657464-2026 - Competition
Poland – Insurance services – Kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Services
2. Procedure
Procedure
Title: Kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki
Description: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki. 1.Zamówienie dzieli się na dwie poniższe części: 1.1. CZĘŚĆ I zamówienia – ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej: 1.2. CZĘŚĆ II zamówienia – ubezpieczenia komunikacyjne: 2. Opis CZĘŚCI I zamówienia zawiera załącznik nr 6, 6A do SWZ. 3. Opis CZĘŚĆI II zamówienia zawiera załącznik nr 6, 6B do SWZ.
Internal identifier: WNP/929/PN/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66510000 Insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: CZĘŚĆ I zamówienia – ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej
Description: CZĘŚĆ I zamówienia – ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej obejmuje następujące ryzyka: A. ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk; B. ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk; C. ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.
Internal identifier: WNP/929/PN/2026 - część I zamówienia
Options:
Description of the options: 1. Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, zastrzega sobie prawo do jednostronnego (w ramach opcji) rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w ramach poszczególnych części. W przypadku skorzystania z Opcji A i B ochrona ubezpieczeniowa (program ubezpieczenia) będzie realizowana na warunkach wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem zaakceptowanych fakultatywnych warunków ubezpieczenia oraz zawartej umowy ubezpieczenia generalnego. 2. Rodzaj i maksymalna wartość opcji. Przedmiotem opcji może być: 2.1. OPCJA A 2.1.1. W CZĘŚCI I zamówienia: Przedmiotem Opcji A może być zwiększenie sum ubezpieczenia mienia dotychczas ubezpieczonego lub ubezpieczenie nowego mienia w związku z nabyciem środków trwałych, modernizacją/ ulepszeniem środków trwałych, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilnoprawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia w zakresie: A. ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk maksymalnie do wysokości 10% wartości zamówienia podstawowego - ubezpieczenie ponad limit określony w klauzuli automatycznego pokrycia; B. ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk maksymalnie do wysokości 10% wartości zamówienia podstawowego - ubezpieczenie ponad limit określony w klauzuli automatycznego pokrycia. Po przekroczeniu limitu wysokość dla Opcji A zastosowanie będą miały zapisy umowy generalnej ubezpieczenia w szczególności przewidywane zmiany umowy. 2.2. OPCJA B rozszerzenie zamówienia polegające na przedłużeniu umowy o kolejne 12 miesięcy na warunkach określonych w SWZ oraz w składkach określonych przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym (dla CZĘŚCI I – załącznik nr 1A do SWZ). 2.3. Ceny/stawki świadczenia usług w ramach opcji A i B nie ulegną zmianie w stosunku do określonych w Ofercie dla zamówienia podstawowego (formularz oferty – CZĘŚĆ I – załącznik nr 1A do SWZ). 3. Okoliczności skorzystania z opcji: 3.1. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach Opcji A będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy w związku z nabyciem środków trwałych, modernizacją/ ulepszeniem środków trwałych, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilnoprawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia. 3.2. Opcja A będzie realizowana w oparciu o składki/stawki za poszczególne ryzyka ubezpieczeniowe, tj. rozumiane jako składki/stawki za 12-miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej, rozliczane w systemie pro rata temporis. 3.3. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach Opcji B będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy i będą realizowane po weryfikacji jakości funkcjonowania zamówienia podstawowego, a także po rynkowym rozeznaniu sytuacji na rynku ubezpieczeń. 3.4. Opcja B będzie realizowana w oparciu o składki/stawki określone w formularzu ofertowym. Składki/stawki muszą być tożsame z zamówieniem podstawowym za 12 -miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej. 3.5. Zamawiający może złożyć jednostronne oświadczenie woli o wykonaniu Opcji, natomiast Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi objęte Opcją. 3.6. Zamawiający gwarantuje jedynie wykonanie zamówienia podstawowego. 3.7. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację zamówienia opcjonalnego: 3.7.1. niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z Opcji. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia. 3.7.2. Wykonawca składając ofertę, wyraża zgodę na zawarcie Opcji w umowie. Wykonawca nie będzie wnosił oraz zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tytułu braku skorzystania przez Zamawiającego z Opcji.
