657607-2026 - Competition
Poland – Overhaul and refurbishment work – Remont i termomodernizacja obejmujące projekt „Poprawa efektywności energetycznej w zabytkowym budynku Biblioteki Uniwersyteckiej UMK w Toruniu wraz z instalacją OZE” przy ul. Gagarina 13 w Toruniu.
Contract or concession notice – standard regime
Works
2. Procedure
Procedure
TitleRemont i termomodernizacja obejmujące projekt „Poprawa efektywności energetycznej w zabytkowym budynku Biblioteki Uniwersyteckiej UMK w Toruniu wraz z instalacją OZE” przy ul. Gagarina 13 w Toruniu.
Description1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu remontu i termomodernizacji obejmujących projekt pn.: „Poprawa efektywności energetycznej w zabytkowym budynku Biblioteki Uniwersyteckiej UMK w Toruniu wraz z instalacją OZE” przy ul. Gagarina 13 w Toruniu. 2. Szczegółowy zakres prac oraz wymagania dotyczące wykonania zamawianych robót stanowi opis przedmiotu zamówienia - dokumentacja techniczna zawarta w załączniku nr 1 do SWZ. W przypadku wskazania w zapisach specyfikacji warunków zamówienia, nazw własnych, typów, modeli, symboli, należy zapisy te rozumieć jako zapisy o produkcie przykładowym. 3. Kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): 45453000-7, 45300000-0, 45310000-3, 45332200-5. 4. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Przedmiot zamówienia jest niepodzielny i stanowi integralną całość technologiczną oraz budowlaną. Roboty remontowe i termomodernizacyjne w obrębie jednego budynku realizowanego jako obiekt funkcjonujący są od siebie ściśle zależne (np. montaż okien musi być zintegrowany z obróbkami i dociepleniem ścian). Podział na części i wprowadzenie kilku wykonawców na jeden czynny obiekt stworzyłby poważne zagrożenie dla prawidłowej koordynacji prac, bezpieczeństwa oraz ciągłości użytkowania, mogłoby prowadzić do opóźnień, a także rozmycia odpowiedzialności za wady wykonawcze i utraty uprawnień gwarancyjnych. 5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. 6. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy pzp. 7. Zamawiający wymaga od Wykonawcy oraz Podwykonawcy, stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy pzp, aby osoby wykonujące w zakresie realizacji zamówienia czynności wskazane w pkt 1.1. załącznika nr 1 do STWiORB - były zatrudnione na podstawie stosunku pracy w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1465 ze zm.). 8. Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań szczegółowo zostały określone w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ. 9. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań zamówienia na roboty budowlane. 10. W przypadku, gdy opis przedmiotu zamówienia (dokumentacja techniczna) zawarta w załączniku nr 1 do SWZ odwołuje się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza możliwość zastosowania rozwiązań równoważnych do opisanych. 11. W związku z tym, iż platforma E-zamówienia umożliwia załączenie dokumentacji max. do 250 MB, to Zamawiający w załączniku nr 1 do SWZ - „Opis przedmiotu zamówienia - dokumentacja techniczna” zamieszcza link do załączników do OPZ: https://box.pionier.net.pl/d/dc49dd790ed5404d9980/ 12. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy, określone zostały w załączniku nr 2 do SWZ.
Internal identifier90-SZP.261.054.2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Main features of the procedureZamawiający zastosuje procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy pzp. Oznacza to, iż Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty, wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona z punktu widzenia przyjętych kryteriów oceny ofert, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych: 1) w zakresie potwierdzenia braku podstaw do wykluczenia z postępowania: a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy pzp - sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; b) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego - sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; c) oświadczenia wykonawcy – wg wzoru określonego w załączniku nr 6 do SWZ - w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 1076 i 1086), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej, albo oświadczenia o tym, że nie należy do żadnej grupy kapitałowej; d) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; e) oświadczenia wykonawcy – wg wzoru określonego w załączniku nr 7a do SWZ – o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu składanym na formularzu JEDZ (załącznik nr 3a do SWZ) w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: i. art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy pzp, ii. art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego; iii. art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy pzp, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji; iv. art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy pzp; v. art. 109 ust. 1 pkt 8 ustawy pzp; vi. art. 109 ust. 1 pkt 10 ustawy pzp. f) oświadczenia wykonawcy – wg wzoru określonego w załączniku nr 7b do SWZ – o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu składanym na formularzu stanowiącym załącznik nr 3b do SWZ w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: i. art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r. poz. 507) ; ii. art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1, z późn. zm.), w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1). Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały wskazane w ust. VII SWZ, dostępnej wraz z niniejszym ogłoszeniem na stronie internetowej prowadzonego postępowania. Oprócz informacji zawartych w treści niniejszego ogłoszenia podmiotowe środki dowodowe, których zamawiający żąda w celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, zostały wskazane w roz. IX ust. 2 pkt 2lit a i b SWZ. Zamawiający zaleca, aby przed terminem złożenia ofert Wykonawca odbył nieobowiązkową wizję lokalną. Wizja lokalna odbędzie się w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Gagarina 13 w Toruniu w dniu 30.09.2026 r. o godzinie 10:00 – zbiórka przed wejściem głównym Biblioteki. Kontakt w sprawie wizji lokalnej z Jakubem Małyszem, tel. 506 860 934, e-mail: jakub.malysz@umk.pl.
Purpose
Main nature of the contractWorks
Main classification (cpv): 45453000 Overhaul and refurbishment work
Additional classification (cpv): 45300000 Building installation work, 45310000 Electrical installation work, 45332200 Water plumbing work
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifier90-DZP.261.054.2026