657972-2026 - Competition
Poland – Planting and maintenance services of green areas – „Nasadzenia zieleni na terenie Miasta Gdyni” w podziale na 8 części
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Title: „Nasadzenia zieleni na terenie Miasta Gdyni” w podziale na 8 części
Description: Przedmiot zamówienia zamówienia obejmuje między innymi: Część 1: Nasadzenia drzew na podstawie decyzji rekompensujących oraz projektów Budżetu Obywatelskiego przy następujących ulicach: Zwycięstwa 291A, Popiela, Park Marysieńki, Orłowska, Orłowska 58, Miodowa 16, Architektów 6, Architektów, Plac Górnośląski, Wielkopolska, Legionów 107, Bpa Dominika 25A, Skwer Arki, Wyspiańskiego, Kasprowicza, Park Marii i Lecha Kaczyńskich, Baduszkowej, 10 Lutego 8 i 20, Władysława IV, Abrahama, Wójta Radtkego, 3 Maja 23, Jana z Kolna, Słowackiego, Traugutta, Tatrzańska 18, Morska 75, Kapitańska 15, Śmidowicza, Śmidowicza 69, Bosmańska 26A, Płk. Dąbka, Zapolskiej 1, Staffa 10; Projekt BO: Mikroszpaler 5 drzew alejowych przy ul. Zapolskiej (2025/KAR/0003), Mikroszpaler 4 drzew alejowych przy ul. Staffa obok SP42 (2025/KAR/0004) i Rozbetonowanie fragmentu chodnika i nasadzenia drzew po zachodniej stronie Placu Górnośląskiego (2025/ORL/0006). Projektowany materiał zieleni: drzewa – 131 sztuk. Paliki, worki nawadniające, osłona U- kształtna. Karczowanie 10 karpin. Pielęgnacja – 36 miesięcy; Część 2: Nasadzenia drzew na podstawie decyzji rekompensujących przy następujących ulicach: Nawigatorów, Architektów, Al. Zwycięstwa, Świerkowa, Plac Górnośląski, Architektów, Wrocławska, Techniczna, Weteranów, Powstania Styczniowego, Al. Zwyciestwa 179, Kopernika, Wachowiaka, Hallera, Kasztelańska, Moniuszki, Kopernika 15, Wołyńska, Necla, Legionów, Bema, Al. 17 Grudnia, Al. Solidarności, Św. Wojciecha, Jana z Kolna, Al. Solidarności pętla, Kilińskiego, Biała, Bosmańska, Benisławskiego, Dąbka, Pucka 173, Pucka, Dąbka, Chylońska, Chylońska, Kartuska 67, Działdowska, Komandorska, Witomińska, Nowogrodzka 34B, Graniczna, Rolnicza, Słoneczna Projektowany materiał zieleni: drzewa – 196 sztuk. Paliki, worki nawadniające. Pielęgnacja – 36 miesięcy); Część 3: Zagospodarowanie parku kieszonkowego u zbiegu ulic Rolniczej i Konwaliowej –BO2024/OGM/0023. Projektowany materiał zieleni: krzewy - 119 sztuk, trawy, bylin – 4,6 m2,cebule - 4,6 m2. Ławki – 2 sztuki, kosz na śmieci 1 sztuka, tablica 1 sztuka. Część 4: Nasadzenia zieleni przyulicznej w ciągu ul. Witomińskiej- BO 2024/OGM/0023. Projektowany materiał zieleni: drzewa – 1 sztuka, krzewinki, cebule –94,4m2. Część 5: Zagospodarowanie terenu przy ul. Śmidowicza 55 – 69 - BO 2024/OGM/0024. Projektowany materiał zieleni: drzewa - 10 sztuk, tabliczka 1 sztuka. Część 6: Nasadzenia zieleni przyulicznej na ul. Legionów w Gdyni. BO 2023/OGM/0007. Projektowany materiał zieleni: drzewa – 1 sztuka, byliny, trawy ozdobne, cebule – 97,3 m2, krzewy – 350 sztuk. Część 7: Zagospodarowanie terenu przy ul. Morskiej 43-73. BO-2023/OGM/0007. Projektowany materiał zieleni: drzewa - 15 sztuk, krzewy 1182 sztuk, byliny, trawy ozdobne –143 m2 , tabliczka 1 sztuka. Część 8: Zagospodarowanie terenu przy ul. Morskiej na odcinku od ul. Swarzewskiej do Morskiej 263. Projektowany materiał zieleni: drzewa – 10 sztuk, krzewy 984 sztuk, byliny i trawy ozdobne 161 m2, tabliczka – 1 sztuka. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 1 do SWZ „Opis Przedmiotu Zamówienia” (dalej jako „OPZ”) oraz projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 10 do SWZ. W zakresie Części 1, 3, 4, 5, 6 oraz 7 Wykonawca zobowiązany jest do wykonania, dostarczenia i montażu tablicy informacyjnej zawierającej dane wskazujące na realizację zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Szczegółowe zapisy dotyczące tablic zostaną przekazane Wykonawcy po podpisaniu umowy. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych zgodnie z poniższymi zapisami: 1.Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych na dowolnie wybrane części przedmiotu zamówienia. 2. Zamawiający rozstrzyga postępowanie na rzecz najkorzystniejszej oferty złożonej na daną część postępowania. 3.Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 4.Zamawiający nie przewiduje rozliczeń w walutach obcych. Rozliczenia między Wykonawcą, a Zamawiającym będą dokonywane w złotych polskich. Podwykonawstwo: 1. