658022-2021 - ResultRomania-Cluj-Napoca: Energy meters
Contract award notice – utilities
Supplies
Legal Basis:
Directive 2014/25/EU
II.1.
Scope of the procurement
II.1.1.
Title
“Produse şi servicii necesare dezvoltării Sistemelor de Măsurare Inteligentă etapa 2021-2023”
Reference number: RO14476722, P 69 – 2020/2021, pozitia 1 - PAAS 2021
II.1.2.
Main CPV code
38551000 Energy meters
II.1.4.
Short description
Achizitia de “Produse şi servicii necesare dezvoltării Sistemelor de Măsurare Inteligentă etapa 2021-2023”, este absolut necesara in vederea respectării calendarului de implementare a SMI sunt necesare echipamentele și serviciile specifice:contoare, concentratoare de date si echipamente auxiliare; servicii de integrare a echipamentelor în sistemul de gestiune a contoarelor SMI.
Achiziția de contoare de energie electrică monofazate, trifazate, concentratoare de date și servicii de integrare în sistemul de achiziție date (HES DE TRANZITIE /MDM/MDC) a contoarelor /concentratoarelor. Contoarele vor fi dotate cu module de comunicație (PLC, GPRS) pentru măsurarea energiei distribuite la consumatori, prosumatori și în posturi de transformare.
Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 22 (inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor)
Termenul limita in care entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare este: in a 12-a ZI INAINTE de termenul limita stabilit in Anuntul de participare simplificat pentru depunerea ofertelor.
II.1.6.
Information about lots
This contract is divided into lots: no
II.2.
Description
II.2.2.
Additional CPV code(s)
32581000 Data-communications equipment
II.2.4.
Description of the procurement
Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului Acord-Cadru:
• Cantitate minim estimata acord-cadru: 121.069 buc
• Cantitate maxim estimata acord-cadru: 528.523 buc
Estimari ale cantitatilor minime si maxime care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent dintre cele care urmeaza sa fie atribuite pe durata Acordului-cadru:
• Cantitate minim estimata: 10.296 buc
• Cantitate maxim estimata: 86.775 buc
Numarul de contracte subsecvente estimat a fi incheiate pe perioada de derulare a Acordului-cadru.
• Minim: 3
• Maxim: 18
Durata contractului subsecvent: in functie de cerintele societatii, durata estimata este de maxim 12 luni de la semnarea contractului subsecvent, minim 6 luni
Valoarea estimată pentru cel mai mare contract subsecvent posibil a se incheia, fără TVA: 28.428.176,24 Monedă: lei