657479-2022 - ResultRomania-Bacău: Overhaul and refurbishment work
Contract award notice
Works
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
LUCRĂRI de R.K. – MODERNIZARE – DOTARE BLOC OPERATOR ( săli de operații ), CONSTRUIRE SCARA EXTERIOARĂ și SPAȚII TEHNICE – (Proiectare, Asistență tehnică și Executie)
Reference number: 4278728-2018-PAAPD 1023885
II.1.2.
Main CPV code
45453000 Overhaul and refurbishment work
II.1.4.
Short description
,, LUCRĂRI de R.K. – MODERNIZARE – DOTARE BLOC OPERATOR ( săli de operații ), CONSTRUIRE SCARA EXTERIOARĂ și
SPAȚII TEHNICE ” – (Proiectare, Asistență tehnică și Executie)
Valoare minima Acord-cadru …………………………….....………………….15400469.67 lei
Valoare maxima Acord-cadru…………………………………....……………..54917544.71 lei
Valoare minima Contract subsecvent…………………….………………….15400469.67 lei
Valoare maxima Contract subsecvent……………………………………….23169456.57 lei
NOTA :
1.Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor /candidaturilor
este de 21 zile .
2.Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare /informatiilor suplimentare care
au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare , in a 10 zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor
/candidaturilor.Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/informatiilor suplimentare care nu au
fost adresate in termenul stabilit la pct , invocat mai sus
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
33100000 Medical equipments, 45310000 Electrical installation work, 45331000 Heating, ventilation and air-conditioning installation work, 50420000 Repair and maintenance services of medical and surgical equipment, 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services, 71311100 Civil engineering support services
II.2.4.
Description of the procurement
SERVICII DE PROIECTARE, ASISTENTA TEHNICA SI EXECUTIE LUCRĂRI
A. SERVICII DE PROIECTARE: - ETAPE SI FAZE DE PROIECTARE
A.1) Documentațiile Tehnice necesare în vederea obținerii avizelor / acordurilor . autorizațiilor.
A.2) Faza 1 – DTAC
Proiecte întocmite conform Legii 50/1991 si Legii nr. 10/1995 privind calitatea în construcții, cu modificările și completările ulterioare, cuprinzând piese scrise si desenate:
A.3. Proiectul de organizare a executiei lucrarilor POE
A.4) Faza 2 – PTh + DDE
Proiecte întocmite conform HG 907/2016 si Legii nr. 10/1995 privind calitatea în construcții, cu modificările și completările ulterioare cuprinzând piese scrise si desenate:
A.5). LISTELE DE CANTITATI ALE LUCRARILOR
Acestea vor fi întocmite și prezentate în conformitate cu HG 907/2016, anexa 7 - structura și a metodologiei de elaborare a devizului general pentru obiective de investiții și lucrări de intervenții.
A.6). CAIETE DE SARCINI
Caietele de sarcini conțin în mod obligatoriu specificații tehnice conform prevederilor legale în vigoare.
B. SERVICII DE ASISTENTA TEHNICA DIN PARTEA PROIECTANTULUI PE DURATA EXECUTIEI LUCRARILOR ȘI PANA LA RECEPTIA FINALA A LUCRARILOR.
C. EXECUȚIA DE LUCRARI R.K. – MODERNIZARE – DOTARE BLOC OPERATOR
Valoare minima Acord - cadru - 15400469.67 lei
Valoare maxima Acord - cadru - 54917544.71 lei
Valoate minima contract subsecvent - 15400469.67 lei
Valoare maxima contract subsecvent - 23169456,57 lei