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy, na warunkach określonych w Załączniku nr 10 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy); 2.Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę, w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych Podwykonawców, jeżeli są już znani; 3.Powierzenie wykonania części zamówienia Podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia; 4.Szczegółowe wymagania dotyczące podwykonawstwa zostały określone w Załączniku nr 10 do SWZ (Projektowane postanowienia umowy). 5. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. 6.W przypadku rozbieżności co do zakresu przedmiotu zamówienia, pomiędzy SWZ a Opisem Przedmiotu Zamówienia, zastosowanie mają w pierwszej kolejności zapisy OPZ. 7. Zamawiający informuje, że w niniejszym postępowaniu nie korzysta z możliwości przewidzianej w art. 16b ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp. O udzielenie zamówienia nie mogą zatem ubiegać się Wykonawcy pochodzący z państw trzecich niebędących stronami umów międzynarodowych ani Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia z takimi Wykonawcami. Oferta złożona przez Wykonawcę, o którym mowa w zdaniu poprzednim, albo oferta złożona wspólnie z takim Wykonawcą, podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5a ustawy Pzp.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 77310000 Planting and maintenance services of green areas
Additional classification (cpv): 77211600 Tree seeding, 71355000 Surveying services, 03451300 Shrubs, 37453600 Hurdles
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Część 1
Description: Część 1: Nasadzenia drzew na podstawie decyzji rekompensujących oraz projektów Budżetu Obywatelskiego przy następujących ulicach: Zwycięstwa 291A, Popiela, Park Marysieńki, Orłowska, Orłowska 58, Miodowa 16, Architektów 6, Architektów, Plac Górnośląski, Wielkopolska, Legionów 107, Bpa Dominika 25A, Skwer Arki, Wyspiańskiego, Kasprowicza, Park Marii i Lecha Kaczyńskich, Baduszkowej, 10 Lutego 8 i 20, Władysława IV, Abrahama, Wójta Radtkego, 3 Maja 23, Jana z Kolna, Słowackiego, Traugutta, Tatrzańska 18, Morska 75, Kapitańska 15, Śmidowicza, Śmidowicza 69, Bosmańska 26A, Płk. Dąbka, Zapolskiej 1, Staffa 10; (załącznik 1 do SWZ)
Main classification (cpv): 77211600 Tree seeding
Additional classification (cpv): 77310000 Planting and maintenance services of green areas
Options:
Description of the options: Zamawiający zamierza skorzystać z prawa opcji w zakresie Części 1 oraz Części 2. Na podstawie art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji poprzez zwiększenie ilości poszczególnych asortymentów objętych przedmiotem zamówienia, określonych w Formularzu cenowym (Załącznik nr 2a do SWZ), o nie więcej niż 50% ilości przewidzianej dla danego asortymentu w ramach zamówienia podstawowego, w przypadku zwiększenia liczby nasadzeń drzew oraz pielęgnację wykonanych nasadzeń przez okres 36 miesięcy leżących na terenie Miasta Gdyni. Prawo opcji może zostać zastosowane odrębnie dla każdego asortymentu wskazanego w kosztorysie ofertowym, w zależności od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Skorzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego nastąpi poprzez złożenie pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji w określonym zakresie na co najmniej 30 dni przed planowanym terminem wdrożenia prawa opcji. Skorzystanie z prawa opcji może nastąpić kilkukrotnie w czasie obowiązywania Umowy, z zastrzeżeniem poziomu, o którym mowa w powyżej, przy czym złożenie oświadczenia woli powinno nastąpić nie później niż na miesiąc przed upływem terminu, o którym mowa w § 2 ust. 2 umowy. Zamawiający wraz z oświadczeniem, o którym mowa powyżej przekaże pisemnie informację o ilości i rodzaju materiału roślinnego objętego prawem opcji oraz terminie i miejscu wykonania nasadzeń. Zamawiający złoży oświadczenie woli o skorzystaniu z prawa opcji w sytuacji gdy zaistnieje taka potrzeba. Nie skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego. Zastrzega się, iż zakres przedmiotu zamówienia objęty prawem opcji nie stanowi zobowiązania umownego (finansowego) Zamawiającego