekarstw z aptek oraz spod urzędu gminy.
Internal identifierST.I.271.6.2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Main features of the procedure11.2. Korzystanie z Platformy e-Zamówienia jest bezpłatne. 11.3. Zamawiający wyznacza następujące osoby do kontaktu z Wykonawcami: Agnieszka Hadamik, tel. +48 774693080, Marzena Olejnik, tel. +48 774693080 11.14. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa § 12 Regulamin Platformy e-Zamówienia, a mianowicie: 11.14.1. W celu prawidłowego korzystania z usług Platformy e-Zamówienia wymagany jest: a) Komputer PC:  parametry minimum: Intel Core2 Duo, 2 GB RAM, HD,  zainstalowany jedne z poniższych systemów operacyjnych: MS Windows 7 lub nowszy, OSX/Mac OS 10.10, Ubuntu 14.04,  zainstalowana jedna z poniższych przeglądarek: Chrome 66.0 lub nowsza, Firefox 59.0 lub nowszy, Safari 11.1 lub nowsza, Edge 14.0 i nowsze, albo b) Tablet/Telefon:  parametry minimum: 4 rdzenie procesora, 2GB RAM, Android 6.0 Marshmallow, iOS 10.3,  przeglądarka Chrome 61 lub nowsza. 11.14.2. Dla skorzystania z pełnej funkcjonalności może być konieczne włączenie w przeglądarce obsługi protokołu bezpiecznej transmisji danych SSL, obsługi Java Script oraz cookies; 11.14.3. Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych: a) specyfikacja połączenia – formularze udostępnione są za pomocą protokołu TLS 1.2, b) format danych oraz kodowanie: formularze dostępne są w formacie HTML z kodowaniem UTF-8, c) oznaczenia czasu odbioru danych: wszelkie operacje opierają się o czas serwera i dane zapisywane są z dokładnością co do sekundy. 7.1. Wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia podlega Wykonawca, w stosunku, do którego zachodzi którakolwiek z okoliczności, o których mowa w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp 7.2. Zamawiający nie przewiduje podstawy wykluczenia wskazanych w art. 109 ust 1 ustawy Pzp. 7.6. Wykonawca podlega wykluczeniu także w oparciu o podstawy wykluczenia wskazane art. 7 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t. j. Dz. U. 2025 r., poz. 514). 7.11. Wykluczenie Wykonawcy następuje również na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U. L 229 z 31.7.2014), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 2025/2033 z 23.10.2025), dalej: rozporządzenie 2025/2033, 8.1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą oświadczenie stanowiące wstępne potwierdzenie, że Wykonawca na dzień składania ofert: a) nie podlega wykluczeniu, b) spełnia warunki udziału w postępowaniu. 8.1.1. Oświadczenie, o którym mowa w pkt 8.1 SWZ Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie jednolitego dokumentu sporządzonego zgodnie z wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. wydanym na podstawie art. 59 ust. 2 dyrektywy 2014/24/UE, zwanego dalej „Jednolitym Dokumentem” lub „JEDZ” – wg załącznika Nr 4 do SWZ. 8.1.2. Jeżeli Wykonawca nie złożył oświadczenia, o którym mowa w pkt 8.1 SWZ lub jest ono niekompletne lub zawiera błędy, Zamawiający wezwie Wykonawcę odpowiednio do jego złożenia, poprawienia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie, chyba że oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu bez względu na jego złożenie, uzupełnienie lub poprawienie lub zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 8.1.3. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści oświadczenia, o których mowa w pkt 8.1 SWZ. 8.1.4. Jeżeli złożone przez Wykonawcę oświadczenie, o którym mowa w pkt 8.1 SWZ budzi wątpliwości Zamawiającego, może on zwrócić się bezpośrednio do podmiotu, który jest w posiadaniu informacji lub dokumentów istotnych w tym zakresie dla oceny spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub braku podstaw wykluczenia, o przedstawienie takich informacji lub dokumentów. 8.2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą oświadczenie, że: 1) nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE L 2025/2033 z 23.10.2025), dalej: rozporządzenie 2025/2033, 2) nie zachodzą w stosunku do niego przesłanki wykluczenia z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, – wg Załącznika Nr 5 do SWZ. 8.3. W przypadku, o którym mowa w pkt. 6.3 SWZ Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy. W przypadku gdy ofertę składa spółka cywilna, a pełen zakres prac wykonają wspólnicy wspólnie w ramach umowy spółki oświadczenie powinno potwierdzać ten fakt. Oświadczenie należy złożyć wg wymogów Załącznika Nr 6 do SWZ.
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90511200 Household-refuse collection services, 90512000 Refuse transport services, 90513100 Household-refuse disposal services, 90533000 Waste-tip management services, 90514000 Refuse recycling services
5. Lot
LotLOT-0001