657932-2021 - ResultRomania-București: Demolition work
Contract award notice – utilities
Works
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
Executie de lucrari de demolare, excavare, remediere/decontaminare sol contaminat, umplere si reconstructie ecologica la facilitatile (“non-sonde”) apartinand OMV Petrom S.A
Reference number: WS269179620
II.1.2.
Main CPV code
45111100 Demolition work
II.1.4.
Short description
Executie de lucrari de demolare, excavare, remediere/decontaminare sol contaminat, umplere si reconstructie ecologica la facilitatile (“non-sonde”) apartinand OMV Petrom S.A.
In masura în care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare au fost adresate în termenul prevazut în anuntul de participare, respectiv cel mai tarziu cu 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor, conform prevederilor art. 172 din Legea nr. 99/2016. Entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul stabilit, conform prevederilor art. 29, alin. 3) din HG 394/2016.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.4.
Description of the procurement
Se estimeaza a fi atribuite un numar de minim 16 de Contracte subsecvente pe toata perioada Acordului cadru, primul Contract subsecvent se estimeaza a fi atribuit in primele 6 luni de la data semnarii Acordului cadru.
Cantitatea estimata pentru acordul cadru –din lipsa de spatiu a se vedea Anexa nr. 1 la prezenta Fisa de date.
Cantitatea estimata pentru contracte subsecvente –din lipsa de spatiu a se vedea Anexa nr. 1 la prezenta Fisa de date.
Valoarea estimata min/max per Acord Cadru: VEmin= 22.718.625 Lei, VEmax= 346.003.000 Lei
Valoarea estimata min/max per Contract Subsecvent : VEmin= 2.723.577 Lei, VEmax= 22.792.688 Lei