zaciąganego w momencie zawarcia umowy w sprawie zamówienia podstawowego, a przewidywany zakres usługi objęty prawem opcji nie jest gwarantowany do realizacji. Nie skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga podania przyczyny i nie stanowi podstawy jego odpowiedzialności z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji rozliczenie Stron nastąpi po stawkach jednostkowych wynagrodzenia Wykonawcy zawartych w Formularzu Cenowym (Załącznik nr 2a do SWZ). Przedmiot umowy objęty prawem opcji jest tożsamy z przedmiotem realizowanym jak dla zamówienia podstawowego. Przedmiot umowy objęty prawem opcji będzie realizowany na takich samych zasadach i warunkach jak realizacja umowy dla zamówienia podstawowego. Wszelkie postanowienia umowy, w szczególności w zakresie obowiązków i zobowiązań stron umowy w sprawie zamówienia publicznego, zasad współpracy są obowiązujące zarówno dla zamówienia podstawowego jak i zamówienia objętego prawem opcji. Realizacja (uruchomienie) prawa opcji nie stanowi zmiany warunków umowy, która zostanie zawarta w wyniku rozstrzygnięcia postępowania i nie będzie wymagane zawarcie aneksu do umowy. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji w części lub w pełnym zakresie opcji, Wykonawca jest zobowiązany do realizacji umowy w takim zakresie, w jakim Zamawiający z opcji skorzysta. Realizacja zakresu objętego prawem opcji odbędzie się zgodnie z warunkami określonymi w SWZ dla zamówienia podstawowego, w tym we wzorze umowy w sprawie zamówienia publicznego, stanowiących Zał. 10 do SWZ. Zakres zamówienia objęty prawem opcji nie będzie podlegał odrębnej ocenie w ramach kryteriów oceny ofert i nie będzie uwzględniany przy przyznawaniu punktów w ramach tych kryteriów. Kryteria oceny ofert będą odnosiły się wyłącznie do zakresu zamówienia podstawowego.
Lot: LOT-0002
Title: Część 2
Description: Część 2: Nasadzenia drzew na podstawie decyzji rekompensujących przy następujących ulicach: Nawigatorów, Architektów, Al. Zwycięstwa, Świerkowa, Plac Górnośląski, Architektów, Wrocławska, Techniczna, Weteranów, Powstania Styczniowego, Al. Zwyciestwa 179, Kopernika, Wachowiaka, Hallera, Kasztelańska, Moniuszki, Kopernika 15, Wołyńska, Necla, Legionów, Bema, Al. 17 Grudnia, Al. Solidarności, Św. Wojciecha, Jana z Kolna, Al. Solidarności pętla, Kilińskiego, Biała, Bosmańska, Benisławskiego, Dąbka, Pucka 173, Pucka, Dąbka, Chylońska, Chylońska, Kartuska 67, Działdowska, Komandorska, Witomińska, Nowogrodzka 34B, Graniczna, Rolnicza, Słoneczna Projektowany materiał zieleni: drzewa – 196 sztuk. Paliki, worki nawadniające. Pielęgnacja – 36 miesięcy); (załącznik 1 do SWZ)
Lot: LOT-0003
Title: Część 3
Description: Część 3: Zagospodarowanie parku kieszonkowego u zbiegu ulic Rolniczej i Konwaliowej –BO2024/OGM/0023. Projektowany materiał zieleni: krzewy - 119 sztuk, trawy, bylin – 4,6 m2, cebule - 4,6 m2. Ławki – 2 sztuki, kosz na śmieci 1 sztuka, tablica 1 sztuka. (załącznik 1 do SWZ)
Lot: LOT-0004
Title: Część 4
Description: Część 4: Nasadzenia zieleni przyulicznej w ciągu ul. Witomińskiej- BO 2024/OGM/0023. Projektowany materiał zieleni: drzewa – 1 sztuka, krzewinki, cebule –94,4m2.(załącznik 1 do SWZ)
Lot: LOT-0005
Title: Część 5
Description: Część 5: Zagospodarowanie terenu przy ul. Śmidowicza 55 – 69 - BO 2024/OGM/0024. Projektowany materiał zieleni: drzewa - 10 sztuk, tabliczka 1 sztuka. (załącznik 1 do SWZ)
Lot: LOT-0006
Title: Część 6
Description: Część 6: Nasadzenia zieleni przyulicznej na ul. Legionów w Gdyni. BO 2023/OGM/0007. Projektowany materiał zieleni: drzewa – 1 sztuka, byliny, trawy ozdobne, cebule – 97,3 m2, krzewy – 350 sztuk. (załącznik 1 do SWZ)
Additional classification (cpv): 03451300 Shrubs
Lot: LOT-0007
Title: Część 7
Description: Część 7: Zagospodarowanie terenu przy ul. Morskiej 43-73. BO-2023/OGM/0007.Projektowany materiał zieleni: drzewa - 15 sztuk, krzewy 1182 sztuk, byliny, trawy ozdobne – 143 m2 , tabliczka 1 sztuka. (Załącznik nr 1 do SWZ - OPZ)
Lot: LOT-0008
Title: Część 8
Description: Zagospodarowanie terenu przy ul. Morskiej na odcinku od ul. Swarzewskiej do Morskiej 263. Projektowany materiał zieleni: drzewa – 10 sztuk, krzewy 984 sztuk, byliny i trawy ozdobne 161 m2, tabliczka – 1 sztuka. (załącznik 1 do SWZ)