658235-2026 - Competition
Romania – Addiction treatment – Furnizare tratamentul toxicodependentei
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Furnizare tratamentul toxicodependentei
Description: Furnizare medicamente 2 loturi - conform caiet sarcini.In temeiul prevederilor art. 160 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, operatorii economici interesati de procedura, vor solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire cu 20 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor, iar in temeiul art. 161 din Legea 98 / 2016, modificata prin OUG 107 / 2017, raspunsul autoritatii contractante va fi transmis cu 10 zile (in a 11-a zi), inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Orice solicitare de clarificari trebuie semnata cu semnatura electronica extinsa, bazata pe un certificat calificat, eliberat de un furnizor de servicii de certificare acreditat in conditiile legii si incarcata in SEAP.
Internal identifier: 202643646321
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33693300 Addiction treatment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: METADONA CPR 5MG
Description: Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 11.125,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordului cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: METADONA CPR 20MG
Description: Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent care se anticipeaza ca va fi atribuit pe durata acordului cadru este de 119.000,00 lei fara TVA. Cantitatile estimate minime si maxime care ar putea fi solicitate pe durata intregului acord cadru se regasesc in caietul de sarcini. Atribuirea contractelor subsecvente in baza acordurilor cadru se va realiza lunar, trimestrial sau semetrial in functie de bugetul alocat.
Internal identifier: 2