2. Procedure
Procedure
Title: Työterveyshuoltopalvelut Ammattiopisto Luovi Oy
Description: Hankinnan kohteena ovat Ammattiopisto Luovi Oy:n työterveyshuoltopalvelut valtakunnallisesti noin 800 työntekijälle. Hankinta sisältää työterveyshuoltolain mukaisen ennaltaehkäisevän työterveyshuollon (Kela 1), työkykypainotteisen yleislääkäritasoisen sairaanhoidon (Kela 2), työterveysyhteistyön, työkykyjohtamisen palvelut, digitaaliset työterveyspalvelut sekä erikseen tilattavat lisäpalvelut. Tilaajan tavoitteena on ennakoiva työterveystoiminta, työkykyriskien varhainen tunnistaminen, vaikuttava työterveysyhteistyö sekä työkyvyttömyyskustannusten hallinta. Sopimuskausi on kolme (3) vuotta palvelutuotannon aloittamisesta. Tilaajalla on oikeus kahteen (2) yhden (1) vuoden optiokauteen. Optiokausien jälkeen sopimus voi jatkua toistaiseksi voimassa olevana sopimusluonnoksessa määritellyin ehdoin.
Internal identifier: 627093
Type of procedure: Open
Main features of the procedure: Hankinta toteutetaan avoimena menettelynä. Kaikki halukkaat tarjoajat voivat jättää tarjouksen. Hankintasopimus tehdään yhden palveluntuottajan kanssa. Tarjoajien soveltuvuus arvioidaan tarjouspyynnössä esitettyjen vaatimusten perusteella. Tarjousten valintaperusteena on kokonaistaloudellinen edullisuus. Tarjousten vertailussa hinnan painoarvo on 70 prosenttia ja laadun painoarvo 30 prosenttia. Hankinnan kohde on kuvattu tarkemmin tarjouspyynnössä ja sen liitteenä olevassa Palvelukuvauksessa (LIITE 1).
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 85147000 Company health services
Additional classification (cpv): 85120000 Medical practice and related services, 85121270 Psychiatrist or psychologist services, 85141000 Services provided by medical personnel
5. Lot
Lot: LOT-0000
Options:
Description of the options: Tilaajalla on oikeus ottaa käyttöön kaksi (2) yhden (1) vuoden optiokautta. Optiokausien käyttöönotosta päätetään erikseen sopimusluonnoksen mukaisesti.