658275-2026 - Competition
Greece – Software package and information systems – Δράσεις Ψηφιακού Μετασχηματισμού του Δήμου Ναυπλιέων
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Δράσεις Ψηφιακού Μετασχηματισμού του Δήμου Ναυπλιέων
Description: Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια νέων εφαρμογών και τεχνολογικών μέσων που θα βελτιώσουν τη διαχείριση και λειτουργικότητα του. Συγκεκριμένα οι δράσεις που περιλαμβάνει το προτεινόμενο έργο είναι: 1. Δράση 1: Έξυπνο Σύστημα Ελεγχόμενης Στάθμευσης (ΣΕΣ) 2. Δράση 4: Έξυπνες διαβάσεις πεζών και φιλικές προς ΑΜΕΑ 3. Δράση 8: Οργάνωση Γραφείου Κίνησης και Διαχείριση Δημοτικού στόλου οχημάτων 4. Δράση 9: Έξυπνα συστήματα ενεργειακής διαχείρισης δημοτικών και σχολικών κτιρίων 5. Δράση 11: Έξυπνος Οδηγός Πόλης / Δήμου με καταγραφή τοπικών επιχειρήσεων 6. Δράση 24: Έξυπνο σύστημα προειδοποίησης και αντιμετώπισης κινδύνων (πλημμυρικών φαινομένων, πυρκαγιάς , σεισμού κλπ.) εντός των ορίων του δήμου και σύμφωνα με τις αρμοδιότητες τους. 7. Δράση 35: Κεντρική ενιαία πλατφόρμα διαχείρισης και συλλογής δεδομένων δράσεων ψηφιακού μετασχηματισμού των ΟΤΑ
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 48000000 Software package and information systems
Additional classification (cpv): 32420000 Network equipment, 72268000 Software supply services, 80533100 Computer training services, 71356300 Technical support services, 51612000 Installation services of information-processing equipment, 35125100 Sensors, 31518000 Signalling lights, 51110000 Installation services of electrical equipment
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 32420000 Network equipment, 72268000 Software supply services, 80533100 Computer training services, 71356300 Technical support services, 51620000 Installation services of office equipment, 35125100 Sensors, 31518000 Signalling lights, 51100000 Installation services of electrical and mechanical equipment