658515-2026 - Competition
Poland – Road-surfacing materials – Zakup płyt drogowych MON i YOMB do Braniewa i Bartoszyc.
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Title: Zakup płyt drogowych MON i YOMB do Braniewa i Bartoszyc.
Description: 1. Przedmiotem zamówienia jest: Zakup płyt drogowych MON i YOMB do Braniewa i Bartoszyc: część zamówienia nr 1: Zakup pyt drogowych MON do Braniewa; część zamówienia nr 2: Zakup płyt drogowych YOMB do Braniewa I; część zamówienia nr 3: Zakup płyt drogowych MON do Bartoszyc; część zamówienia nr 4: Zakup płyt drogowych YOMB do Bartoszyc; 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 i 5 do SWZ.
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Justification for the accelerated procedure: Pilna potrzeba wykonania zamówienia wynika z konieczności wzmocnienia zapory, która w wielu miejscach okazała się nieszczelna i nieskuteczna oraz potrzebą utworzenia miejsc składowania. Działania podejmowane w ramach programu „Tarcza Wschód” mają na celu m.in. wzmocnienie zdolności Wojska Polskiego, w tym wzmocnienie systemów wykrywania, ostrzegania i śledzenia, przygotowanie wysuniętych baz operacyjnych, przygotowanie węzłów logistycznych oraz stworzenie odpowiedniej infrastruktury dla systemów antydronowych. Głównymi założeniami projektu „Tarcza Wschód” jest nowa infrastruktura oraz technologie, które mają na celu ochronę Rzeczypospolitej, utrudnianie przemieszczania się wojsk przeciwnika, ułatwianie poruszania się wojsk własnych, ochrona ludności i zapewnienie najwyższego bezpieczeństwa służbom strzegącym bezpieczeństwa państwa. Ze względu na skalę projektu „Tarcza Wschód” i jego znaczenie dla poprawy warunków obronności państwa, należy niezwłocznie go realizować gdyż znacząco wzmocni odporność państwa na zagrożenia militarne z kierunku wschodniego, ograniczy mobilność wojsk przeciwnika, jednocześnie zapewniając większa swobodę działania i zdolność przetrwania wojsk własnych, ale także ludności cywilnej. W związku z powyższym realizacja powyższego zadania w trybie przyspieszonym, wynika z konieczności ochrony państwa i wymaga natychmiastowego podjęcia działań niezbędnych do ograniczenia bezpośrednich skutków wystąpienia zdarzenia nieprzewidzianego, np. usunięcia bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia lub życia ludzkiego, w szczególności służb chroniących granicy. Jest to szczególnie istotne w czasie trwającego konfliktu zbrojnego na Ukrainie oraz niesłabnącego napięcia w relacjach z państwami trzecimi pozostającymi poza strukturami NATO (ochrona wschodniej flanki przed falą imigrantów z Afganistanu, Syrii i Czeczeni w tym islamskich ekstremistów). Każdy z trybów przewidzianych w ustawie Pzp wiąże się z określonymi prawami i obowiązkami po stronie Zamawiającego oraz Wykonawców. Oczywistym, zatem jest, iż z uwagi na konieczność natychmiastowego wykonania zamówienia nie istnieje możliwość udzielenia przedmiotowego zamówienia w trybach procedur zamówień klasycznych, a ze względu na konieczność zakupu w jak najkrótszym terminie skrócenie okresu składania ofert do 15 dni jest zasadne.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 44113800 Road-surfacing materials
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Zakup płyt drogowych MON do Braniewa
Description: Przedmiotem zamówienia jest Zakup płyt drogowych MON do Braniewa. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 i 5 do SWZ.
Options:
Description of the options: Zamówienie będzie realizowane z wykorzystaniem prawa opcji. Opcja polega na powtórzeniu tego samego asortymentu dla ilości maksymalnych określonych w SWZ. Zamawiający informuje, ze jeśli ilość minimalna jest równa ilości maksymalnej oznacza to, że dla danej pozycji asortymentowej nie stosuje się prawa opcji.
Lot: LOT-0002
Title: Zakup płyt drogowych YOMB do Braniewa I
Description: Przedmiotem zamówienia jest Zakup płyt drogowych YOMB do Braniewa I. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 i 5 do SWZ.
Lot: LOT-0003
Title: Zakup płyt drogowych MON do Bartoszyc.
Description: Przedmiotem zamówienia jest Zakup płyt drogowych MON do Bartoszyc. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 i 5 do SWZ.
Lot: LOT-0004
Title: Zakup płyt drogowych YOMB do Bartoszyc.
Description: Przedmiotem zamówienia jest Zakup płyt drogowych YOMB do Barrtoszyc. Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 i 5 do SWZ.