657657-2022 - ResultRomania-București: Antivirals for systemic use
Contract award notice
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/24/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Medicamente HIV
Reference number: 9524980/2020/AP-1-53
II.1.2.
Main CPV code
33651400 Antivirals for systemic use
II.1.4.
Short description
Achiziție medicamente conform Secțiunea II.2 Lista de loturi din prezentul anunț și Anexa 1 cantități-valori la Caietul de sarcini.
Termenul limită până la care operatorii economici pot solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și complet, tuturor solicitărilor de clarificări/informaticilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: yes
II.2.
Description
II.2.1.
Dolutegravirum 50mg
Lot No: 2
II.2.2.
Additional CPV code(s)
II.2.4.
Description of the procurement
Cantitățile minime și maxime estimate sunt conform Anexa 1 cantități-valori Medicamente HIV la Caietul de sarcini
Etravirinum 25mg
Lot No: 7
Raltegravirum 600mg
Lot No: 8
Darunavirum 800mg + Cobicistatum 150mg
Lot No: 1
Dolutegravirum 50mg + Abacavirum 600mg + Lamivudinum 300mg
Lot No: 3
Rilpivirinum 25mg
Lot No: 10
Lamivudinum 300mg
Lot No: 4
Etravirinum 200mg
Lot No: 6
Darunavirum 800mg
Lot No: 9
Eltegravir 150mg + Cobicistat 150mg + Emtricitabina 200mg + Tenofovir Alafenamida 10mg
Lot No: 5
Emtricitabinum 200mg
Lot No: 11