Lot: LOT-0002
Title: CZĘŚĆ II zamówienia – ubezpieczenia komunikacyjne
Description: CZĘŚĆ II zamówienia – ubezpieczenia komunikacyjne obejmuje następujące ryzyka: A. obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych; B. ubezpieczenie autocasco; C. ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów; D. ubezpieczenie assistance.
Internal identifier: WNP/929/PN/2026 - część II zamówienia
Description of the options: 1. Zamawiający na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, zastrzega sobie prawo do jednostronnego (w ramach opcji) rozszerzenia zamówienia do wysokości środków finansowych przyznanych na ten cel, w ramach poszczególnych części. W przypadku skorzystania z Opcji A i B ochrona ubezpieczeniowa (program ubezpieczenia) będzie realizowana na warunkach wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem zaakceptowanych fakultatywnych warunków ubezpieczenia oraz zawartej umowy ubezpieczenia generalnego. 2. Rodzaj i maksymalna wartość opcji. Przedmiotem opcji może być: 2.1. OPCJA A 2.1.2. W CZĘŚCI II zamówienia: Przedmiotem Opcji A może być zwiększenie sum ubezpieczenia pojazdów dotychczas ubezpieczonych lub ubezpieczenia nowych pojazdów nabytych po dacie zawarcia tej Umowy lub rozszerzenia ochrony dla poszczególnych pojazdów o ryzyka objęte przedmiotem zamówienia opisane w zakresie: A. ubezpieczenie obowiązkowej odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych; B. ubezpieczenia autocasco; C. ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków kierowców i pasażerów; D. ubezpieczenia assistance maksymalnie do wysokości 10% zamówienia podstawowego. Po przekroczeniu limitu wysokość dla Opcji A zastosowanie będą miały zapisy umowy generalnej ubezpieczenia w szczególności przewidywane zmiany umowy. 2.2. OPCJA B rozszerzenie zamówienia polegające na przedłużeniu umowy o kolejne 12 miesięcy na warunkach określonych w SWZ oraz w składkach określonych przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym (dla CZĘŚCI II – załącznik nr 1B do SWZ). 2.3. Ceny/stawki świadczenia usług w ramach opcji A i B nie ulegną zmianie w stosunku do określonych w Ofercie dla zamówienia podstawowego (formularz oferty – CZĘŚĆ II – załącznik nr 1B do SWZ). 3. Okoliczności skorzystania z opcji: 3.1. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach Opcji A będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy w związku z nabyciem środków trwałych, modernizacją/ ulepszeniem środków trwałych, oddaniem do użytku nowych inwestycji, umowami cywilnoprawnymi nakładającymi na Zamawiającego obowiązek ubezpieczenia. 3.2. Opcja A będzie realizowana w oparciu o składki/stawki za poszczególne ryzyka ubezpieczeniowe, tj. rozumiane jako składki/stawki za 12-miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej, rozliczane w systemie pro rata temporis. 3.3. Faktyczne potrzeby Zamawiającego realizowane w ramach Opcji B będą zgłaszane w trakcie obowiązywania umowy i będą realizowane po weryfikacji jakości funkcjonowania zamówienia podstawowego, a także po rynkowym rozeznaniu sytuacji na rynku ubezpieczeń. 3.4. Opcja B będzie realizowana w oparciu o składki/stawki określone w formularzu ofertowym. Składki/stawki muszą być tożsame z zamówieniem podstawowym za 12 -miesięczny okres ochrony ubezpieczeniowej. 3.5. Zamawiający może złożyć jednostronne oświadczenie woli o wykonaniu Opcji, natomiast Wykonawca zobowiązany jest świadczyć usługi objęte Opcją. 3.6. Zamawiający gwarantuje jedynie wykonanie zamówienia podstawowego. 3.7. Wykonawcy nie przysługuje wobec Zamawiającego roszczenie o realizację zamówienia opcjonalnego: 3.7.1. niezłożenie zlecenia przez Zamawiającego oznacza rezygnację z Opcji. Wykonawcy przysługuje wówczas jedynie wynagrodzenie za realizację zamówienia podstawowego objętego przedmiotem zamówienia. 3.7.2. Wykonawca składając ofertę, wyraża zgodę na zawarcie Opcji w umowie. Wykonawca nie będzie wnosił oraz zrzeka się jakichkolwiek roszczeń z tytułu braku skorzystania przez Zamawiającego z Opcji.