657591-2026 - Competition
Denmark – Signs and related items – Udbud af rammeaftale på køb af Rådgivning samt Skilte og Wayfinding
Contract or concession notice – standard regime
Supplies - Services
2. Procedure
Procedure
Title: Udbud af rammeaftale på køb af Rådgivning samt Skilte og Wayfinding
Description: Rammeaftale på af køb rådgivning samt skilte og wayfinding til enheder, der organisatorisk hører under Region Nordjylland. Rådgivningen vedrører udarbejdelse af forslag til løsninger af skiltning og wayfinding. Indledningsvis skal der købes rådgivning, skilte og wayfinding til Aalborg Universitetshospital, Sygehus Syd.
Internal identifier: U557-26
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 44423400 Signs and related items
Additional classification (cpv): 44423450 Nameplates, 44423460 Address plates, 45450000 Other building completion work, 71600000 Technical testing, analysis and consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0000