657679-2026 - Competition
Poland – Ambulances – DOSTAWA 2 SZT. AMBULANSÓW DROGOWYCH TYPU B/C WRAZ ZE SPRZĘTEM MEDYCZNYM W PODZIALE NA 2 CZĘŚCI.
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: DOSTAWA 2 SZT. AMBULANSÓW DROGOWYCH TYPU B/C WRAZ ZE SPRZĘTEM MEDYCZNYM W PODZIALE NA 2 CZĘŚCI.
Description: Wykonawca zapewni, że dostarczony pojazdy: 1) są fabrycznie nowe, nieużywane, w pełni sprawne, bez wad, nie demonstracyjne, nie będące przedmiotem ekspozycji, 2) ich standard zabudowy obejmuje co najmniej zabudowę medyczną i zestaw transportowy pacjent, 3) zostały wyprodukowane nie wcześniej niż w 2025 r. 4) ich zabudowa medyczna wykonana została nie wcześniej niż w 2026 r., zaś Wykonawca posiada dokumenty dopuszczające do obrotu i używania wyposażenie medyczne zabudowy, zgodnie z ustawą z dnia 7 kwietnia 2022 r. o wyrobach medycznych (t.j. Dz. U. 2022 poz. 974 z późn. zm.).
Internal identifier: RMP/P/2/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 1) Postępowanie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – prawo zamówień publicznych. 2) W postępowaniu została zastosowana tzw. „procedura odwrócona” o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy. 3) Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w przypadkach określonych w art. 108 ust. 1 ustawy Pzp (obligatoryjne przesłanki wykluczenia Wykonawcy). Zamawiający wykluczy z postępowania także Wykonawcę w przypadkach określonych w art. 109 ust. 1 ustawy Pzp (fakultatywne przesłanki wykluczenia Wykonawcy). Zamawiający przewiduje również wykluczenie na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 4) Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą następujący przedmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że oferowana dostawa spełnia określone przez Zamawiającego wymagania, tj. oświadczenie potwierdzające, że oferowany pojazd odpowiada wymaganiom określonym przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, tj. szczegółowe dane jakościowe, techniczne i użytkowe świadczące o wymaganych przez Zamawiającego parametrach oferowanego pojazdu, zgodnie z załącznikiem do SWZ. 5) W postępowaniu nie jest przewidziane składanie wadium. 6) Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34114121 Ambulances
Additional classification (cpv): 33192160 Stretchers, 33100000 Medical equipments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Dostawa ambulansu drogowego typu B/C wraz ze sprzętem medycznym - część 1
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ambulansu drogowego typu B/C wraz ze sprzętem medycznym. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1a do SWZ. Wskazane w załączniku parametry przedmiotu zamówienia stanowią minimum techniczne i jakościowe oczekiwane przez Zamawiającego.
Internal identifier: RMP/P/2/2026-01
Lot: LOT-0002
Title: Dostawa ambulansu drogowego typu B/C wraz ze sprzętem medycznym - część 2
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa ambulansu drogowego typu B/C wraz ze sprzętem medycznym. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1b do SWZ. Wskazane w załączniku parametry przedmiotu zamówienia stanowią minimum techniczne i jakościowe oczekiwane przez Zamawiającego.
Internal identifier: RMP/P/2/2026-02