2. Procedure
Procedure
Title: Odbiór, transport i przekazanie do unieszkodliwienia odpadów medycznych zakaźnych i innych niż zakaźne pochodzących z działalności DCOPiH we Wrocławiu oraz Placówkach Zamiejscowych w Obornikach Śląskich, Legnicy i Jeleniej Góry transportem Wykonawcy lub na jego koszt.
Description: Odbiór, transport i przekazanie do unieszkodliwienia odpadów medycznych zakaźnych i innych niż zakaźne pochodzących z działalności DCOPiH we Wrocławiu oraz Placówkach Zamiejscowych w Obornikach Śląskich, Legnicy i Jeleniej Góry transportem Wykonawcy lub na jego koszt.
Internal identifier: ZP/PN/64/26/LH/AAP/KK
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: 6.1. W celu potwierdzenia braku przesłanek wykluczenia Wykonawcy oraz potwierdzenia spełnienia warunków określonych przez Zamawiającego, Wykonawca składa wraz z ofertą następujące dokumenty: L.p. Rodzaj dokumentu 1 Do oferty wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, że nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu. Przedmiotowe oświadczenie wykonawca składa w formie Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), stanowiącego Załącznik nr 2 do Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (EU) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającego standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3 do SWZ Wykonawca składa JEDZ w formie elektronicznej – tj. Wykonawca tworzy JEDZ w postaci elektronicznej i opatruje go kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Wykonawca może korzystać z narzędzia ESPD (https://espd.uzp.gov.pl/) - w przypadku korzystania z tego narzędzia, Wykonawca może zaimplementować do serwisu częściowo wypełniony przez Zamawiającego plik JEDZ w formacie .xml, stanowiący załącznik nr 3 do SWZ. 2 Oświadczenie sankcyjne wykonawcy– wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ 3 W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie, o którym mowa w pkt 1 i 2 składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4 Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w pkt 1, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby (wzór oświadczeń stanowi Załącznik nr 3 i 4 do SWZ), potwierdzając brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz brak oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby. 5 Oświadczenia wykonawców zgodnie z art.117 ust 4 Pzp, jeżeli dotyczy- załącznik nr 6 6 Dokumentu/-ów, z których wynika prawo do podpisania Oferty, odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli dotyczy).
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90524000 Medical waste services
Additional classification (cpv): 90524400 Collection, transport and disposal of hospital waste, 90524200 Clinical-waste disposal services, 90512000 Refuse transport services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: Odbiór, transport i przekazanie do unieszkodliwienia odpadów medycznych zakaźnych i innych niż zakaźne pochodzących z działalności DCOPiH we Wrocławiu oraz Placówkach Zamiejscowych w Obornikach Śląskich, Legnicy i Jeleniej Góry transportem Wykonawcy lub na jego koszt. 6.3. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: 1) zamiast informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w pkt 6.2.1., składa informację z odpowiedniego rejestru, takiego jak rejestr sądowy, albo, w przypadku braku takiego rejestru, inny równoważny dokument wydany przez właściwy organ sądowy lub administracyjny kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dotyczy informacja albo dokument; 2) zamiast zaświadczeń lub innych dokumentów, o których mowa w pkt 6.2.2. i 6.2.3 składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie naruszył obowiązków dotyczących płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne 3)zamiast Odpisu lub Informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o którym mowa w pkt 6.2.4. SWZ składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające, że nie otwarto jego likwidacji, nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. 6.4. Dokument, o którym mowa w pkt 6.3 pkt 1, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jego złożeniem. Dokumenty, o których mowa w 6.3. pkt 2, 3 powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem. 6.5. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 6.3 pkt 1, lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, art. 109 ust. 1 pkt 1, 2 lit. a i b oraz pkt 3 ustawy, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć, nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć.
Internal identifier: Przedmiot zamówienia